Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Пон 09 мар 2020 5:27


Благодаря за дадената информация и бързата реакция от твоя страна, днес следобяд след работя ще се развихря в гаража. Че колата не е постоянно при мен и не мога постояннно да я ръчкам, бащата си ходи на работа и т.н
Сега ме кара да махам и газта и да си я кара само на бензин след като разглабях стъпковият мотор и му изчистих пластините.
А да попитам какви гофрета и от къде, става на въпрос за кабелите в двигателният отсек да си купя, че тези само като ги пипнеш се разпадат и искам да ги сменя и тях..




Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Вто 10 мар 2020 19:42


Добър вечер на всички, първо искам да благодаря искрено на " stefan4o ".
Набързо да кажа какво направих след като се прибрах от работа.
Премерих темп.датчик за мотора, тук бях натиснал HOLD и тогава направих снимката.Даже и другият датчик показва с 0.1ом-0.3ом разлика и той си е здрав ...
Снимката е направена на студен мотор 3.00Ком са 20гр, а моят показва 3.07Ком дефактно 19.5-20 гр.....
След това премерих темп.датчик за входящият въздух който е на моното.
И той си е в норма защото 3.64Ком са малко под 20гр, а в гаража си беше хладно.
След това си премерих и дюзата, и тя е в норма.
И като накрая всичко е ок минах към регулиране на стъпковото и ТПС сензора.
Дадох на контакт, драпнах на ръка дросела и натиснах бутончето на стъпковият мотор за да се прибере и му дръпнах буксата и чак тогава пуснах дросела за да отиде на 0%.
Стъпковото беше олеле... слагам луфтомер 0.50мм;0.60мм стигнах до 1мм и не дава верига .....
навърят винта за регулиране и си го настройх на 0.45мм не дава верига, а на 0.50мм да дава верига.
След това минах на ТПС сензора, на първи и втори контакт на буксата и при сложена букса и подаден контакт имах 161мВ, което е малко.
Русняците казват че при идеал петров трябва да е 180мВ.
Така и го настройх, 179мВ-180мВ.

Но има едно което ме дразни, пали от раз, върви доста по прилично от преди.
но на тихи обороти и на студен и на топъл мотор как държи примерно 900 хил.об и мръдне съвсем леко надоло и пак 900.... все едно има като детонаций или как да го опиша.
Все едно пропусне искра ... имам и клип, кажете къде мога да го кача за да го видите и вие ...
Прикачени файлове
Temp.sensor.Engine.jpg
Temp.sensor.Engine.jpg
Temp.sensor.Mono.jpg
Temp.sensor.Mono.jpg
Nozzle.Mono.jpg
Nozzle.Mono.jpg
TPS_before.jpg
TPS_before.jpg


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот Duke_BG » Сря 11 мар 2020 8:28


снеми ли уплътненията на моното ?
когато се кара на газ понякога се скапват и дюзата започва да изпуска бензин в карбуратора
вземи едно фенерче, запали на банзин така както е отворена - без тръбата и филтъра и подай газ - ако не прави хубава мъгла или капе бензин вътре там ти е проблема


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Сря 11 мар 2020 11:59


Не съм сменявал уплатнението на моното, но ще купя ново. Защото трябва да махна плочката на газта и на газта и казвам чао. И евентуално ще пусна дюзата на ултра звук да падне кво има мърсотия , а може ли това да се получава от стъпковото моторче ако не е настроено добре ?


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот Duke_BG » Сря 11 мар 2020 14:46


стъпковото моторче основната му функция е да прави байпас на дроселовата клапа за да може мотора да държи обороти когато педала на газта не е натиснат- т.е. дроселната клапа е затворена и за да работи на място трябва да се подава въздух от някъде.

беше написал че мирише на неизгорял бензин - когато се скапят уплътненията на моното бензина започва да капе в дросела отстрани а не да минава през дюзата . като си започнал проверките провери и налягането на горивото трябва да има регулатор на налягането преди дюзата - в него влиза мъркъча за горивото и излиза за излишното гориво. обикновенно е мембрана с пружинка. Но ако нямаше налягане тогава нямаше да ти намирисва на неигорял бензин и нямаше да върви хич на бензин :)

едит : онова кръглото до дюзата с тръгълната плочка е регулатора на налягането - налагането се мери с манометър на входа. И все пак първо всетни с фенерчр и виж дали не капе и прави ли дюзата хубава мъгла


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Сря 11 мар 2020 16:36


Duke_BG написа:стъпковото моторче основната му функция е да прави байпас на дроселовата клапа за да може мотора да държи обороти когато педала на газта не е натиснат- т.е. дроселната клапа е затворена и за да работи на място трябва да се подава въздух от някъде.

беше написал че мирише на неизгорял бензин - когато се скапят уплътненията на моното бензина започва да капе в дросела отстрани а не да минава през дюзата . като си започнал проверките провери и налягането на горивото трябва да има регулатор на налягането преди дюзата - в него влиза мъркъча за горивото и излиза за излишното гориво. обикновенно е мембрана с пружинка. Но ако нямаше налягане тогава нямаше да ти намирисва на неигорял бензин и нямаше да върви хич на бензин :)

едит : онова кръглото до дюзата с тръгълната плочка е регулатора на налягането - налагането се мери с манометър на входа. И все пак първо всетни с фенерчр и виж дали не капе и прави ли дюзата хубава мъгла

Стана ми ясно, благодаря. Сега ще трябва да поръчам уплатнение и дюзата на ултразвук.

Последна промяна от IvanMan на Сря 11 мар 2020 19:50, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот Duke_BG » Пет 13 мар 2020 9:23


колега , до къде я докара ?


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Пет 13 мар 2020 14:02


Чакам баща ми да изгори газта в бутилката, и чак тогава ще сменя тампона на моното и ще пусна дюзата на ултразвуков. А иначе колата в момента много добре се движи на бензин. Ще я правя но малко по натам че все пак и аз ходя на работа и нямам много свободно време, трябва да търся и ляв калник и преден капак че наще са леко подпирани...
А видео клипа ще пробвам да го кача някъде да го
видите и вие как играят оборотите и то много леко играят .

П.С за да не правя нов коментар, ето и видео клипа.
https://youtu.be/CKq7_Yqvqpw


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот rudoni » Пет 27 мар 2020 9:35


Пусни видео на осцилограмата от началото на темата, само на свещите , и малко я разгърне да се види процеса на горене.


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Сря 01 апр 2020 13:02


Сондата която е за високото напрежение която е за свещите, аз съм си я правил и не съм сметнал хубаво кондензатора и има много смущения и по скоро да ви обърка от колкото да ви улесни . Затова аз не и вярвам много много на нея, ми само горе доло се раководя от нея.
Но излезна друг проблем с колата като е студена пали и върви, но като загрее пали по трудно и примерно като трябва да се спре на стоп падат оборотите под 500 и гасне . Вчера мерих темп датчик на моното показа 3.0Ком което е около 20гр и е верен но тем.датчин при мен е на 1ви и 2ри пин а на схема е 1ви и 4ти ....? Не знам това моно да не са сменили по сервизите където сме я карали. А дюзана ми идва на 3ти и 4ти пин, а по схема я дават на 2ри и 3ти пин ? И нея мерих 1.6 ом показва, също мерих и тем.датчин на антифриза на 1ви и 3ти пин ги видях от буксата и по спомен показваше 245 ом което е над 90гр ... ще премеря пак и ще снимам.
Ще пробвам и видео да направя за искарата на свеща на първи цилиндър ...


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот rudoni » Сря 01 апр 2020 16:00


Подмени запалителната система ,всичко и ще се оправиш! Другите неща са ти в ред! Трябва ти човек с мотортестер, или електронен осцилоскоп да ти даде точен отговор на проблема.


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Чет 02 апр 2020 1:17


аз имам осцилоскоп.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот rudoni » Чет 02 апр 2020 15:48


Направи една качествена графия и да коментираме


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Чет 09 апр 2020 10:00


Колеги вчера свалих газовата бутилка, изпарителя и цялата ел.инсталация на газовата уредба. После свалих моното и смених тампона, от горната страна беше малко изгорен ама от доло...
След като сложих новият тампон, дросела и неговите уплътнения "Нямаше ремонтен комплект и сложих малко червен силикон :D Трябваше да чакам 10 дни да ми го доставят от германия, тия са луди...". Минах към вакумните маркучи от клапана които мисля че беше
за бензиновите пари от резервоара към дросела и от дросела към пластмасова капачка над моното и от пластмасова капачка над моното към
кутията на въздушният вилтър кадето е клапата за студен или топъл въздух. Оправих и така захабеният гофриран маркуч от металната пластина на изходящият колектор към кутията на въздушният филтър.
След това минах на ел.инсталацията оправих всички кабели към стъпковото моторче,ТПС сензора, тем.датчик антифриз, темп.датчик моно + бензиновата дюза, датчик за скорост, датчик за задна скорост, силов кабел за винтелатора и назад към акамулатора. Имаше на много места гофрето направо го нямаше, на места нямаше и изолирбанд направо се виждаха кабелите или ако го има като го пипнеш направо пада, кабелите колкото можах ги огледах да няма скъсани или претрити изолизах ги с изолирбанд тип мъхест за висока темп и над него гофре което издържа на 145гр по целзий и кадето си имаше крепежни елементи ги използвах кадето нямаше със свински опашни.

Благодаря на всички които помагате, дано да имам повече време да я оправя, ще пробвам да направя видео за графиките.
Но ще трябва да поръчам мембраната на регулатора на горивото и ще трябва да свалям корпуса на термостата които е към блока че сълзи антифриз. :(
:beer
Прикачени файлове
20200407_133853.jpg
20200407_133811.jpg
20200407_133606.jpg
20200407_133622.jpg
20200407_133614.jpg


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Слаба мощност при Голф 3 1.6 ABU + много висок разход

Мнениеот iliqn93 » Съб 11 апр 2020 21:47





Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], powerade и 159 госта