''Новият'' стар VW GOLF II

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Никола.Б
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 11 сеп 2017 23:32
Автомобил: Vw Golf 2
Двигател: 1 3 nz
Местоположение: Габрово

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Никола.Б » Чет 08 авг 2019 12:11


Честита придобивка,и аз започнах моята 2ка горе долу на същата възраст преди 2 години като бях на 15.Най гадното,е че не можеш да я караш много много :biggrin поне при мен е така.Успех с проекта,ще следя с интерес.Качи някоя снимка и на салона да го видим :th_up




Потребителски аватар
habibis
Мнения: 364
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 10:15
Автомобил: Golf 1988
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот habibis » Чет 08 авг 2019 22:32


Браво и успех!
Гледах колата преди сигурно месец, ако не и повече в кв. Редута или Гео Милев беше не помня вече, но не е за мойте цели, радвам се че е при мераклия ще стане бегача!
:love.vwclub


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пет 09 авг 2019 0:45


Никола.Б написа:Честита придобивка,и аз започнах моята 2ка горе долу на същата възраст преди 2 години като бях на 15.Най гадното,е че не можеш да я караш много много :biggrin поне при мен е така.Успех с проекта,ще следя с интерес.Качи някоя снимка и на салона да го видим :th_up

Мерси, и аз следя темата ти от както е пусната и съм доста впечатлен ,следя и тази на брат ти,но при него явно няма как да се развиват нещата бързо.Дори по едно време като бях си казал ,че ми е твърде рано за кола се сетих за теб и все пак до къде си стигнал с твоите години и опит. :c020
habibis написа:Браво и успех!
Гледах колата преди сигурно месец, ако не и повече в кв. Редута или Гео Милев беше не помня вече, но не е за мойте цели, радвам се че е при мераклия ще стане бегача!
:love.vwclub

Благодаря ,да колата я взех от Гео Милев ,когато ти я гледа запали ли?Питам защото при мен запали на два -три пъти ,но оборотите веднага падаха ,даже не позволяваше да я форсирам.


Потребителски аватар
habibis
Мнения: 364
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 10:15
Автомобил: Golf 1988
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот habibis » Пет 09 авг 2019 10:28


Запали и работеше, но пушеше черно като я форсираш и на масло малко се усещаше най-вероятно едно гумички.
Не знам какво се е случило след това че да не иска да работи, попринцип този карбуратор е супер елементарен Кейхин.
Ще кажеш какво се е случило.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот stefan4o » Пет 09 авг 2019 11:08


Колега имам двата модела Кейхин, честно казано са толкова претрупани откъм спомагателни механизми, че в никакъв случай не бих ги нарекъл елементарни. Пиербург 2е серията е ДОСТА по-опростен. Неслучайно ремонтният комплект на Кейхин е три пъти по-скъп.


Никола.Б
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 11 сеп 2017 23:32
Автомобил: Vw Golf 2
Двигател: 1 3 nz
Местоположение: Габрово

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Никола.Б » Съб 10 авг 2019 9:00


Д..Христов написа:
Никола.Б написа:Честита придобивка,и аз започнах моята 2ка горе долу на същата възраст преди 2 години като бях на 15.Най гадното,е че не можеш да я караш много много :biggrin поне при мен е така.Успех с проекта,ще следя с интерес.Качи някоя снимка и на салона да го видим :th_up

Мерси, и аз следя темата ти от както е пусната и съм доста впечатлен ,следя и тази на брат ти,но при него явно няма как да се развиват нещата бързо.Дори по едно време като бях си казал ,че ми е твърде рано за кола се сетих за теб и все пак до къде си стигнал с твоите години и опит. :c020
[quote="habibis"]Браво и успех!

Като цяло и по двете теми има развитие,но брат ми няма време да качва,главно има проблем с ръждата при него.Предния мост се скъса,но вече цялата предница е нова,с окачване е даже смени и няколко чифта джанти.
За моя съм събрал много части,но не мога да си избера крайната визия спрял съм се на нещо,сиг тея дни ще кача в темата какво съм събрал като части и как ще изглежда.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пон 26 авг 2019 18:42


Такаам. След дълго време чакане звънене и ходене до'' майстора'' при който оставих колата, разбрахме, че е сменил карба с единият по - читав от багажника, видял, че колата пушела много и повече не се е занимавал. Проблема е, че вчера мина 30 дневния срок за смяна на талони и регистрация и ще плащам глоба. Реших, че утре ще прибера колата с платформа и ще сменям карба с друг, работещ такъв, така че търся карбуратор свален от работещ автомобил 1,8/90кс. С ръчен смукач. СПЕШНО. Не съм сигурен за номер, не знам дали е от голямо значение.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот golfmk1 » Пон 26 авг 2019 19:10


Мисля, че ще ти е по-лесно да си намериш такъв от ауди icon_idea


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот stefan4o » Пон 26 авг 2019 19:46


Най-добре си профилактирай твоя. Да търсиш читав 30-годишен карбуратор е малко като лотария.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пон 26 авг 2019 22:55


golfmk1 написа:Мисля, че ще ти е по-лесно да си намериш такъв от ауди icon_idea

Да пълно е с карбове от ауди, но на много места видях, че хората ги избягват, и като гледам май ги избягват с право, този който беше сложен на колата като я купих беше от ауди.
stefan4o написа:Най-добре си профилактирай твоя. Да търсиш читав 30-годишен карбуратор е малко като лотария.

И аз така мисля, но в нета търсих и не намерих части от типа жигльори, поплавъци и т.н. В друга тема видях, че колега се оплаква от същите симптоми като моите(завишени обороти около 1500 и вълни пушаци ) и си е решил проблема със смяна на дебитомер, не знам дали да пробвам и аз това преди всичко останало, и според Вас от какво друго ще да е?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот stefan4o » Вто 27 авг 2019 6:09


Колега, при карбуратора няма дебитомер. Такъв има само при инжекционите. Относно карбуратора - монтират се два модела при Ауди - 1 и 2. Доколкото ми е известно 1 се монтира на някои модели Голф-Джета Мк2, не съм сигурен дали има някаква разлика от този при Ауди. Ако питаш мен, търси при братушките инфо за ремонт и настройка на Кейхин. Може да си закупиш и ремонтен комплект от интернет.

Последна промяна от stefan4o на Вто 27 авг 2019 9:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Вто 27 авг 2019 9:18


Много благодаря, ще пиша какво съм направил.

Последна промяна от IvanMan на Вто 27 авг 2019 10:04, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон нов "отговор"!


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот beuchat » Вто 27 авг 2019 15:47


Ако ти се занимава с преправяне си слагай един ладов карбуратор и си свиркай.Ремонтния комплект е 7 кинта и се намира във всеки магазин за авточасти за руски автомобили.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Сря 28 авг 2019 21:42


Ще видя да си стегна моя, да съм сигурен че не е от него, че май тоя пушак не е от карба, ами нещо ми мерише на бензин маслото и май ще става голямата игра и основният ремонт ще дойде по-рано от колкото бях замислил, но няма как, то от една страна е по-добре щото имам някакво време преди да съм почнал даскало, от друга е лошо щото ще трябва да я бракувам веднага, че минат ли 2 месеца без да ходя в КАТ.. отиде по дяволите всичко.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Чет 29 авг 2019 12:17


Намирам ремонтен комплект за 2Е2, но не и за 2Е дали ще ми свърши работа, за гарнитурките ясно, но останалите неща трябва да паснат, нали?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта