Кой как си учи децата да шофират.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот icoico » Нед 19 яну 2020 9:53


baracuda681 написа:... насаждате грешни неща в главите на подрастващите. Нали затова си има инструктури, които трябва да обучат желаещите да управляват пътно превозно средство...


Мда....приятелско семейство послуша съвета на мастит психолог да не си учи детето да чете, преди да започне първи клас, за да не заучело грешни неща вкъщи(ниц вие нямате квалификация да обучавате)и да има интерес в училище. Сега детето е единственото в класа, което не може да чете, вечер срича и рони сълзи над букварите, че всички му се смеят, а мама и тате се червят по родителските.
Да не говорим, че да очакваш нещо от инструктУрите, които оня ден излизаха на протест срещу увеличаването на часовете кормуване си е две нива над оптимизма
:mhihi




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот stefan4o » Нед 19 яну 2020 11:06


От една страна е хубаво, действително, да се дават подобни уроци. Но в зависимост от възпитанието и заобикалящата среда, това може да изиграе лоша шега на някой родител. Говоря принципно, не визирам внука на чичи Ники. Младежите, когато навършат определена възраст са склонни да правят глупости без да мислят за евентуалните последствия. Казвам го от личен опит. Мой и такъв от първо лице на мой близък приятел, при него имаше и убит човек, за съжаление невръстен, в ученическа възраст.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот joro_kem » Нед 19 яну 2020 11:55


baracuda681 написа:....

Айде успокой топката и не ми давай наклон на мисленето! И е много здравословно човек да спазва словесна хигиена, особено към хора, които не познава!


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.kq

Мнениеот baracuda681 » Нед 19 яну 2020 12:28


joro_kem написа:
baracuda681 написа:....

Айде успокой топката и не ми давай наклон на мисленето! И е много здравословно човек да спазва словесна хигиена, особено към хора, които не познава!


Хайде пак да ти кажа да прочетеш...
И да, не те познавам, както и ти мен. Заплахите не към мен, че е леко смешно.
Как какво съм решил, не смятам, че е необходимо да знаеш. Казвам какво мисля, дали ти харесва или не, не е мой проблем. Само ми е чудно, с кое ти давам наклон на мисленето?
След като отговаряш на някого, прочети какво е написал.
Не одобрявам првподаването от хора, които нямат необходимия ценз. Мога да напиша доста възможности, при които се създава реална заплаха, както за ученика, така и за околните.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот baracuda681 » Нед 19 яну 2020 12:30


icoico написа:
baracuda681 написа:...


Не смятам примера за сравним. При шофирането може да направиш огромна глупост. Същото е и с оръжията.

ПП: Съгласен съм, че нивото на обучение е ниско, но не мисля, че основният проблем е в часовете. Мисля, че сега са повече в сравнение с преди 10-15 години.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.kq

Мнениеот Кайзен » Нед 19 яну 2020 13:03


baracuda681 написа:Не одобрявам првподаването от хора, които нямат необходимия ценз.

Че инструкторите какъв ценз имат? Два семестъра задочно в някой университет и са си получили документите.

П.П.1: Карам от 8-9г. автомобил по черен път. От около 14-15г започнах и камиони да карам по черен път. От 16г. започнаха да ми дават МПС и по асфалтирани междуселски пътища. В групата от проятели, които карахме шоф.курс заедно, най-големи проблеми имаха тези, които не бяха управлявали автомобил до тогава. Към днешна дата те са и най-слабите шофьори в обкръжението ми.

П.П.2: Като студент в компанията ни имаше 4-5 момчета, които учеха ДВГ в някакъв колеж и в последствие само с няколко допълнителни часа, се оказаха с документи за автоинструктори. Един или двама даже бяха/са автоинструктори. Та те не са някакви извънземни човешки същества. Всекиразумен човек може да научи друг да шофира. Както всички родители учат децата си на много различни неща, без да имат "необходимия ценз" за това.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Barboukov » Нед 19 яну 2020 14:23


Основни проблеми при шофирането и причините за катастрофи:
- Аре карай ве. Стиа си съ влачил кат охлюф. Ей ся щъ изям.
- Ей мацко, яла се качи да ти покажа ко мое таа коуа.
- Аве грездей, я карам от 10 годишен. Не ми давай акъли.
- Е ко кат съм тряснал 2-3 бири? Я съм адекватен.
- Стой още малко. Ще тръгнем ей ся след 10 мин. Няа закъснейш, споко.
- Тоя ко ми са прай с тъз бричка. Ей ся ше го изям.
- Тоа е далеч. Моа изпревара.
- Баси колоната. Няма никой насреща. Ей ся ше ги издухам шибаняците.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.kq

Мнениеот stefan4o » Нед 19 яну 2020 15:09


Кайзен написа:
П.П.1: Карам от 8-9г. автомобил по черен път. От около 14-15г започнах и камиони да карам по черен път. От 16г. започнаха да ми дават МПС и по асфалтирани междуселски пътища. В групата от проятели, които карахме шоф.курс заедно, най-големи проблеми имаха тези, които не бяха управлявали автомобил до тогава. Към днешна дата те са и най-слабите шофьори в обкръжението ми.


И аз не бях се качвал на кола почти, преди да стана на 18 и да започна курсовете. Взех си листовките и кормуването от първия път. Не мисля, че спадам към графата "слаб шофьор". Така че от твоята гледна точка може да изглежда така, но иначе да не е.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 яну 2020 15:23


Всичко е въпрос на среда.
Татко, който е професионален шофьор,ме научи да паля нисата на 4 години. После му дойде реда за заветната Лада. Е,по черните пътища карах само аз. И отчитам това нещо като огромен плюс при курсове и изпит за кат.В. Ааа,и в първи клас можех да чета и смятам.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 яну 2020 15:47


Zdravko Zankov написа:Всичко е въпрос на среда.
Татко, който е професионален шофьор,ме научи да паля нисата на 4 години. После му дойде реда за заветната Лада. Е,по черните пътища карах само аз. И отчитам това нещо като огромен плюс при курсове и изпит за кат.В. Ааа,и в първи клас можех да чета и смятам.

Абе, Занков,ти още не си можел да вървиш ,пък вече си карал нисата... :eek :beat_butt2 ....извинявайте за спама...


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.kq

Мнениеот Кайзен » Нед 19 яну 2020 16:18


stefan4o написа:Не мисля, че спадам към графата "слаб шофьор". Така че от твоята гледна точка може да изглежда така, но иначе да не е.
Никъде не съм споменавал теб или някой друг непознат за мен човек.
Лято 2019 ме возеха двама приятели от "старата група". Еми личеше си кой беше по-неопитния. Не казвам, че кара лошо. Но реакциите, време за вземане на решение, избор на решение при различни пътни ситуации и т.н. не бяха оптималните. И това не беше само мое мнение, а и на другите спътници. В същото време жена му и брат му го имат за много добър шофьор, защото в тяхното обкръжение моя приятел бил един от най-добрите.

Да не забравяме, че шофирането е най-лесното нещо на света, което се практикува от толкова много хора.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот icoico » Нед 19 яну 2020 16:19


Zdravko Zankov написа:Всичко е въпрос на среда...


На среда зер. Ако имаш 1234 акта и на пътя се държиш като талибан в синагога едва ли ще научиш някого на нещо друго :biggrin . БТВ с дребния сме го докарали дотам да седи в скута и да върти волана накъдето и колкото му кажа. Предвид, че му остават около 14 години до шофьорска книжка смятам доста е напреднал :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: RE: Re: Кой как си учи децата да шофират.kq

Мнениеот stefan4o » Нед 19 яну 2020 17:11


Кайзен написа:Никъде не съм споменавал теб или някой друг непознат за мен човек.

Не си, но си отбелязал твоите наблюдения над група познати на теб хора. Аз ти дадох пример със себе си. И считаш, че това, че караш от по-малък ти е дало предимство пред тях? Според мен шофьорлъкът е като играта на карти - или го можеш, или не го можеш. Пък и да си карал от по-малък - колко да си карал? Друго си е да те пуснат в трафика с останалите правоспособни, друго е - на село, на поляната, на черни пътища и т.н. Няма база за сравнение. Та, мисълта ми беше, че не си станал шофьор, щото си карал от 15-годишен, а просто щото явно си можеш. :a045 Познавам човек, който ми беше колега и работихме заедно, преди да вземе книжка направи две или три ПТП-та, не помня. И през цялото време ме убеждаваше, че книжката не карала колата... Давах му да паркира служебната понякога :mhihi Този човек съм сигурен, че и до ден-днешен не може да кара, въпреки, че сигурно е карал доста преди да стане 18-годишен. Примери - много и всякакви.
п.п. баща ми също е професионален шофьор - ДАП-аджия (карал е почти всички видове леки, лекотоварни, тежкотоварни включително трактори и комбайни). Но винаги е бил на мнение, че не е той човекът, който трябва да ме учи. Иначе ми е показвал това-онова :gruebel Като например, че винаги е по-добре да караш "на огледала" когато маневрираш с ниска скорост (назад).


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот toraborat » Нед 19 яну 2020 17:27


Като имаш ДАП-аджия в родата си е друго, оно си е краста. Сигурно си чувал 100 пъти факта, че Сталин само с шофьорите не е могъл да излезе на глава. :mhihi :flag_bulgaria


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кой как си учи децата да шофират.

Мнениеот muns61 » Нед 19 яну 2020 18:23


Всеки има право на мнение, като не е необходимо да го налага на околните. Това е моята гледна точка, моят метод. Който е проверен и доказано работещ добре. Баща ми имаше ЗАЗ от гърбавите, започнал съм на него някъде 1-2 клас. Като ходехме да сменяме маско, а на заза се сменяше често, после карах по земните пътища около село. Смяната я правехме на естакада в стопанския двор на село, от там започваше пасище с хубави гладки пътища.
Децата си съм учил по същия начин, на картинг пистата и на земни пътища, като ходехме за риба. Проблеми от типа взел ключа и изкарал нелегално колата не съм имал. Сега синът и дъщерята са отлични шофьори и са споделяли, че всички видове паркиране са научили от мен, а не от курса. От малки съм им показал, че колата не спира на място, като натиснеш спирачката, а изминава доста път.
Но всичко опира до домашното възпитание...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: d00mEr и 184 госта