Passat B8 - обща информация

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dafi » Вто 20 авг 2019 16:47


netizen написа:Нелош пакет от екстри има тая бензиновата... ама... на предно, седалките са без обдухване, с гаден цвят и на тази цена ... не бих си го причинил.


Цвета не е лош. То дали на предно или с халдекс пак 99% от времето си все на предно. За цената не знам дали е нормална или не, но както казах двулитрови бензинки много рядко се появяват така че нямаш много право на избор, каквото има налично. Като искаме тая и тая екстра да я има, нова от магазина :)




Slav_
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 19 юни 2019 9:13
Автомобил: Passat B8 Variant 2015
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Slav_ » Сря 21 авг 2019 9:12


Здравейте колеги, от скоро съм с Passat B8 Variant Comfort line 2.0 TDI DSG6 2015 год. Изключително съм доволен от автомобила, като разход, динамика, оборудване и изпълнение. Единствено очаквах малко повече като обезшумяване на двигателя и от външен шум, но не е толкова фрапантно. Возията ми идва малко твърда в града, но извънградско е ОК, може би факта че слизам от 407-ца оказва влияние. Сега въпросите:
Някой пробвал ли е да си настрои индивидуалния режим на шофиране ? При мен не се получи, зададох му задвижване ЕКО, ACC и климатик , но автомобила се движеше на Normal. Не ми е проблем, но се зачудих дали е бъг и дали има нужда от някакъв ъпдейт на софтуера.
Каква/и добавка/и ще ми препоръчате за DPF-a ? Нямам резервоар за AdBlue. Интересно ми е как се сипва добавка след като на резервоара има защита срещу зареждане с неподходящо гориво.
Това се сещам за сега. :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 21 авг 2019 10:13


Добавката се сипва преди зареждането и после нафтата я отмива и разбърква с останалото количество в резервоара. Защитата е размер на отвора, който не позволява да се вкара бензинов пистолет за зареждане ако правилно съм те разбрал .


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Сря 21 авг 2019 10:15


Т.е. караш на Individual и там си нагласил тези режими? Как тогава си в режим Normal?


Slav_
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 19 юни 2019 9:13
Автомобил: Passat B8 Variant 2015
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Slav_ » Сря 21 авг 2019 11:52


Примерни настройки на индивидуален режим (който е избран): Задвижване - Eco, Цормилно управление - Normal, Acc - Normal, Климатик - Eco. При тези настройки и отнемане на газта колата не изключва от скорост, т.е. сякаш колата е в режим Normal.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Сря 21 авг 2019 13:54


Не винаги пуска Coasting функцията, някакъв алгоритъм си следва, не е като на Eco режима. Но това по наблюдения от Tiguan, на моята не съм тествал, Eco, Normal и Sport са ми идеални като поведение и функционалност. Ще пробвам за теста.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Сря 21 авг 2019 20:58


Тествах и моята на индивидуален режим и Еко: Показва скоростите като Е1, Е2 и т.н. , но Coasting няма. Не съм ровил по менютата за да видя дали се активира от някъде, както беше на В7-цата.


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот lyubohar » Пет 13 сеп 2019 8:50


Колеги, чувате ли някаква клапа от климатика да се движи няколко секунди след запалване на колата? Досега не ми е правило впечатление да го прави това, но може да не съм обърнал внимание.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот VWGT » Пет 13 сеп 2019 9:58


По принцип климатроника има функция, която пуска вътрешния кръг при движение назад. Идеята е да не вкарваш изгорели газове в купето докато маневрираш. Да не би тя да се намества?


Потребителски аватар
lyubohar
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 19 мар 2014 11:40
Автомобил: Passat B8 Lim HL
Двигател: EA288 2L TDI 150
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот lyubohar » Сря 18 сеп 2019 20:53


Възможно е да е recirculation клапата, ще обърна внимание дали има отношение към маневрирането, или го прави и без да мърдам. Въпросът е, че 1) досега не ми е правило впечатление да прави така и се чудя какво се е променило, и 2) ако затворя кръга ръчно от копчето, не се чува нищо, така че може да е съвсем друга клапа - примерно за зоните.


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот dandrv » Пет 20 сеп 2019 12:46


И аз от 1-2 месеца съм с такава машина - за сега е добре :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот Vlad777 » Сря 02 окт 2019 10:25


Темата е за "първи впечатления" и като цяло мисля, че вече не е много актуална, тъй като Passat B8 е вече доста широко разпространен.

:arrow За всякакви технически въпроси и проблеми - използвайте съответните технически теми в раздела за Passat или създавайте нови такива, в случай, че проблемът не е бил вече дискутиран.

:arrow За въпроси, свързани с покупка на такъв автомобил, използвайте раздела Избор и покупка на автомобил или темата Обща тема за избор на Passat B8


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот group® » Пет 07 фев 2020 17:09


netizen написа:Пътува вече от немско насам.

И пробва ли я тази добавка?
Намали ли регенерациите?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот netizen » Пет 07 фев 2020 17:27


Оказа се, че не може да има ефект ... в смисъл, ефект има (евентуално) , но това по никакъв начин не увеличава времето между регенерациите. Колата си следва алгоритъма за брой километри и пуска регенерация, без значение какво е нивото на запълване на филтъра. Един път съм сипвал само, бях писал , но не помня в коя тема. Накратко, ако желае някой - ще му я подаря :)


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - първи впечатления

Мнениеот icokr » Вто 25 фев 2020 11:27


netizen написа:Супер тъпотия е това със старт-стоп-а. Първото нещо което спрях на В8-цата, както и на В7-цата.
На тоя маховик и ДСГ им се разказва играта направо ...

Колега, може ли малко повече инфо, маховика не се ли прецаква от "COАSTING" ф-я за свободна предавка?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта