Проблем с фиш от Общината

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Проблем с фиш от Общината

Мнениеот Barboukov » Пет 11 окт 2019 10:50


Регистриран съм като ЗП по ДДС. Подавам документи за възстановяване на ДДС. Получавам документ, чрез който това е одобрено, но има прихващане на глоба от 50 лв. Това се оказва фиш от Община Русе, който не ми е връчван никога. Т.е. не знам, че имам глоба и научавам, след като НАП я погасяват.

Какво правим сега?




i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот i.stojanov » Пет 11 окт 2019 11:02


Неправилно паркиране наложено от общината се поставя на предното стъкло, което се водело за връчен (правят и снимки, до колкото знам). Може да е това...


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот MamaMy » Пет 11 окт 2019 21:15


Като тръгнах да си сменям документите и светнах в системата за такава глоба. Аз се заинатих и тръгнах да издирвам кой е издал фиша и къде, но греда. Оказа се, че такъв номер на фиш не издават нито КАТ, нито общината. Май се оказа начин да си пълнят бюджета. Платих ги защото иначе рискувах да остана без документи (книжка) което означаваше да се набутвам с таксИ известно време. Като се жалвах на една от сбирките на приятелския кръг се оказа, че всички които имат любителска книжка и съответно регистриран автомобил, при смяна на документи получават честитка 20 лв. Късметлиите с професионална книжка и автомобил 50 лв. Използват намалението, че всеки чака последния месец преди срока на изтичане и няма реално време да разследва и да пише жалби.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот Водния дух1 » Нед 13 окт 2019 5:51


Градски,отиваш в общината въоръжен с много търпение и започваш да издирваш кой на какво основание ти е издал фиша ,къде е той,къде е снимката и защо не си го получил.Приказваш им леко усмихнат(което много ги изнервя) и постоянно настояваш,че ще се отнесеш към по-горна инстанция.Най -вероятно става дума за непр.паркиране. Има едни такива се разхождат с едни сини ризки по двама-като патрулна двойка. Те ги пишат тия фишове.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот Barboukov » Нед 13 окт 2019 10:24


Подадох жалба до районния съд. Тъй като парите са ми взети (прихванати) при възстановяване на ДДС, не ми е дадено право да се защитя. Ако е неправилно паркиране, не се знае кой го е направил (колата се кара от още двама души). Никой не е намирал честитка. Нарушението е на 21.05.19г. Аз не помня какво закусвах днес, камоли да се сетя преди 5 месеца кой е бил с колата. Сега чакам насрочване на дело. Няма за какво да ходя в общината, при условие че глобата е платена от НАП.
Този фиш мога да го обжалвам до 7 дни, след като съм уведомен за него.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот kris11 » Нед 13 окт 2019 15:58


Аз ли бъркам нещо , но фиш не подлежи на обжалване.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот Barboukov » Нед 13 окт 2019 17:52


Фишовете от общината могат да се оспорят в 7 дневен срок от връчването му. Ако не си съгласен с нарушението, ти се съставя акт, който обжалваш.
Проблема при мен е, че не ми е връчен фиш, а глобата ми е прихваната. Не ми е дадена възможност да се защитя или да посоча виновния за нарушението.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с фиш от Общината

Мнениеот virus_2005 » Пон 14 окт 2019 15:35


Ако е за неправилно паркиране ...

ЗДвП

чл. 186 (3) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Фиш за неправилно паркирано моторно превозно средство може да се издаде и в отсъствие на нарушителя. В този случай фишът се издава на собственика на моторното превозно средство, като първият екземпляр от фиша му се изпраща, а вторият и третият екземпляр остават за съхранение в службата за контрол. Към моторното превозно средство се закрепва уведомление, в което се посочват мястото и времето на нарушението, моторното превозно средство, с което е извършено нарушението, нарушените разпоредби, размерът на глобата, срокът, сметката или мястото за доброволното и заплащане. Закрепването на уведомлението към моторното превозно средство се смята за връчване на фиша.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта