passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот drago_tr » Пон 16 дек 2013 15:50


gogovet написа:Моето тропане продължава. Забелязах, че то се усилва при спускане по наклон, когато волана е завит леко на ляво и е натиснат педала на спирачката. Получава се достта отчетливо клопане-хлопане. По леки неравности е по слабо изразено. Всички носачи и външни накрайници са проверени и са здрави. Биалетките и те са наред поне външно.


Колега....намери ли от къде идва проблема с тропането....при мен симтомите са същите. Купил съм сега биалетките да ги сменя и ще пиша дали е имало ефект. Ама в тоя студ нещо не ми се заляга... :a014
Предния път преди да сменя носачите, отново имаше това потропване. Взех комплект носачи от колегата от Ауди форума от Варна. Това беше точно преди 1 година. Започнах да ги сменям един по един за да разбера от къде идва тропането. Оказаха се биалетките. След като смених тях и всичко заспа. Затова искам сега първо от тях да почна. Старите биалетки обаче ми бяха от тези които са с ябълковидните болтове. Тези които съм в момента са от другите които са като тампони....така че ще си каже. Ако не, взимам пак цял комплект и пак сменям едно по едно.




Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот tdi4motion » Пон 28 апр 2014 8:39


Здравейте колеги :beer
И аз се присъединявам към темата понеже и при мен вече се забеляза на няколко пъти това тропане...но само отпред отдясно !
Преди няколко дена ходих да проверя окачването и както при повечето от Вас..всичко е наред с носачите.Дясната биалетка беше заминала (помслих си ..проблема го хванахме и сега ще се реши с подмяната)и подмених заедно с нея и лявата.Но проблема си остана...чува се едно чукане по леки неравности.Нещо като разхлабен болт и гайка ,които държат някаква ламарина.Поне аз така си го обяснявам като слушам тия звуци :scare3


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот Lonely-Wolf » Пон 28 апр 2014 11:16


Точно като разхлабен болт чукаше и при мен. Толко отчетливо се чуваше,че помислих,че ще се разпадне предницата. А то си беше биалетка :mhihi .Смених я и хлопането изчезна.


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот tdi4motion » Сря 07 май 2014 12:22


Дали може да са някакви тампони по амортисьора... :scare3


DimitarDimitrov
Мнения: 32
Регистриран на: Сря 17 окт 2012 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот DimitarDimitrov » Вто 21 окт 2014 20:41


Здравейте колеги. И аз се присъединявам към темата. Може ли да ми дадете насоки за добър майстор с хубава техника, където може да тестваме окачването.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот sim_ex » Чет 22 сеп 2016 23:25


И при мен взе да тропа от дясното предно колело, ама все едно ще се откачи всеки момент и ще се търкаля пред колата, един мощен метален звук все едно от ламарина или нещо подобно през малките неравности с ниска скорост. Свалих колелото огледах нещата , всичко беше ок. Единствено металната скоба която е на спирачния парат от едната страна се беше измъкнала, но я забелязах чак като вече реших , че всичко е ок и ще монтирам колелото обратно. Тези метални звуци са идвали от блъскането на накладките по спирачния диск и от там този метален звук. Нищо и никакъв проблем оправен за 1 минута , а какви страшни звуци носи със себе си. После прочетох по разни немски форуми , че много хора с Пасат го имат този проблем.


toldesko
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот toldesko » Пет 30 сеп 2016 8:48


И при мен се оказаха тези метални скоби на спирачните апарати,усещането в купето не може да се опише с който и да е счупен носач,в един момент си мислех дали двигателя не излиза от тампоните си,та проверявах и тях.


Потребителски аватар
fancyfree
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 15:56
Автомобил: VW Passat B5_5
Двигател: ALZ 2001
Местоположение: Белене

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот fancyfree » Сря 27 ное 2019 15:09


И при мен бях сигурен че тропането което чувам е от тампоните на задните амортисьори :)

[ Play Quicktime file ] VID20191127114809.mp4 [ 7.3 MiB | Видяна 1149 пъти ]



Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: passat b 5.5 и така прословутото потропване или клопане

Мнениеот Duke_BG » Чет 28 ное 2019 9:17


Подобен проблем имах на служебния пасат - при потегляне и при спиране се чуваше едно тропане със скърцане от предна дясна. По паветата и дупки пак.
Сменихме карето защото имаше голям луфт а и най-отчетливо се чуваше при смяна на посоката на движение - напред -назад.
но тропането продължи закарах я за смана на лагер и получих обаждане : че и носача е дал фира.
та какво се случва : при развиване на гайката на долния носач от "ябълковидния" болт се е посипало солидно количество ръжда и след като тази ръжда е изпадала болта вече чуствително си е увеличил луфта а преди това при проверка със щангата не даваше прзнаци на луфт ( на подемника).
На маншончето имаше малка дупчица и като размърдаш болта от нея излизаше финна ръждичка.

може би теста със щангата щеше да го хване на канал, без да е вдигната колата, но то не останаха такива сервизи :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 43 госта