Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 18:52


Добър вечер :) От известно време дърпа леко на дясно , но на последно започна доста повече и вече се налага да карам с леко извит на ляво волан , за да държи прав път , също така и предна дясна "вие" смисъл чува се една вихрушка в движение сякаш самата гума е крива . Смених гумите и джантите проблема остана . Мина на стенд проблеми няма ... Понякога в ляв завой се чува едно стържене в дясната част , а като карам напред сякаш диска се трие в накладките. Насочил съм се към нови предни дискове и лагери на главината и за лявата и дясната . Със сигурност предните амортисьори са ми изпуснали и ще сменям и тях та се чудих възможно ли е да носи на дясно от амортисьори или ? Каро подавам газ не се чува , но като я отпусна и падне под 2000 оборота направо си пристъргва и като натисна спирачката ме чука яко в педала . Волана и предницата не тресат само удря в педала и стърже ( леко тресе в предна дясна ) . Въпроса ми е правилно ли съм се насочил или да търся и други проблеми .




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 13 ное 2019 19:01


Колега, закарай колата в сервиз за диагностициране на проблемите. И след това отстранявай същите.


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 19:10


Колега и аз на там съм се насочил просто търся мнение ако някой е имал сходен проблем . Не съм фен на майсторите и напоследък гледам където мога ( стига да не се изисква кой знае каква спецялна техника ) да си го сменям аз по простата причина , че последния път като влезе в сервиз ми легна 1700 лв ремонт на предница зарадия зле поставен маслен филтър и грешен датчик за нивото на маслото....Повечето майстори гледат да гадаят ( или направо си знаят ама се правят ) смвни това , онова пък ако не се оправи ще мислим друго ... Поръчах на майстора Трв горни носачи , а ми е сложил китайчета които дори няма щампа на тях ... Бях бесен в крайна сметка ми каза ако не си доволен не идвай повече...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот muns61 » Сря 13 ное 2019 19:34


От къде си?


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 19:36


Стамболийски , Пловдивска област. Но не ми пречи да пътувам в околията стига да си заслужава


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот stefan4o » Сря 13 ное 2019 19:42


Грее ли джантата откъм проблемната страна?


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 19:48


Не съм проверявал , а и нямам с какво да проверя градусите . И какво имате предвид под греене ? Да пари или просто да е топла ? Ако грее какво значи ? Извинявам се ако не се изразя правилно или задавам ненужни въпроси начинаещ водач на Vw който няма особено големи финансови възможности , за да се учат майсторчета.


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 19:52


Изрових сигурно всички сайтове относно техническа документация за б5 вариант и за всякакъв вид ръководства за ремонт на английски , но успех нулев ... ауто дата има толкова оскъдна техническа информация , че направо останах разочарован :( В сравнение с другата ми талига Шкода румстер в ауто дата има всичко от А до Я , но уви за пустия пасат почти нищо


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот muns61 » Сря 13 ное 2019 20:16


Иван.Дочев написа:Не съм проверявал , а и нямам с какво да проверя градусите . И какво имате предвид под греене ? Да пари или просто да е топла ? Ако грее какво значи ? Извинявам се ако не се изразя правилно или задавам ненужни въпроси начинаещ водач на Vw който няма особено големи финансови възможности , за да се учат майсторчета.

Какво образование и каква специалност имаш?


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Сря 13 ное 2019 20:41


Това какво общо има ? От къде съм ? Какво образование ...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот muns61 » Сря 13 ное 2019 22:11


За да знаем дали си струва да пишем и даваме съвети.


Потребителски аватар
Иван.Дочев
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 авг 2019 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот Иван.Дочев » Чет 14 ное 2019 7:12


Не мисля , че образованието играе някаква роля . Със средно съм проблем ли е ? Работя като като техник автоматизация , поддържам 7 крана и конвейерна система . Нямам голям опит с коли , но пък няма нещо което човек да не може да се научи стига да иска . Защо трябва да плащам на някой друг да се учи . Както и да е щом има значение от къде съм и какво съм завършил


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот silent » Чет 14 ное 2019 8:35


Не е нужно да мериш с термометър температурата на джантите. С пипане на ръка се усеща ако има разлика в температурите на предно ляво и дясно колело. Може да ти задържа предна дясна спирачка и да тегли надясно. Може да ти е разбит десния лагер на главината и да затяга-макар че трябва да си глух за да не го чуеш ако е толкова зле.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот kris11 » Чет 14 ное 2019 11:09


Иван.Дочев написа:Изрових сигурно всички сайтове относно техническа документация за б5 вариант и за всякакъв вид ръководства за ремонт на английски почти нищо


С руския език как си ? Има много литература на руски.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат б5 вариант 1.6 бензин дърпа на дясно и вие

Мнениеот muns61 » Чет 14 ное 2019 13:41


Първо проверяваш налягането в гумите. После караш без да натискаш спирачки и след няколко километра спираш и пипаш главините и дисковете за греене. После вдигаш предницата във въздуха и палиш мотора за проверка дали рейката не завива сама. После пишеш тук.
Не се сърди, съвети се дават на хора, които могат да ги осмислят. А тук има всякакви.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта