Промени в регистрационния режим в КАТ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Промени в регистрационния режим в КАТ?

Мнениеот MamaMy » Нед 05 яну 2020 17:30


Лизинговите коли извън София са със софийски табели до края на лизинга. Най-вероятно е заради тях. При нас е пълно с такива. Както нови фирмени, така и втора употреба от големите автокъщи.




Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Промени в регистрационния режим в КАТ?

Мнениеот Svetlix » Нед 05 яну 2020 22:12


VWGT написа:СС СН са заети... май само СЕ, СХ, СУ са свбодни.
Според мен го правят и заради гъзарите с нагласени номера. Сега при препродажба реално номер за 7000 лв се губи.


СТ, СМ, СО също са заети. Свободни освен изброените от са СК и СР.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Промени в регистрационния режим в КАТ?

Мнениеот VWGT » Пон 06 яну 2020 11:00


Още "5 стинки" по темата с номерата.
СР е било заделено за колите на гражданска защита, но след обединението на службата с пожарната, вече всички такива коли са с цивилни номера (разбирай повечето от тях сигурно софийска регистрация, т.е. нещо със "С"). Сега не знам дали към днешна дата тези букви са свободни. Но така на общо четене излиза, че остават само няколко свободни комбикации, които трябва да покрият нуждите на 4-5 области (все със "С" нещо си). С темповете, с които се харчат номерата, до 15 години ще свършат.
Според мен най-логично е да се промени формата на номера. Първите символи за град/област да се запазят, а назад всичко да е микс от букви и цифри. И да се почне по отрано, за да могат и БМВ и АПИ и всички останали, които ползват разпознаване по номер, да си ъпдейтнат системите.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта