Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
pink
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 14:25
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот pink » Пет 06 дек 2019 21:57


Благодаря за инфото за ключа,от Бургас съм,но ще потърся някой да я свърши тая работа с обучението на ключа щом ще стане с този който имам.Фаровете за мъгла са с Н8,а дневните са p21w на тях съм с лед крушки.Сега пробвах тези златните които са ми на късите да ги сложа на дългите,но не стават,прекалено им са големи радиаторите и опират от едната страна ,но иначе на дължина ще се съберат без проблем.Ако човек е решил да ги ползва за там може да изпили радиатора от едната страна,мисля че трябва около 3-4 мм,но пак не е много сигурно дали няма да пречи вентилатора.Сега като свалях крушките от късите и ми направи впечатление,че леко мърда като затварям и отварям капачката и май наистина трябва малко да се изпили отвътре за да се избегне това.
Това са снимки как стои на дългите:
20191206_210408.jpg

20191206_210414.jpg




radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Съб 07 дек 2019 11:05


IMG_20191207_105814.jpg
Дълги лед
Етоо как стои при мен на дългите.


pink
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 14:25
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: Бургас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот pink » Съб 07 дек 2019 13:43


Остава да кажеш откъде си ги взел и дали си доволен :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 07 дек 2019 16:47


И какви са


Потребителски аватар
Vasko Veselinov
Мнения: 95
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 15:53
Автомобил: VW Passat B7 - 2011 год
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Vasko Veselinov » Нед 08 дек 2019 2:30


HarvesteR написа:При мен по-скоро палеше и гаснеше след 1 секунда и ми изписваше някаква грешка за имобилайзер на таблото. Явно е друго.


Колега, при мен се случва точно същото. Открил ли си какъв е проблема?


radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Нед 08 дек 2019 13:54


Ще стане реклама... Но фирмата е Лаксер.. Имат сайт ледсветлини. ком. Дават гаранция, имат голям асортимент от крушки и разни приставки, получих консултация, не са али експрес търгаши.. И крушките още светят, проблеми, грешки и премигания нямам. Ще поръчам и за късите скоро нещо по компактно, преди година нямаше такъв избор. Модела ще го видя в гаранцията по късно и ще пиша,


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Netasq » Нед 08 дек 2019 19:17


Колеги, имам странен проблем. При заключена кола , третият стоп понякога продължава да свети. Като отворя багажниса спира, а като го затваря светва. Какво е и къде да търся проблем ?


Потребителски аватар
ИванБожанов
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 19 мар 2016 21:27
Автомобил: Passat
Двигател: B7
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот ИванБожанов » Нед 08 дек 2019 19:28


Възможно е да имаш теч във вратата на багажника. Ако колата е комби и пръскалката на задната чистачка не пръска силно - има дупка по маркучите за пръскалката, тече вътре и започват да светят всякакви неща.


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот Netasq » Нед 08 дек 2019 19:39


Пръска си нормално...

Последна промяна от IvanMan на Нед 08 дек 2019 19:41, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот HarvesteR » Нед 08 дек 2019 23:56


От както давам на контакт преди да запаля, чакам 3-4 секунди и тогава паля, не го прави. За това и не съм търсил какво е.

Vasko Veselinov написа:
HarvesteR написа:При мен по-скоро палеше и гаснеше след 1 секунда и ми изписваше някаква грешка за имобилайзер на таблото. Явно е друго.


Колега, при мен се случва точно същото. Открил ли си какъв е проблема?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот nii » Пон 09 дек 2019 9:28


Netasq написа:Колеги, имам странен проблем. При заключена кола , третият стоп понякога продължава да свети. Като отворя багажниса спира, а като го затваря светва. Какво е и къде да търся проблем ?

Ако си с комби - има един кабелен сноп който върви по дясната страна на колата. С времето се прецаква и става дискотека отзад. На мен спряха да ми работят стоповете и задната чистачка, а таблото показваше че ми е отворен багажника. В Порше казаха че на всички пасати се прецаква, имаха снопа на склад и го смениха веднага.


radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот radoo84 » Пон 09 дек 2019 9:59


https://ledsvetlini.com/led-krushki/led-compactЛед крушката на дългите, която съм сложил.
https://ledsvetlini.com/led-krushki/vw-h7 и тези са доста пари, специално за VW , но дали ще влязат в късия фар на пасат б7


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот VWGT » Пон 09 дек 2019 10:31


nii написа:
Netasq написа:Колеги, имам странен проблем. При заключена кола , третият стоп понякога продължава да свети. Като отворя багажниса спира, а като го затваря светва. Какво е и къде да търся проблем ?

Ако си с комби - има един кабелен сноп който върви по дясната страна на колата. С времето се прецаква и става дискотека отзад. На мен спряха да ми работят стоповете и задната чистачка, а таблото показваше че ми е отворен багажника. В Порше казаха че на всички пасати се прецаква, имаха снопа на склад и го смениха веднага.

90% от случаите прецакването е около десния маншон, през който минават кабелите м/у капака и тавана. Пробвай да го размърдаш и виж дали ще се оправи. Но това е временно решение


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот nii » Пон 09 дек 2019 11:06


radoo84 написа:https://ledsvetlini.com/led-krushki/led-compactЛед крушката на дългите, която съм сложил.
https://ledsvetlini.com/led-krushki/vw-h7 и тези са доста пари, специално за VW , но дали ще влязат в късия фар на пасат б7

за толкова пари по-добре поне да са Осрам - https://fenix-light.bg/2br-osram-h7-led ... d-fs2.html


Потребителски аватар
svenn1
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 02 окт 2018 16:09
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFGC

Re: Passat B7 - тунинг, подобрения, ремонти

Мнениеот svenn1 » Пон 09 дек 2019 15:02


ИванБожанов написа:Възможно е да имаш теч във вратата на багажника. Ако колата е комби и пръскалката на задната чистачка не пръска силно - има дупка по маркучите за пръскалката, тече вътре и започват да светят всякакви неща.


Колеги,
аз май опрях до тук...пръска едвам едвам... трудно ли се сваля кората на задната врата и от къде мога да го намеря този маркуч?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ICO-G и 172 госта