Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
kokolee
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 окт 2019 9:37
Автомобил: vw sharan tdi
Двигател: 2008
Местоположение: гр. Костинброд/ София

Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот kokolee » Пон 16 дек 2019 13:30


Здрвейте, купихме си семейна "хубава" кола Шаранче 2008г. 1.9 тди 4 моушън. Вече са напът да ме утрепат вкъщи :) Колата е нов внос и последните 2 години не е карана, което си е голям минус. След последните ядове забелязвам, че на студено си пали без никакъв проблем, но ако е запалена веднъж и се наложи да спра след известно време и загася...тогава трудно пали в 50 % от случаите, като под трудно имам в предвид върти 5-10 секунди (иначе си пали от половин оборот). Най озадъчаващото е , че след като запали трудно абсолютно задължително до 2-3 минутки загасва в движение и след това с помощ пак да запали на скорост се оправя и си се движи дори и 200км без никакви забележки. Винаги един път гасне след като трудно е запалила и никога ако си е запалила лесно. Ходих къде ли не и диагностики и проверка на вакуми и нищо...всичко си е наред. като уточнение искам да отбележа, че предишния ми проблем беше в забиване на турбото...след много ровичкане ми заявиха че е зацапана геометрия...плачеше ми се, но се натъкнах на едно майсторче, което ме помоли да сипя повечко нафтичка и я запалихме сутринта, та така до късен следобяд с пуснати всички печки, парно и други в колата. Следобяда преди да я загасим след около 6 часа работа се започна едно форсиране бавно до 3000 оборота - десетина пъти, после до 4000 оборота пак 10 пъти и накрая до 5000 оборота пак 10 пъти. отзад стана страшно :) Докато не изчисти, или поне колкото да ме направи щастлив собственик, сега немога да я позная тази машинка... ама тя можела да върви :) Мисля че се отнесох , но да си споделя. Моля ако някой може да помогне в първоначалния описан проблен , ще съм много благодарен. Иначе е готина кола като махна проблемите с централното заключване на задните врати, постоянно светкащия индикатор за отворена врата на пасажера до шофьора, крив заден спирачен диск и други такива дребни нещица...така ми се виждат след смяната на демпфера:)

Последна промяна от kokolee на Вто 17 дек 2019 13:09, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: проблем при леко топъл старт

Мнениеот group® » Пон 16 дек 2019 15:01


Здравей, одобрих темата, защото очевидно търсиш помощ и имаш нужда. Описал си подробно проблемът.
Моля те да видиш как да си коригираш заглавието.
Също така, да коригираш малко текста и сложиш едни главни букви.
Въпрос на взаимно уважение е да се пише относително четливо, както от търсещия помощ, така и от помагащия.
Успех!


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: проблем при леко топъл старт

Мнениеот stefarata » Пон 16 дек 2019 17:01


Честит автомобил!
Първо, че си се набълбукал е ясно, но пък така ще ти е по-сладко като се свърши с ремонтите ( или свършат средствата за тях).
Второ, доколкото се разбира, не сте сваляли турбото , а ссте го чистили посредством продухвания и т.п. методи. Така ли?
И трето, допълни профила си, за да е ясно откъде си и някой да те насочи към специалист, който не е гадател, а който ще ти оправи проблема


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем при леко топъл старт

Мнениеот kris11 » Пон 16 дек 2019 17:34


по вратите -проводници в маншоните. И при тези в края на 2000г не е премахнато якото пречупване на снопа при макс. отворена врата. Шев и кройкиПоне нза задните врати позата е по- удобна


kokolee
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 окт 2019 9:37
Автомобил: vw sharan tdi
Двигател: 2008
Местоположение: гр. Костинброд/ София

Re: проблем при леко топъл старт

Мнениеот kokolee » Вто 17 дек 2019 13:12


Много благодаря. Просто аз като един виден "Българин" първо сглобявам и като не стане после чета упътването :) В случая правилата. Съжалявам за което.


kokolee
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 окт 2019 9:37
Автомобил: vw sharan tdi
Двигател: 2008
Местоположение: гр. Костинброд/ София

Re: проблем при леко топъл старт

Мнениеот kokolee » Вто 17 дек 2019 13:19


kris11 написа:по вратите -проводници в маншоните. И при тези в края на 2000г не е премахнато якото пречупване на снопа при макс. отворена врата. Шев и кройкиПоне нза задните врати позата е по- удобна


Шаранчето е 2008 г. и се надявах да са го оправили проблема...но ще обърна внимание на тази болежка. Благодаря


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот Dpop » Вто 17 дек 2019 14:01


Имаме доста теми за проблемно стартиране при описаните от теб условия колега. Някои посочват като основна причина поизносен стартер и/или поизтощен акумулатор, добре е компютърно да се види порцията гориво и обороти при топлия старт и да се прецени какво да се прави(чип-промяна на картата). Тези ще са ти от полза viewtopic.php?f=24&t=468029&hilit=%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8+%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D1%82%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%BB
viewtopic.php?f=24&t=248489&start=30&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC+%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE+%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5


kokolee
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 окт 2019 9:37
Автомобил: vw sharan tdi
Двигател: 2008
Местоположение: гр. Костинброд/ София

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот kokolee » Вто 17 дек 2019 15:57


Благодаря. Четох и продължавам да чета, но това което ме озадъчава най-много е гасненето (само и единствено веднъж) известно време след като запали (само когато е трудно) все едно недостига гориво, след това си работи супер. Акумулатора е чисто нов 95А ,890mA. Закачаха я на Ваг-Ком нищо не излиза перфектна е. Просто на четвърти майстор ходя и ми идва малко в повечко.... затова търся съвети тук. В момента чакам нов ключ (е поне си нямам резервен, та не е загубена кауза), поне според последни твърдения на поредния майстор е от това.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот kris11 » Вто 17 дек 2019 17:03


Dpop написа:Имаме доста теми за проблемно стартиране при описаните от теб условия колега. Някои посочват като основна причина поизносен стартер и/или поизтощен акумулатор,

Не е стартер. Пише ,че върти. Ако са четки или бендикс няма да върти всеки път .Стартера е с редуктор. Ако пък заклинва от износени втулки лампите ще мъждеят , а автора не пише за това. Иначе за дизели съм пас- голямо черно и пушещо нещо смрад :mrgreen
Не знам дали е същия стартер като на преди 2000г с Фордовски бендикс. и четки с четкодържател.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот ZEDYCUS » Вто 17 дек 2019 17:57


Провери си подкачващата помпа в резервоара, имах същите симптоми. А ми смениха гумички на дюзи, нова помпа дюза и пак загасна като я взимах от майсторите. Оставих им я отново и тогава смениха помпата. Оттогава миналия декември 1 година без проблем.


kokolee
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 04 окт 2019 9:37
Автомобил: vw sharan tdi
Двигател: 2008
Местоположение: гр. Костинброд/ София

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот kokolee » Пон 23 дек 2019 12:14


ZEDYCUS написа:Провери си подкачващата помпа в резервоара, имах същите симптоми. А ми смениха гумички на дюзи, нова помпа дюза и пак загасна като я взимах от майсторите. Оставих им я отново и тогава смениха помпата. Оттогава миналия декември 1 година без проблем.


Как да я проверя? смених реле за подкачащата помпа и съм приготвил температурен датчик + термостат. Ако и тогава не се оправи, ще минавам към подкачващата помпа в резервоара, че доколкото знам не е от най ефитинките.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот ZEDYCUS » Пон 23 дек 2019 19:24


100 лв беше, как са я проверили незнам. Не съм бил там като я сменяха. Може само на звук, като подадеш контакт преди да запалиш се чува как заработва за няколко секунди. Друг начин сигурно има с манометър за гориво, да се види какво налягане идва към помпа дюзата, знам че трябва да е 0,5 бара.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот ZEDYCUS » Чет 24 сеп 2020 8:04


1 година и половина след смяната на подкачващата помпа, тая седмица колата два пъти ми изгасна в движение при положение че захладня рязко , след което палеше след дълго въртене на стартер. А от няколко седмици се усещаше как няма мощност на по високи обороти и при първо палене и минаване на 2-3 км и загася(незагряла напълно), също палеше много трудно и с много въртене.
Иначе първото палене сутрин на студено и при напълно загрял двигател беше на четвърт оборот.

След гасненето реших да зачекна проблема и естествено набедих скоро сменената помпа(майсторите от преди са ме облекчили и са резнали мокета над капака на помпата :mhihi )Откачих куплунга и запалих, работи точно 5 минути без нея на място и при подаване на газ загасна колата. Като включих буксата, колата запали пак много бавно докато подкачи нафта. Помпата се чува и работи добре, бушона е здрав, та предположих че има някакъв проблем с релета, от четене на форума реших че е 109(Реле 109 не видях, а то било отзад по късно го мернах зад предните релета, а и спиралката си свети при палене), та разглобих капаците и свалих надолу бушониерата и на допир ми направи впечатление че реле 53 е горещо. Беше на втора или трета позиция до 361, извадих късмет че имах някакво реле от опел със същата схема и ампери и го боднах на неговото място. Колата запали веднага. 3 дена карах със свалени карантии за да се убедя, че проблема е в това реле, пали и върви перфектно сега. Впоследствие зачетох(а трябваше това да е първо :beat_butt2 )
Реле топливного насоса -J17- (53)
, на късмет намерих и отстраних проблема. Понякога и късмета помага. :smile
Пиша в темата на колегата, защото симптомите са напълно еднакви.
Прикачени файлове
viber_image_2020-09-22_10-38-2.jpg
viber_image_2020-09-22_10-38-21.jpg
viber_image_2020-09-24_08-32-17.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Sharan 7M 2008г. проблем при леко топъл старт

Мнениеот kris11 » Пон 28 сеп 2020 17:50


леко се въздържам от коментар по Сталински



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта