Не работи газовата уредба - защо?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
z_chakarov
Мнения: 197
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот z_chakarov » Сря 23 ное 2016 22:34


След като се пробва да се прехвърли от бензин към газ , отпред чува ли се клапана да цъка? Ако бутилката е с евро нивомер е хубаво да се чуе дали отваря клапана и на бутилката.




Потребителски аватар
kapini
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот kapini » Чет 24 ное 2016 11:45


ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН: Благодаря на Iezekil, Ktamen, dreadx и на всички коментари. Реших проблема. Оказа се неработещ клапан на изпарителя BRC AT 90E. Колегата Iezekil много навреме каза да видя дали чаткат. При първата ми проверка ми се стори че чаткат, което ми е грешката. Вчерта вечерта след работа по тъмно отворих капака, по който имаше вече скреж и на фенер се заех пак да видя тази работа. Свързах кабели от акумулатора към двата газови клапана, които разкачих от кабелите им. Единия клапан си чаткаше стабилно (клапана преди изпарителя), но другия клапан, който е в самия изпарител почти не мръдваше - как съм пропуснал тази работа, не знам - явно съм спал :screwy. Махнах му капачката, свалих бобината и с тръбен ключ 19 го развих. Оказа се че е залепнал - по оста имаше бял налеп и клапанът не работеше. Последно си работеше газовата. Залепването вероятно е станало, след като смених мембраните и почистих с бензин алуминиоявия корпус на BRC-то. Изпарителят не беше отварян никога и вътре беше като в бунище - имаше графитен прах и нещо като катран почти до средата, а тампончето на големия лост беше полуразложено и т. н. :scare3.След като сложих новите мебрани през лятото пробвах газовата, запали от раз, работееше си добре. Но явно при това почистване и поради некарането на колата, по-късно клапанът в изпарителя е залепнал. С телена четка почистих оста добре, докато не лъсна метала, забърсах с кърпа, монтирах и се качих в колата - врътнах ключа и след малко запали. Елементарен проблем, но грешката си е моя, заради което при опитите ми да запали ми хвръкна капачката на въздушния филтър и в единия край по ръба се счупи. После звъннах на другарката Курнелия Нинова да го има пред вид това :11
.

Последна промяна от kapini на Чет 24 ное 2016 18:41, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 24 ное 2016 15:59


kapini написа:...а тампончето на големия лост беше полуразложено и т. н.

Сигурен ли си, че не си го накиснал с бензин без да искаш и не се е раздула гумата?


Потребителски аватар
kapini
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот kapini » Чет 24 ное 2016 18:40


С бензин го чистих BRC-тo след като свалих всички мембрани и гумички по него. Няма как, беше черен. Тампончето, което затваря и отваря отвора към първо ниво беше толковеа смачкано и накъсано, че сигурно му е оставал малко живот. После слагането на новото тампонче е малко кофти работа, защото може без да искаш да му скъсаш крачето, което трябва да влезе с много тесен отвор. Трябва да се прави много внимателни, че иначе отиваш в магазина за нов комплект мембрани - 18 лв. български, 40 лева оригинални, италиански - един път го скъсах.


Потребителски аватар
kapini
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот kapini » Чет 03 окт 2019 16:36


Проблемът се оказа клеясал клапан на изпаритреля. Свалих го, почистих го и връзката стана. Колата си заработи перфектно

ktamen написа:А кранче сложи ли на мястото на моторчето?
Струва ми се, че проблемът е съвсем различен, за съжаление с налучкване едва ли ще го открием. Ако с кранче не бачка, вероятно изпарителят не е в ред.
Потърси подходящ сервиз.

Колега. Към днешна дата имам проблем със стъпковото моторче. Колата спря да работи на газ. Бях в чужбина. Махнах стъпковото моторче, и проработи, но разхода се качи двойно. От сервиза ми казаха да си сложа обикновен регулатор и да ида на газ анализатор. Дали разходът ще се нормализира до нивото, когато имаше стъпково моторче?


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот Duke_BG » Чет 16 яну 2020 9:12


а филтъра преди газовите инжектори сменен ли е ?
сигурно има и мап сензор свързан с мъруче някъде към вакума - провери и това мъркуче


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Не работи газовата уредба - защо?

Мнениеот stefan4o » Чет 16 яну 2020 9:15


Какво му е станало на ламбда-контролът? Относно настройката с обикновен тройник - чак двойно да се качи разходът, не е настроена добре. Трябва да се пипне изпарителят също, за оптимална настройка, тъй като при ЛК принципът на работа е малко по-различен.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта