Избор на първа семейна кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Ivkoni_7
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 25 ное 2019 14:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот Ivkoni_7 » Нед 01 дек 2019 15:46


Здравейте,

благодаря ви, че сте толкова активни и че искате да ми помогнете. В цялата тази бъркотия стигнах до извода, че кола до 4000 лв след 2005 трудно ще си намеря. То е ясно, че трябва да се вземат решения. Както казах, поради това, че нямам опит предпочитам хечбек /не комби/. Да, след 2-3 години планираме да имаме второ дете, но дори и да ни стане тясна колата ще купим комби, но вече ще съм натрупал опит и нещата ще са по-различни.

Тойотата отпада като вариант поради това, че трудно ще намеря сервиз за нея в Търново. В крайна сметка, мисля, че е по-важно да събера още пари. Не виждам голяма разлика в колите към които съм се насочил. Чух, че в Европа ще спирал производството на дизели, защото замърсявали и ги махат хората и ги пращат към държави като България. А тук се очаква след като влезе тази забрана в Европа да дигат данъка за колата, защото замърсява много.




Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот slavi3331 » Нед 01 дек 2019 17:29


Защо се отказваш от комби?
Аз бих търсил бензин/газ.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот group® » Нед 01 дек 2019 18:47


С оглед бюджета и факта, че ще се учиш на тази кола, те съветвам да се фокусираш на търсенето, а не на конкретна марка/модел.
Приятели, познати, ровене в мобиле...
Приготви се със сервиз, където да огледат конкретна кола.
В мобиле можеш да зададеш параметри на търсене: до 4000лв, от 2003 до 2006г. (примерно).
Харесваш нещо на око и после го проучваш в google - "vw polo 1.4 ТДИ мнения" (примерно). Така пак ще попаднеш тук и ще четеш за генерациите на Поло, двигатели, скорости и т.н.
Важно е да направиш проучване за конкретна кола, която ти изпадне/харесаш.
Ще прекараш доста време в проучване и четене на мнения, но така си намаляваш риска да си вземеш беля.

Другото важно, в твоя случай, е да търсиш кола от човек, а не автокъща.
Пак можеш да попаднеш на душманин, но обикновено се усеща и личи дали човек се е грижил за колата си.

Сигурен съм, че колегите тук ще допълнят съветите ми и ще те насочат по-добре как да избираш :love.vwclub


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот gogogo79 » Нед 01 дек 2019 19:11


На мен не ми се вярва в град като Търново ..,да няма къде да се сервизира Toyota. Би могъл да се допиташ във форума на Toyota ,къде си сервизират колите собствениците на тази марка. На твое място не бих се отказал от дизела. За ограничен бюджет дизела е вариант , понеже наистина бензиновите коли започнаха да държат по високи цени и освен това избора е малък, държат по високи цени по пазарите в Западна Европа и поради това не са предпочитани от бг джамбазите.
Ако Тойотата ти се струва екзотика , загледай се по Skoda Fabia (99-07) 1.4 tdi , 1.9 sdi ,1.9 tdi-идеална за първа кола , има някакъв багажник , ремонтират я навсякъде и категорично влиза в бюджета. Може също Opel Astra H (05-09) 1.9 cdti – няма да има проблем със сервизирането , а въпросния двигател в не малко компонененти превъзхожда легендата 1.9 tdi.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот viksanlg » Нед 01 дек 2019 20:33


Тези Астрички по спомен след 2004 година мисля че нямаха маслени конпенсатори а подлежаха на ръчно регулиране на клапаните и то не с парички или регулиране от кобилици ,а се подменяха целите чашки,които са с различна височина и беше скъпичко... Ако не е така , моля другите да ме поправят


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот Mr. S. King » Пон 02 дек 2019 16:33


gogogo79 написа:На мен не ми се вярва в град като Търново ..,да няма къде да се сервизира Toyota. Би могъл да се допиташ във форума на Toyota ,къде си сервизират колите собствениците на тази марка. На твое място не бих се отказал от дизела. За ограничен бюджет дизела е вариант , понеже наистина бензиновите коли започнаха да държат по високи цени и освен това избора е малък, държат по високи цени по пазарите в Западна Европа и поради това не са предпочитани от бг джамбазите.
Ако Тойотата ти се струва екзотика , загледай се по Skoda Fabia (99-07) 1.4 tdi , 1.9 sdi ,1.9 tdi-идеална за първа кола , има някакъв багажник , ремонтират я навсякъде и категорично влиза в бюджета. Може също Opel Astra H (05-09) 1.9 cdti – няма да има проблем със сервизирането , а въпросния двигател в не малко компонененти превъзхожда легендата 1.9 tdi.


Колега, я ни просветли как тоя "кон умрел", а така де - комън рейл на Фиат е по-добър от 1.9 ТДИ в която и да е негова версия, естествено изключвайки мощността при различните версии на ТДИ...
Като цяло дюзите, ЕГР, турбина - все неща дето твърде много са ги подменяли още през първите 6-8 години от старта на експлоатацията.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот muns61 » Пон 02 дек 2019 18:57


Не подценявай фиатските мотори, наистина са много добри.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот Водния дух1 » Пон 02 дек 2019 19:18


JTD НАистина е корав мотор. Имам преки наблюдения върху един фиат с този мотор на един колега,който е ''неибавник'' по поддръжката на мотора на колата си.Кораво добиче...


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот gogogo79 » Вто 03 дек 2019 1:07


Mr. S. King написа:
gogogo79 написа:На мен не ми се вярва в град като Търново ..,да няма къде да се сервизира Toyota. Би могъл да се допиташ във форума на Toyota ,къде си сервизират колите собствениците на тази марка. На твое място не бих се отказал от дизела. За ограничен бюджет дизела е вариант , понеже наистина бензиновите коли започнаха да държат по високи цени и освен това избора е малък, държат по високи цени по пазарите в Западна Европа и поради това не са предпочитани от бг джамбазите.
Ако Тойотата ти се струва екзотика , загледай се по Skoda Fabia (99-07) 1.4 tdi , 1.9 sdi ,1.9 tdi-идеална за първа кола , има някакъв багажник , ремонтират я навсякъде и категорично влиза в бюджета. Може също Opel Astra H (05-09) 1.9 cdti – няма да има проблем със сервизирането , а въпросния двигател в не малко компонененти превъзхожда легендата 1.9 tdi.


Колега, я ни просветли как тоя "кон умрел", а така де - комън рейл на Фиат е по-добър от 1.9 ТДИ в която и да е негова версия, естествено изключвайки мощността при различните версии на ТДИ...
Като цяло дюзите, ЕГР, турбина - все неща дето твърде много са ги подменяли още през първите 6-8 години от старта на експлоатацията.

Имал съм Audi a3 1.9 tdi 110 коня , както и Alfa Romeo 147 1.9 jtd 115 коня(Опелският е същия но малко по- новата версия със 120 коня). Та относно jtd - то , на мен ми се струва ,че тези 115 коня вървяха значително повече от 110 -те на Audi-то ,jtd-то беше по- тих двигател и също така палеше при минусови температури без да се замисля за разлика от tdi-то.Като здравина и двата безпроблемни , като обслужване сходни цени , като икономичност tdi- то беше по- икономичен.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот Lupender » Вто 03 дек 2019 16:18


Няма как да се сравняват двигатели от различни поколения и различни концепции. Ако все пак държите в сферата на "вървеж" и "дуракоустойчовост", моето мнение, базирано на опита е, че JTD-то е по-коравия мотор, включително и от всякакви варианти на ПД-та. Но, това важи единствено за тези 1,9! С въвеждането на 2.0 комънрейлите настъпва апокалипсис (за моделите преди 2015). От появата си през 1997 година JTD-то търпи доста изменения и е в много широк мощностен диапазон от 80 до 190 коня, но като цяло комън рейл първо поколение моторите са най-здрави. В Астра 120 коня този мотор фигурира в два варианта - с 8 и 16 клапана, като и двата са добри, носят на модове.


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Избор на първа семейна кола

Мнениеот bongoo » Вто 03 дек 2019 16:48





Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта