как да си подобря речника по английки език

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Neznam86
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 16 сеп 2019 15:27
Автомобил:
Двигател:

как да си подобря речника по английки език

Мнениеот Neznam86 » Пон 16 сеп 2019 15:30


Реших да си подобря английския. За граматиката - ок, намерих материали в нета, но не мога да намеря качествени за речника. Или ги знам думите или ми се струват безполезни. Препорачайте сайт или нещо за изучаване на нови думи ниво intermediate и upper intermediate.
Другият проблем е , че с разбирането се справям сравнително добре, но когато трябва да обърна от български на английски се затруднявам да се изразя. Не мога да сетя какво значи дадена дума, но като я видя на английски знам какво означава на български. На какво се дължи това и как да го предодолея?




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот VWGT » Пон 16 сеп 2019 16:43


За това лечението е четене на книги и практика.

Тренинг със синоними и идиоми. Навремето бяха много модерни т.нар. листчета ... от едната страна е думата, отзад са синонимите ѝ. Може да ги има в нета.

Като ученик от гледна точка на практиката много полезни ми бяха чатовете, a/s/l и 2-3 часа безплатен практичен курс по английски.


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот summer_smile_ » Пон 16 сеп 2019 17:24


Ако не става въпрос за технически или друг специфичен английски, препоръчвам филми, сериали и т.н с английски субтитри. Но там трябва да имаш вече познания и да разбираш, полезното е, че чуваш думата и едновременно виждаш как се пише. Трябва обаче да можеш да си я преведеш. Чуват/виждат се и специфични изрази от говоримия език, които по разговорници и речници няма. От край време гледам почти всичко само с английски субтитри. Колкото до трудностите с превода от български към английски - абсолютно нормално. Англоговорящият мисли на английски. Ние мислим на български и превеждаме в движение, речниците ни са бедни. На мен ми се случва да ми се губят елементарни думи, които много добре знам, но просто в дадения момент ми излизат от главата. Истината е, че най-лесно ще се научиш с практика. Не трябва да се притесняваш, ако допускаш грешки. Успех!


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот BeFree » Пон 18 ное 2019 13:23


Скоро една приятелка ми препоръчваше сайт, в който всякакви хора се намират, за да си упражняват чуждия език. Разгледай в нета, предполагам има много такива: нещо тип language exchange търси :) Успех!


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 19 ное 2019 11:37


Ако водещ е разговорният, аз също бих те посъветвал да гледаш филми със субтитри на английски, защото много помага(поне на мен). Друго нещо, което може да пробваш е да използваш някой от световните новинарски канали за фон, докато вършиш друга работа вкъщи например. Аз лично често гледам и спортните събития по чужди канали на английски, така упражнявам езика, а и не слушам глупостите на родните коментатори.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот MMX » Вто 19 ное 2019 13:47


BeFree написа:Скоро една приятелка ми препоръчваше сайт, в който всякакви хора се намират, за да си упражняват чуждия език. Разгледай в нета, предполагам има много такива: нещо тип language exchange търси :) Успех!

Ако ще го упражняваш с други чужденци (незнаещи) ефектът няма да е добър.


topBG
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 17 ное 2023 1:57
Автомобил:
Двигател:

Re: как да си подобря речника по английки език

Мнениеот topBG » Пет 17 ное 2023 2:10


Здравейте,
Речника по английски език може да бъде подобрен с помощта на правилно учене.
Преди не разбирах какво означава това, случайно попаднах на един уеб сайт за учене на непознати думи с помощта на уникален тренинг за нови думи. Линка e https://abc123online.de/bg ако имате малко време пробвайте



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта