Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот nii » Чет 05 сеп 2019 12:36


повечето афтърмаркети при Б7 имат проблем само с антените.
Оригинално колата е с 2 антени (вградени като влакна в задните странични прозорци (на багажника) и радиото ползва някакъв потресаващ алгоритъм да насложи сигнала от двете в зависимост дали предавателя е вляво, вдясно, отпред или зад колата.
Когато сложиш китаец, трябва да си купиш адаптер защото китаеца има само един вход за антена, и губиш тази функционалност (т.е. радиото няма да хваща така добре).
някой казват че няма разлика, някой- че има...




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 сеп 2019 12:40


radoo84 написа:Различна марка са ми стелките в купето и багажника нарочно, но подбрани с почти еднаква шарка. В багажника е на Rigum https://www.stelki.bg/product/2604/gume ... izayn.html , a в купето май на Петекс бяха. Не миришат и пасват идеално, особено в багажника е с точност до мм.

И един въпрос, сигурно дискутиран много... :c020
Какъв е начина и кой е най добрия вариант, да имаме камера за заден ход? С rns 315 съм, комби, а мой колега с rns510 седан, на б7 смe. Ако сложим китайска мултимедия с камера, ще се развали ли качеството на разговорите през блутут, управлението от волана ще работи ли, радиото ще хваща ли така добре и звука на същото ниво ли ще е? Има ли вариант само камера да се включи. Ако е писано много по темата се извинявам, само кажете, ще поровя задълбочено в темата.

колегата Jordito е твоя човек, ще ти обясни всички опции , които имаш


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 557
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот dispatch » Чет 05 сеп 2019 21:54


Ето адаптера: https://www.aliexpress.com/item/32953811257.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dfhCaXG
При мен оригинално беше с РНС-310. Аз живея на 40км от Търново. Всички радиостанции ги хващам от там. С оригиналната мултимедия радиото беше перфектно, а с китайската имам леки забележки. Като отида в Търново... там нямам забележки от към качество.
Това също е хубаво да си поръчаш за да избегнеш "афтърмаркет" ГПС антената: https://www.aliexpress.com/item/32876989600.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dfhCaXG.... Със заводската ГПС-антена няма забележки.

БТВ: това https://www.aliexpress.com/item/33029998156.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKmm46A се получи доста добре :-)


radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Пет 06 сеп 2019 9:27


dispatch написа:БТВ: това https://www.aliexpress.com/item/33029998156.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKmm46A се получи доста добре :-)

Това от линка го бях поръчал, при мен не стана защото имам приставка за телефон.
Благодаря колеги за отговорите. Важни пояснения.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот bobi_robi » Нед 08 сеп 2019 19:06


Привет колеги, четох доста неща че датчика за светлина бил доста калпав и включва светлините едвам ли не когато си поиска, и горе долу се убедих в това :). Не знам дали има допълнителна настройка или калибриране през VAG, но датчика си е тегав. :) Ако некой знае некоя хитринка или настройка да сподели, бих бил благодарен.
Вчера, това което ми направи впечатление и което може да е свързано с датчика за светлина е осветлението на таблото. Някой може ли да ми каже дали датчика за светлините управлява и таблото или си има отделен за него, ако е отделен къде се намира?
Карам фаровете на АУТО (би-ксенон), и вече на стъмване, забелязах че на таблото ми светят само стрелките, фаровете не беха пуснати все още карах на дневните светлини. За тест осветлих таблото с телефона, и то взе та светна цялото, и след едно минутно каране пак загасна - докато светна фаровите не се бяха пуснали. Имам чуството че като е осветено пряко, даже и слънцето като му свети, таблото си свети нормално.
Така ли трябва да работи на тоя принцип или да търся бъг-а някъде? Настройки това чудо има ли?
Благодарско.


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Netasq » Пон 09 сеп 2019 10:43


Колеги, предстои ми закупуване на зимните джапанки. Винаги съм спазвал традицията /предимно и заради шофирането на автомобили със задно/ да закупувам висок клас гуми. Причината да взема Аллтрака е и ходенето и катеренето по планини :) Някой има ли преки впечатления от Continental TS860, Michelin Alpin 6 r GoodYear G1 , ка ксе държи 4motion-a с тях ?


3ig
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 16 апр 2013 9:10
Автомобил: Passat B7 Variant
Двигател: CAYC TDI

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот 3ig » Пон 09 сеп 2019 10:55


Не знам за 4х4-то аз съм само с предно и от 2 зими карам BRIDGESTONE BLIZZAK WS80 по зимните курорти ... няколко пъти вадят пасата от места от които нямат никакво право да го извадят. Обаче на сухо шумят адски.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот beboyan » Сря 11 сеп 2019 2:56


bobi_robi написа:Привет колеги, четох доста неща че датчика за светлина бил доста калпав и включва светлините едвам ли не когато си поиска, и горе долу се убедих в това :). Не знам дали има допълнителна настройка или калибриране през VAG, но датчика си е тегав. :) Ако некой знае некоя хитринка или настройка да сподели, бих бил благодарен.
Вчера, това което ми направи впечатление и което може да е свързано с датчика за светлина е осветлението на таблото. Някой може ли да ми каже дали датчика за светлините управлява и таблото или си има отделен за него, ако е отделен къде се намира?
Карам фаровете на АУТО (би-ксенон), и вече на стъмване, забелязах че на таблото ми светят само стрелките, фаровете не беха пуснати все още карах на дневните светлини. За тест осветлих таблото с телефона, и то взе та светна цялото, и след едно минутно каране пак загасна - докато светна фаровите не се бяха пуснали. Имам чуството че като е осветено пряко, даже и слънцето като му свети, таблото си свети нормално.
Така ли трябва да работи на тоя принцип или да търся бъг-а някъде? Настройки това чудо има ли?
Благодарско.


Да, и при мен е така, с рефлекторни фарове съм. Но от време на време таблото изгасва и само на стрелки, но не е често. И предишният ми пасат 1.8 тси пак с рефлекторни го правеше същото.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот netizen » Сря 11 сеп 2019 7:53


Моя В7 беше с би-ксенон и пак така неадекватно работеше подсветката на таблото. Но по-дразнеща беше неадекватната работа на затъмнението на огледалото за обратно виждане. Така и не успях да направя някакъв баланс между ранно/късно пускане на автоматичните фарове и затъмнението - датчика е един и същ.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот bobi_robi » Сря 11 сеп 2019 8:09


Значи да не се занимавам с две думи. Като се пуснат фаровете няма ядове, таблото си свети. Но, преди да светнат е толу неадекватно, че не е истинс. Ако датчика е един, не трябва ли като освета таблото да светнат и фаровете евентуално?
Благодаря за отзивите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Сря 11 сеп 2019 10:29


Ами не, когато в колата е много светло, таблото трябва да свети силно, за да се вижда. Нощно време свети по-слабо, за да не пречи, през деня по-силно. за да се вижда.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот hooligan_sk » Сря 11 сеп 2019 10:35


Точно от Б7 нямам наблюдения, но Голф 6, Голф 7, Б8 ми работят по един и същ начин. Ако е светло и стои на дневни светлини - таблото няма подсветка, само стрелките. С късите се включва и тя.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 11 сеп 2019 10:44


Моето осветление си мени интензитета според външната светлина. Ако е много светло свети по-силно за да се открояват стрелките и цифрите. Ако се свечери почти угасват цифрите и остават само стрелките. Ако се запалят фаровете светва всичко, но със зададената от врътката до нивото за фаровете интензивност. Най-ясно се забелязва, че се мени интензитета през деня като минавам през подлеза на бул.Сливница под Лъвов мост. От силно светещи цифри , плавно се намалят до угасване в самия подлез, и после се увеличава при излизане от подлеза.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот bobi_robi » Сря 11 сеп 2019 11:16


Благодарско колеги, значи е нормално поведение :)


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот beboyan » Сря 11 сеп 2019 23:22


Затъмняването на огледалото за обратно виждане и мен ме дразни, че въобще не затъмнява както ако беше с ръчка. Ако има лек ще е много добре. Също ми се иска да затъмнява когато слънцето залязва, а аз карам на изток, много дразнещи отблясъци. Имам и сеат леон с просто огледало с ръчка и много по-комфортно с него.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта