Проблем с парното на passat b7

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ГеоргиСъбев
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 ное 2019 15:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:

Проблем с парното на passat b7

Мнениеот ГеоргиСъбев » Чет 28 ное 2019 15:48


Здравейте,
прочетох доста от написаното с проблемите при passat, но никъде не виждам моя проблем. Затова реших да попитам и аз.
Става дума за vw passat b7 1.6 2011г. дизел.
Парното на автомобила при затоплен двигател се усеща съвсем слабо, като започна от дясно(най-топло) към ляво намалява. В дясно също не е толкова топло, колкото трябва да бъде. Понякога решава и духа навсякъде топло, но за кратко и рядко. Автомобила е закупен преди 1 месец, проблема е открит преди 2 седмици и не знам дали е имал този проблем преди това. По автомобила след закупуването са сменени нормалните части при профилактика, както и водна помпа, и антифриз. Преди една седмици направихме промивка на радиатора на парното, но без ефект.Маркучите (излизащ и влизащ) в радиатора на парното са затоплени и двата. При проверка с vag com на сензорите на температурата изписва при температура на 60 градуса на охладителната течност, (не беше загряла добре в този момент, иначе си прави 90 и не падат) десен сензор 26 градуса и ляв сензор 31 градуса. Положението със сензорите долу в краката отново бяха с разлика 5 градуса, сензор на охладителната течност след изпарителя 17 градуса, sensor temperatura interior 30 градуса, а със сигурност не беше 30 в купето. Със сигурност няма да се справя сам с проблема, но до момента от посетените 2 сервиза не успяхме да открием къде точно е проблема. Затова колеги, ако някой е имал подобен проблем или вижда решение на проблема ми моля да го сподели.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 ное 2019 15:24


viewtopic.php?f=13&t=44549
Свържи се с тия момчета.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот dispatch » Съб 30 ное 2019 20:54


Имах подобен проблем и при мен се оказа задръстен радиатор на парното. Не знам какво сте промивали, ама според мен този радиатор не може да се промие.
Не се сменя трудно... не е необходимо сваляне на таблото.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот deodriver » Съб 30 ное 2019 21:08


Имат си го този проблем В6,В7-ците.Найстина проблема се оказва с запушен радиатор на парното,заради тесните магистрали вътре.С времето се натрупват отлагания и няма промиване.Този филм го играх сега с Хонда CRV3.Какво ли не правих,но докато не смених питата не се оправи.Кофтито е,че не беше сменян антифриза доста време и от там се е запушила питата.


Потребителски аватар
ГеоргиСъбев
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 ное 2019 15:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот ГеоргиСъбев » Нед 01 дек 2019 15:40


Здравейте колеги,
благодаря за съветите, но преди да престъпя към някакво действие искам да споделя какво забелязах снощи и тази сутрин. Запалих колата, загря си нормално бързо на 90 градуса и по едно време градусите паднаха на 70-80 и постепенно се възстановиха на 90 градуса.Така за изминати 40 км го направи 2-3 пъти. Тази сутрин отново се повтори същото. Според мен тук проблема ще е в термостата и се надявам проблема с парното също да бъде решен от него.
Очаквам вашето мнение.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 01 дек 2019 20:54


Да, определено прилича на проблем с термостат. Ръчна кутия ли е пасата?


Потребителски аватар
ГеоргиСъбев
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 ное 2019 15:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот ГеоргиСъбев » Пон 02 дек 2019 8:28


Да


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 дек 2019 13:23


Колеги с ДСГ кутия докладват,че след смяна на термостат колата отново не загрява. Има още един термостат при кутията, който също се сменя. И нещата идват на мястото си.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот ktamen » Пон 02 дек 2019 14:32


Тези 40км градско или извънградско. Ако е градско, вероятно термостатите ти са си наред.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот lokva » Пон 02 дек 2019 15:11


също така при спускане когато мотора не е натоварен може да покаже загуба на топлина.


Потребителски аватар
ГеоргиСъбев
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 ное 2019 15:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот ГеоргиСъбев » Пон 02 дек 2019 15:35


40 км са извънградско(магистрала). Предишният ми passat b5.5 не съм забелязал спадане на температурата в градско шофиране или при спускане. Мисля, че веднъж достигнал 90 градуса не трябва да спада и не ми е спадала температурата на стария автомобил. Въпросния втори термостат, имали го при автомобилите с ръчните скоростни кутии? От това което прочетох, има по-голяма вероятност да има проблем с него.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с парното на passat b7

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 02 дек 2019 17:17


само автоматите имат втори термостат, 1.6тди при студено време и спускане изстива, като спускам витиня пада, напълно нормално, въртиш леден въздух без никакъв горивен процес, да не говорим, че и на място в града си изстива заради високия КПД и ниския чосов разход.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта