Офертата за Суперб Скаут 2019

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот group® » Вто 15 окт 2019 22:07


Здравейте,
Ще се възползвам пак от този раздел.
Нещо ме апе лудия (пак) и съм се наточил за въпросния скаут с дизеловия мотор ( да не коментираме :mhihi ).
Въпросът ми е до офертата за 12600лв отстъпка и безплатно каско - 3000лв (в случая на харесаната от мен конфигурация).
Това се пада 18% обща отстъпка за поръчкова кола (не говорим за налична).
Знам, че много от вас следят офертите и отстъпките, и са запознати. Може ли да се постигне подобна отстъпка примерно напролет (великденската кампания)?
Или е толкова добра, че да се хвърлям?
Питам, защото доста ме притискат със срок до 30ти този месец и не искам да допусна емоции да ме водят (уж).
Другото е, че на пролет ще ми е по-добър момента.

Принципно знам, че отстъпки и 20% има, но за налични. Затова правя уточнението за поръчка (искам определени неща, а други не).

:beer




Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот blondeskiller » Вто 15 окт 2019 22:16


Аз съм със супърб, 2018. 150hp, 4x4

Честно казано това е колата, която никога повече няма да си взема! Видях и фейслифта.. Ми не ме спечели!

Колата е на 80к км, минато за година и 3 месеца. За това време съм сменял накладки - 3 пъти, доливам по 3-3,5 л масло между смените и усещането от автомобила е, че нещо липсва. Освен това не е и кой знае колко устойчива в завоите при висока скорост.
Преди това карах VW Jetta. Въпреки че е по-нисък клас беше доста по-приятна за шофиране!
Имай предвид, че това е обратна връзка от човек, който не жали автомобила. Предполагам, че при по-спокойно каране тези неща няма да са чак толкова екстремни!

Има едно голямо НО обаче.. Еуратек нямат капацитет. Сврвиза в дружба май така и не е пуснат още. Основният е на Мачу Пикчу и записват часове за след месец! Не бих ги и похвалил като обслужване...

Иначе като цяло 20% е добра отстъпка, особено за поръчков автомобил. В този бюджет бих погледнал и Мазда..

Успех! :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот group® » Вто 15 окт 2019 22:21


Благодаря ти много за мнението!

blondeskiller написа:Има едно голямо НО обаче.. Еуратек нямат капацитет. Сврвиза в дружба май така и не е пуснат още. Основният е на Мачу Пикчу и записват часове за след месец! Не бих ги и похвалил като обслужване...


Тук най-вече ми светва лампа! Най-голямата ми болка, която искам да реша с тази кола, са сервизите. Не искам да се занимавам!
Можеш ли да споделиш повече. От какво не си доволен?


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот blondeskiller » Вто 15 окт 2019 22:29


За съжаление освен Киа и Хюндай, които са официални представители, всички други работят с местни собственици. Та оттам идва и драмата. Клиентско обслужване като цяло - липсва!

Споделям ти няколко примера, за които се сещам на прима виста -

*Накладките заминаха на 17к км първия път. Обаждам се, за да запиша час. Колата се кара всеки ден. Опитвам се да вкарам елемент на спешност. Въпреки че купуваме доста коли от тях ми записаха час за след 10 дни. Имай предвид, че под 'спешно' накладките жулеха в метал!

*доливането на масло - наистина, карам бързо, но въпреки това мисля, че 3,5л са много за 30к км. Отговор оттам - 'ако не харчи масло vag двигателя, то нещо не му е наред'..

* колата влезе в сервиз за смяна на предна броня.. 3 седмици

Общо взето всичко е драма. Може би аз очаквам прекалено много от тях, но са супер непрофесионални като управление!

Лошото е, че това е проблема, с който ще се сблъскаш при повечето.. Порше София изток беше същата работа..


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот golfmk1 » Сря 16 окт 2019 8:43


Въпреки предписанията от произодителя за 30000км аз не бих сменял масло на този пробег а по-скоро на 15000.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 16 окт 2019 8:47


Извън промоция стандартната отстъпка в Еуратек е 8%.
За неналичен автомобил цената е повече от прекрасна.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот Spas » Сря 16 окт 2019 8:55


group® написа:Благодаря ти много за мнението!

blondeskiller написа:Има едно голямо НО обаче.. Еуратек нямат капацитет. Сврвиза в дружба май така и не е пуснат още. Основният е на Мачу Пикчу и записват часове за след месец! Не бих ги и похвалил като обслужване...


Тук най-вече ми светва лампа! Най-голямата ми болка, която искам да реша с тази кола, са сервизите. Не искам да се занимавам!
Можеш ли да споделиш повече. От какво не си доволен?


Сервиза в Дружба е пуснат, отношението в сервиза е доста добро. Имаме и ние доста служебни Шкоди, колега ходи за масло и придрънкване отпред, смениха му спирачните апарати - безплатно. Аз сменях масла и филтри за 324 лева, като на жена ми служебното ренде беше по-скъпо.
Има и една греда, при боядисването са трагични.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот group® » Сря 16 окт 2019 9:29


Спас благодаря за инфото.
Това с боядисването явно е стара болка. Има тема при колегите от Шкода от 2012, с оплаквания.
Ама по този въпрос съм виждал трагедията при почти всики официални вносители.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот VWGT » Сря 16 окт 2019 9:33


Моето инфо е отпреди 2-3 години, нещата може да са се променили.
За боядисването (а и като цяло за бодиуорк) използват/ха подизпълнители и зависи на кой ще попаднеш.


Потребителски аватар
sharpshooter_
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 11 окт 2011 21:40
Автомобил: CorradoG60 Ford KugaTDCi
Двигател: PG
Местоположение: Sofia

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот sharpshooter_ » Сря 16 окт 2019 10:41


Аз бих погледнал и Форд Мондео.
В момента има не лоши оферти, а покрай изложението, дават и комплект зимни гуми подарък.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот group® » Сря 16 окт 2019 11:00


Нуждите са ми строго специфични и нямам алтернатива.
Благодаря за предложенията, но други модели и марки не ме интересуват.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот Petrolhead » Сря 16 окт 2019 12:26


стой далеч от еуратек и лизинга им.
останали са някъде по байтошово време. има проблясъци в отделни служители, но до там

според мен по-ниската цена на шкодите не успява да покрие по-ниското качество в сравнение с ФВ.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот hooligan_sk » Сря 16 окт 2019 14:00


Следя и Еуратек и мойто впечатление за Октавия и особено Супърб е, че във всеки един момент може да се получи отстъпка от порядъка на 15% от ценова листа. Която политика, естествено е отразена в ценовата листа изначално, но... Колегата горе и преди е споменавал, че не е доволен от разхода на масло, но предвид постоянните 170-180км/ч., които също е споделял, 1-1,5л разход на 10 000км е много, много добро постижение за кой да е турбо мотор. :mrgreen


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот nii » Сря 16 окт 2019 14:18


Еуратек използват (или поне ползваха допреди 4 години) за боя сервиз Горов в Елин Пелин.
които са гола вода отвсекъде.
освен че боядисват като в час по трудово, на мен ми източиха бензин от резервоара, на колега му гепиха резервната гума...


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот silent » Сря 16 окт 2019 14:31


о ниската цена на шкода е това което получаваш... нито е по изгодна нито е по неизгодна....за да ме разбереш ще го кажа така ....къвто и да си убавец нема как да чукаш хубава мацка с 5лв в джоба...ние които сме с 5 лв или сме стиснати не ни се дават пари за хубави мацки (коли) си чукаме грозните жени и караме скапаните шкоди...извън офтопика пък за мен лично високата цена на фолксваген не успява да покриене достаъчно по-високото качество което се очаква при нея .....за мен лично фолксваген е надценена марка т. не ме привлича с това което предлага на тази цена и аз лично бих се чувствал прецакан да дам пари за фолксваген и да получа нещо което според мне не струва толкова много...имам три фолксвагена някои от които скоро ще отидат за скраб..но силно се съмнявам че ще има някога четвърти...
При фирмените сервизи навсякъде е мъка...при останалите сервизи още по-голяма мъка..има дефицит от хора от сервизи коли много...който иска да е в кола 24ч.7 дни в седмницата да си предвиди резерен кар...и да не се жалва как е искал да пререди 100 души щото бърза пък не му се е отворил парашута...
Супърб е народна луксозна кола...това е моето мнение...и не мисля че не си заслужва...
Принципно ако търговеца види че се оглеждаш за алтернатива вади скрити козове и ти предлага кола с поръчка на цената на кола от горещите оферти плюс някоя друга добра екстра безплатно и де факто цената на колата няма нищо общо с цената в конфигуратора и а понякога дори е по ниска от колите с по-малко екстри от горещите им оферти



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта