VAG-COM

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Пон 05 мар 2007 23:06


maistora_1 написа:
Rumen написа:VAG-COM до версия 409.1 и/или 311.2 без OBD-II кабела е около 65-70лв. OBD-II кабела е около 20$.


е такъв кабел из сайтовете няма...има само тия от по 300+ лв.

Има, има. С кратък опреснителен курс за работа с Google би открил това: http://www.obd2-bg.com/WEB/prices/index.html Та както ще видиш дори от посочения сайт получаваш превъзходен кабел. Подчертавам КАБЕЛ !
С тоя кабел обаче без т.нар. интерфейс или наричан още донгъл (или както съм написал "VAG-COM до версия 409.1 и/или 311.2") не можеш направиш нищо. То и за това един доста оплюван в този форум човек беше снимал един сникърс и ... опаковка от сникърс. Та за разликата м/у кабел и интерфейс (донгъл) можеш да попрочетеш в е те тая тема: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=33054
А както видно само кабел за под 25 EUR май трудно ще намериш. Е, аз пък занам къде можеш да се сдобиеш с такъв срещу 20$. Но говорим за кабел, нали?




Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Пон 05 мар 2007 23:14


kris11 написа:...
Ама най- големият проблем е да намериш хем нов хем и да има сериен порт.
А бе верно, че по-новите лаптопки все по-рядно предлагат COM-порт (правилното название е RS-232). Но за сметка на това с такъв спокойно можеш да се сдобиеш дори в скъпарското PLESIO с/у скромните 40-50лв. получаваш чудесен PCMCIA контролер (made in Germany при това) който емулира COM-1 и COM-2.


Потребителски аватар
izzo
Мнения: 1224
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 7:06
Автомобил: 96 Puntamera
Двигател: diesel
Местоположение: Kвартала на обречените
Контакти:

Мнениеот izzo » Вто 06 мар 2007 3:40


за десет кинта е тфа те
Изображение


Потребителски аватар
nix
Мнения: 305
Регистриран на: Вто 24 авг 2004 10:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nix » Вто 06 мар 2007 9:37


http://autonostics.com/home.php

моя е от тези, срещу скромните 9$ !!!
донесе ми го приятел от USA. Поръчах го от amazon.com.
Работи си прекрасно, нямам сериен порт на лаптопа, с USB-to-RS232 преходник го ползвам, но на сайта си има и кабел директно за USB.
Не с всички преходници става, първо взех един за 9 лв, и не бачкаше с него, пробвах с такъв на приятел и стана.
Просто трябва да се пробва, вероятно липсва някое напрежение на RS порта при по евтините кабели.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Вто 06 мар 2007 15:06


А случайно някой да си купувал от това ? Работи ли както трябва питам щото цената е 65 лева ( http://eshop.autodiags.com/product_info ... ucts_id=39 ) а всяко евтино е съмнително.

http://www.autodiags.com/ISORS232.html

Имам RS 232 лаптопа и мисля че само кабел ще и трябва от буксата на колата към OBD'то.


Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Мнениеот SixKillerVR6 » Вто 06 мар 2007 15:07


ОК до тук разбрах че са нужни:
1.Кабел (или както се нарича) който в e-bay не е скъп.
2.Преходници USB<>Serial и OBD2<>OBD1 (ако са необходими до колкото разбрах) и те не са скъпи
3.Лаптоп-скъпи са да му се невиди ама се намират :lol:
4.Софтуер който се тегли от мулето (нужната версия)
5.????!!!????Какво още е нужно???Моля да ми кажете за да знам какви пари да приготвя и от каде да тарся нещата.Прочетох темите и има доста изписани неща но ако може някой който успешно ползва тези джаджи да обобщи нужните продукти за манджата :lol: ще съм много благодарен.Все пак нали става дума за някви кодове...има ли отделен четец за тез кодове или софтуера върши таз работа.

Какво ще рече КL KKL и там още нещо друго имаше
П.П.:Мойта кола е 85година и скоро няма да види лаптоп :? но скоро ше я обновявам за това питам.И ако може ми кажете какви са изискванията за автомобила за да му пуснеш лаптопа...кои инжекциони и т.н. >>>ГОВОРЯ САМО ЗА VW не става дума за други коли 8)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 06 мар 2007 16:29


Adnan написа:А случайно някой да си купувал от това ? Работи ли както трябва питам щото цената е 65 лева ( http://eshop.autodiags.com/product_info ... ucts_id=39 ) а всяко евтино е съмнително.

http://www.autodiags.com/ISORS232.html

Имам RS 232 лаптопа и мисля че само кабел ще и трябва от буксата на колата към OBD'то.


На Зайо Байо му работят нещицата . Тествани са на раркинга под х-л "Далас" през лятото миналата година.

@SixKillerVR6 - Иди на сайта на Зайо почти в началото. Там е описано всичко. След като изчетеш всичко и има неяснотии тогва питай.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Вто 06 мар 2007 17:32


kris11 написа:
Adnan написа:А случайно някой да си купувал от това ? Работи ли както трябва питам щото цената е 65 лева ( http://eshop.autodiags.com/product_info ... ucts_id=39 ) а всяко евтино е съмнително.

http://www.autodiags.com/ISORS232.html

Имам RS 232 лаптопа и мисля че само кабел ще и трябва от буксата на колата към OBD'то.


На Зайо Байо му работят нещицата . Тествани са на раркинга под х-л "Далас" през лятото миналата година.

@SixKillerVR6 - Иди на сайта на Зайо почти в началото. Там е описано всичко. След като изчетеш всичко и има неяснотии тогва питай.


На мене ми е ястно каква е системата на работа интересуваше ме дали някой си е купувал от там и дали е работило.
Но щом е тествано мисля да си взема и аз живот и здраве :) Искам да си го взема за лични нужди.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Вто 06 мар 2007 20:54


На мене ми е ястно каква е системата на работа интересуваше ме дали някой си е купувал от там и дали е работило.
Но щом е тествано мисля да си взема и аз живот и здраве :) Искам да си го взема за лични нужди.[/quote]

и т.н. последният да влезе. :wink:
Отговорът е да , купувано е .


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Мнениеот Kalin72 » Вто 06 мар 2007 21:12


Кофти USB кабела е много по-скъп. не знам точно цената пиши на Зайо.


Аз имам USB преходник към сериен, и кабела с програмката 3.12 си работят перфектно. Разбира се, не всички преходници работят, така че е добре на място да се пробва, преди да се купува:)
Също така, за този, дето първия път му е работел кабела, после е отказал, и при мен беше така, извади кабела от ОБД куплунга, и пак пробвай. И при мен се получава това, понякога.


Ivani4
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 31 май 2006 7:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Ivani4 » Сря 07 мар 2007 10:16


niks76 написа:е и аз да се вклю4а малко;ако някои ви продава кабел за 607 версията и не е оригинален-НЕ ГО ВЗЕМАИТЕ.днеска си пробвам новото кабел4е и няма проблеми,ама на второто пускане-ядец(софта е преебал кабела)така 4е да няма и друг да се ядосва ви предупреждавам с този проблем.


Не се изказвай неподгодтвен г-н ЕКСПЕРТ!!! Не всички продават кабели от китай със стар фърмуер!!! Има и такива които са произведени тук в БГ и си работят - това че ти си си купил китайски кабел не означава че всички други са същите.... може да запиташ светнатите по темата и да се ограмотиш .... Rumen може да ти свърши работа

относно информативнотото ти питане - замяната става - проблема е - адаптационен


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 07 мар 2007 11:32


Ivani4 написа:Не се изказвай неподгодтвен г-н ЕКСПЕРТ!!!

Колега,
Ще ми позволите ли да Ви направя една лека забележка за тона, който държите в този форум?
Чета Ви мненията и всяко второ е с остър тон, хайде малко усет ако обичате. Пък ако не Ви харесва - никой не Ви кара на сила да четете, нали ;)


Ivani4
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 31 май 2006 7:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Ivani4 » Сря 07 мар 2007 13:24


vasstop написа:
Ivani4 написа:Не се изказвай неподгодтвен г-н ЕКСПЕРТ!!!

Колега,
Ще ми позволите ли да Ви направя една лека забележка за тона, който държите в този форум?
Чета Ви мненията и всяко второ е с остър тон, хайде малко усет ако обичате. Пък ако не Ви харесва - никой не Ви кара на сила да четете, нали ;)


Извинявайте че дишам г-н Модератор!!! .... за в бъдеще ще спра


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 07 мар 2007 16:33


Ivani4 написа:Извинявайте че дишам г-н Модератор!!! .... за в бъдеще ще спра

Извинете се на хората, които обиждате, не на мен.
Моята е лесна, не ме мисли.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Сря 07 мар 2007 22:03


Ivani4 написа:
niks76 написа:е и аз да се вклю4а малко;ако някои ви продава кабел за 607 версията и не е оригинален-НЕ ГО ВЗЕМАИТЕ.днеска си пробвам новото кабел4е и няма проблеми,ама на второто пускане-ядец(софта е преебал кабела)така 4е да няма и друг да се ядосва ви предупреждавам с този проблем.


Не се изказвай неподгодтвен г-н ЕКСПЕРТ!!! Не всички продават кабели от китай със стар фърмуер!!! Има и такива които са произведени тук в БГ и си работят - това че ти си си купил китайски кабел не означава че всички други са същите.... може да запиташ светнатите по темата и да се ограмотиш .... Rumen може да ти свърши работа

относно информативнотото ти питане - замяната става - проблема е - адаптационен
колега вземи 4ети малко какво пише,и за мен не се притесняваи -аз се оправям без проблеми;ставаше въпрос за предупреждение към колегите :lol: и много здраве от мен :wink:



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ton4o7601@abv.bg и 16 госта