Избор на телоподаващо

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот muns61 » Нед 09 фев 2020 18:18


Поинтересувай се колко струва телта.
За качеството на заварката ще говопим после...




Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот martom » Нед 09 фев 2020 18:31


Не знам защо не пише но навдякъде по други сайтове пише че може и с газ.Но там цената е с 100лв нагоре.Иначе обикновенната тел по 1кг. Не е толко скъпа.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот muns61 » Нед 09 фев 2020 19:01


Заваряването без газ е с тел, подобна на тинола.


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот dhcp » Нед 05 апр 2020 12:24


Вземаш си уред с газ и не се занимаваш с глупости. Телта за безгазово заваряване се намира по-трудно, а законите на мърфи са че всичко ти свършва неочаквано. Лично аз заложих на апарат на Вики-Б Казанлък който е комбиниран с електрожен.


krasimir_stoi4kov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 06 авг 2013 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот krasimir_stoi4kov » Сря 08 апр 2020 15:40


Добър ден на всички
Предстои ми покупка на телоподаващо за баща ми , но тъй като не съм в час въобще бих искал да попитам какво да взема , ако може конкретно телоподаващо(модел) , че гледам се делят на инвенторни и другото не се сещам , пък и както казах не съм в час :gruebel
С него ще се лепи някоя и друга панта , някоя гаражна врата , абе в общи линии селско ползване :biggrin
Предполагам, че не ми трябва от професионалните , а по скоро от любителския клас , но да не е в никакъв случай от китайските , все пак ако се взема нещо да е качествено и да има добър сервиз
Благодаря предварително за отговора Ви :beer


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот niks76 » Сря 08 апр 2020 19:25


ако правилно се ориентирам говорим 5кг ролка и инвертор(трафа е доста по голям)предполагам 160ампера ще са достатъчни-читавите бг фирми са изброени в темата,предвиди си пари за бутилката с вентил ,читава маска и се става полупрофесионалист набързо.....
в свлската работа се заварят често и по дебели железа,така че обмисли добре -разликата в парите не е голяма при първоначалната покупка

Последна промяна от niks76 на Сря 08 апр 2020 19:27, променено общо 1 път.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот teodorpc » Сря 08 апр 2020 19:25


http://www.aigwelding.com/
Вижте серията ecocontrol , 4-500лв. Не че не са китайски но поне сервизът им е тук и си е бг.марка. Вече за по хубави цената е двойна, а за селска работа не си заслужава, даже някой по евтин китаец би бил по "рентабилен" .


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот niks76 » Сря 08 апр 2020 19:36


аз лично еко предложение няма да погледна,не се купува заради сегашни нужди-след година не се знае какво по дебело ще се наложи да се заваря


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот teodorpc » Сря 08 апр 2020 21:45


Ти да, ама според зададения критерий ... За някоя панта и асмалък да си купиш линкълн някак си не върви. То може и последната G класа някой да си вземе, за да ходи на село два пъти в годината. Ако има тенденция да изкарва пари машината, да работи под натоварване продължително или ако питащия има възможност и обича да си колекционира качествени машинки, без значение дали ще им изполва потенциала, то спокойно има на къде да ходи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот muns61 » Сря 08 апр 2020 22:25


Телоподаващо е по-подходящо за стационарна работа, за селски двор повече пасва инверторен електрожен. 160 ампера ще е напълно достатъчен.
Говоря от опит, имам къща на село и нищо по двора не заварявам с телоподаващото, трябва да мъкна апарат, бутилка, шланга е къс и ако заварката е по-високо става доста неудобно.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот teodorpc » Сря 08 апр 2020 22:38


Точно отделно, че трябва материала да е изчистен до блясък от ръжди и бои, да не духа вятър ...


krasimir_stoi4kov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 06 авг 2013 17:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот krasimir_stoi4kov » Съб 11 апр 2020 18:24


Благодаря за отговора на всички :smile
Баща ми има електрожен, но от тея правените дето тежат 50 кг сигурно и си му върши работа
Питам за телоподаващо защото нямаме , а и предполагам , че с него ще се правят по финни заварки :beer


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот dhcp » Пон 13 апр 2020 22:48


Бе мъкнеш немъкнеш бутилки... Оня ден реших да не мъкна бутилката и да карам на електрожена само(комбинирано ми е). Та пробвах се но бързо отидох да замъкна бутилката. С електрожен само при силен вятър иначе цо-то и яката заварка, а не на кълва като кълвач...


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот Ronin » Пон 13 апр 2020 23:36


muns61 написа:Телоподаващо е по-подходящо за стационарна работа, за селски двор повече пасва инверторен електрожен. 160 ампера ще е напълно достатъчен.
Говоря от опит, имам къща на село и нищо по двора не заварявам с телоподаващото, трябва да мъкна апарат, бутилка, шланга е къс и ако заварката е по-високо става доста неудобно.
Имам точно обратното мнение.



teodorpc написа:Точно отделно, че трябва материала да е изчистен до блясък от ръжди и бои, да не духа вятър ...


Бъркаш със аргон,ВИГ, TIG и т.н

На телоподаващото му е важно да е чисто,почти колкото и на РЕДЗ

Бутилки по 400 гр.газ цо2 има където искаш,със една бутилка на 8-10 литра в минута изкарва около 1-1.2 кг.тел на ф0.8


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: RE: Re: Избор на телоподаващо

Мнениеот Ronin » Пон 13 апр 2020 23:45


muns61 написа:Поинтересувай се колко струва телта.
За качеството на заварката ще говопим после...
Тела вече не е кой знае колко скъп,на тръбнофлюсовия тел ,му дават якостни характеристики като на тел в газова среда,обаче и аз съм леко скептичен.

Преди време се наложи да монтираме фланци на съд под налягане ,не питай защо,ползвах тръбно флюсов...вече две години държи,а ми е пред очите почти всеки ден.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта