Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пет 09 авг 2019 7:47


Колеги,закупих от Бриколаж един моторен бензинов трион "Райдър" RD-GCS20-2200 вата-58 куб.см.Има гаранция 2 год.Причината да пиша е,че на студено с дръпнат смукач пали веднага без проблем и работи добре с добра мощност.След 15 мин.работа/резах дърва/,го загасих и още толкова го оставих да изтине .Дърпам,запалва-работи на празен ход,подавам гас и се "чуди" дали да се изфорсира,или гасне.Паля пак,оставям го на малки обороти,"лъжа" го с леко подаване на гас и заглъхва и не се форсира.След около минута ,две "надлъгване"тръгват и високите обороти и започва да реже,все едно никога не е заглъхвал.Та,въпроса ми е дали опира до някаква по-фина настройка на карборатора от мен,защото другия вариант да ходя до София и да им го оставя за ремонт или смяна ми се вижда по-неудачен за момента.Дайте съвет,ако машината Ви е позната.
Прикачени файлове
DSCN8289.jpg
DSCN8289.jpg (153.36 KиБ) Видяна 6800 пъти
DSCN8288.jpg
DSCN8288.jpg (167.39 KиБ) Видяна 6800 пъти




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот stefarata » Пет 09 авг 2019 8:39


Пращай я директно в евромаркет за гаранционен ремонт. Ще иска настройка вероятно,ама не си заслужава риска после да ти откажат гаранция защото си правил опит да я ремонтираш. Слагаш я в кашончето заедно с касов бон и гаранционна карта и я птащаш по куриер за тяхна сметка


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот Bai Sando » Пет 09 авг 2019 16:17


Аз имам моторен тример за косене на трева и имах подобен проблем.
Оказа се че в резервоарчето се беше отместило маркучлето от което засмуква бензина.То на края е с една тежест и фина цедка.Беше се качило в горния край и не засмукваше хубаво бензин.Симптомите бяха същите като при теб.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пет 09 авг 2019 19:12


Благодаря,колеги и специално на колегата Stefarata,послушах съвета му и днес я изпратих със "Спиди" в оторизирания им сервиз в София за тяхна сметка с необходимите касов бон и гаранционна карта.В момента не ми трябва,надявам се да я оправят и да не ме "мотаят" много все пак!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот milmar » Пон 12 авг 2019 13:16


Максимум месец могат да те мотаят по моя информация.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пон 12 авг 2019 22:06


Колега,оказаха се точни!В петък миналата седмица я изпратих,днес ми звънна човек от сервиза.Поговорихме си съвсем човешки,обясни ми че триона няма проблем,грешката може да се окаже моя,радвам се,че не е фатална.В описанието/чел съм книжката/ съотношение бензин -масло/1към40/.От "Бриколаж"я купих,както и маслото -зелено,пишеше универсал,използва се и за "хустварна".Та,човека от сервиза ме попита колко масло съм сложил-отг.му-35-40 мм. на литър бензин,точно колко е не знам.Неговият отг.бе,че смело мога да слагам/и е задължително/докато поне се разработи 50 към 1бензин.Обясни ми,че това не е "Щил",или"Хустварна с 25 мл.на литър.Каза и е прав,че като загрее ,метала се разширява,а на двутактовия двигател му трябва мазане,особено при високите обороти на рязане,каквито се използват .Скоро ще ми я пратят по "Спиди" за тяхна сметка и дано майстора е прав,и да няма проблеми с повечко масло.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот muns61 » Пон 12 авг 2019 22:15


Проблем няма от повече масло, ала не е това причината за лошото стартиране на топло.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пон 12 авг 2019 22:22


Ами,помагайте колеги ако знаете проблема,че не ми се праща пак по сервизи!


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот mrsch66 » Вто 13 авг 2019 6:35


Машинката изстива имам друга марка пак Китаец след 15 минутна почивка се държи по същия начин. Пали я на смукач като студена пали веднага без проблеми и работи без да се дави.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Вто 13 авг 2019 6:52


Благодаря,колега!Ще пробвам и този вариант като ми я пратят.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот ivuchev » Вто 13 авг 2019 7:24


Проверявай си веригата, трябва като я дръпнеш от горе да се вдигне до 1 см. Демек леко хлабава , ако я пренатегнеш лошо , ще се дави и може да запалиш съединителя


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Пет 16 авг 2019 21:54


Колеги,днес взех резачката от"Спиди".Пробвах я,на студено със смукач си запали без проблем,поработи към минута без да режа и порязах дърва към 10 тина мин.без никакъв проблем.Загасих я и изчаках 15-тина мин.Колегата mrsch66 се оказва прав-изглежда машината изтива бързо.Когато я запалих пак -запали лесно,но пак се "зачуди" и не се изфорсира,а заглъхна.Дръпнах смукача до половина,запали веднага и я оставих по малко от мин.така без да я форсирам,върнах смукача и веднага се "изряза" и започна да реже нормално с добра мощност.А,забравих да напиша,че сложих 50мл.масло на 1л.бензин.Леко "изпушва" отначало,но после не.След още 1,2 резервоара изгорени,смятам да слагам по 40мл.на литър.Нарочно спирах за по няколко мин.да режа и след това си палеше без смукач от първото дърпане и нямаше проблем.Още веднъж благодаря на колегата mrsgh66 за съвета как да я паля.А ето какво са написали от сервиза:
Прикачени файлове
DSCN8302.jpg
DSCN8302.jpg (154.18 KиБ) Видяна 6576 пъти


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот niki_k » Съб 07 дек 2019 18:51


Колеги,да споделя мнението за тази резачка:
За парите си мисля,че е добра!Какви недостатъци видях:
-Тежка е и гори доста бензин.
-Въжето за дърпане се скъса/трудничко се дърпа/.Смених го с по дебело от Хускварна и няма проблем.
-Дъската и веригата са доста калпави-/реших проблема с такива от Хускварна/,като цената им е на половина от цената на резачката,но определено си заслужава!
След като и свикнах с паленето/хванах и "цаката"/ пали много лесно-два пъти дърпам на напълно дръпнат смукач,на третия път "припалва"и угасва.Връщам го докрай и от първото дърпане запалва ,като държи обороти.Оставям го 20-30 сек. така и щом подам гас,вече се"изрязва и след малко е готова за работа.От ниския клас/за тези пари мисля че си заслужава/-не правя реклама,нито се хваля-споделям мнение след нарязани 10-тина кубика доста дебели дърва.Колко и е "ЖИВОТА",никой не знае,но за сега толкова!
Прикачени файлове
DSCN8539.jpg
DSCN8539.jpg (149.63 KиБ) Видяна 6333 пъти


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот stefarata » Нед 08 дек 2019 7:46


Ще върши работа ами. Тъста ми довлече някаква бъзикня раптор или нещо такова от Чехия. Спечелил я от някаква томбола в магазин Теско. Абсолютен китаец. За шест години резачката е нарязала над 100 кубика . На два основни ремонта е . Предаде се тотално на една дебела черница. Направо спря горката. Но пък основния ремонт е около 40 лева и после пак всичката газ докато спре. Иначе наточена ли е веригата няма спиране. За пушенето можеш да пробваш маслото на Хускварна.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Резачка/бензинова/-Райдър-проблем при топъл старт

Мнениеот kris11 » Пон 09 дек 2019 11:56


@ niki_k Знаеш ли как се обтяга веригата правилно?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта