Боклуците във форума

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 13 май 2020 11:19


Кайзен е дал точното решение.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Боклуците във форума

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 13 май 2020 11:20


evg_eni написа:Иначе ето вариант да се сложи край на тази практика с непотърсените пратки:
- Аз продавам лаптоп за 200лв и съм си намерил купувач.
- Купувача които твърди че е 'сериозен' отива в еконт и депозира цялата сума предварително.
- Еконт ме известяват за което и аз изпращам продукта в съответния офис.
- Когато пристигне в офиса купувача отива отново, преглежда стоката и ако я одобри просто я взима и заплаща доставката, ако не я одобри еконт му връщат парите и пак заплаща доставката. По този начин той ще е стимулиран да отиде.
В случая че продавача се окаже некоректен и не изпрати нищо пак ще може да си вземе парите обратно.
Но това полжение което е в момента - да пращаш без да имаш никаква сигурност разчитайки на устни договорки не е редно да продължава.


Куриера какво печели от това, че държи някакви 200лв за неопределен срок , после ги връща, издава документи за получаване, връщане, губи времето на персонала ? Ще кажеш за целта ще има такси. Ок, ами аз като купувач защо да дам 200лв , ти да не пратиш лаптопа, за да си взема парите да платя таксите, да ходя два пъти до офис ? А и друго , ти на тези 200лв плащаш ли нещо на държавата, че това си е търговия , която се облага с данъци принципно ? Всичко живо продава и купува на "далавера" по куриери, съответно се появяват тарикати дребни , които от това печелят. Пълно е с обяви на 4 различни гуми , пратено капаро, те били срязани, капаро не се връща, непотърсени пратки... аз по еконт купувам само определени неща, които съм си преценил, че поетия риск и разликата в цените са гасят и така, риск винаги има. Куриера е посредник, той само вози, и печели от това, не смятам, че е правилно да се намесва като гарант на сделките... това не банка, не е брокер, не е комисионер или заложна къща.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Боклуците във форума

Мнениеот ssssl » Чет 14 май 2020 17:00


Кайзен написа:Да се прехвърля една отговорсност от оста продавач <-> купувач, на трето лице/фирма/сдружение, според мен е абсолютно неправилно. Това, което предлагат като услуга "наложен платеж" към момента куриерските фирми е предостатъчно за двете страни.
Защо българските купувачи/продавачи не се поучат от чуждата практика - напр. ebay? Там всеки продавач си поставя условията на плащане и купувачите избират от кого да купят. Затова масово са предпочитани и продавачи, които предлагат заплащане с paypal. Така купувача винаги първо плаща и чак след това продавача изпраща. Ако има проблем, то се отваря "case" при paypal и по този начин се разбира кой крив, кой-прав и куриера не носи никаква отговорност.
По същата причина при предварителното плащане по банков път, което напр. в Германия е все още безплатно, някои продавачи предоставят допълнителни отстъпки.

:th_up От десетина г. плащам само с пейпал. Няма ли я тая опция - не купувам.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Боклуците във форума

Мнениеот Stivi » Пет 15 май 2020 12:22


Да,те в OLX,bazar,и marketplace всички са с пейпал акаунти и пари през куриерите никакви не минават... :Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта