LED осветление в Купето - Пасат Б6

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Пон 25 май 2020 9:11


Здравейте колеги.
Прочетох доста теми със стотици мнения, но понеже вече сме 2020г., а масовите теми с адекватни мнения които намерих бяха от преди 5-10 години реших да отворя нова тема, като се надявам някой да даде адекватна актуална информация в сегашно време.

От 6-7 месеца притежавам Пасат Б6, Би ксенон - адаптивни фарове и тн. и тн. - Фен съм на Лед осветление и Фарове.
От няколко дни реших да се поровя и имам огромно желание да подменя осветлението в купето и задния номер на пасата със съвременни ЛЕД диоди, но мненията които срещнах бяха или за различни автомобили от моя или доста противоречиви.
Вчера взех 2 крушки от продълговатите да пробвам да сменя тези на задната табела, но при смяната и на 2-те крушки на таблото светва грешката за изгоряла лампа а на номера нищо не свети, върнах старите и всичко се оправи. Четох че тези на номера са малко по-специални (със съпротивление) от тези в купето по плафоните но не разбрах какви точно да търся по магазините. Мненията по форума са наистина разнопосочни и за различни модели коли.

И тук ми идват въпросите:
- Какъв модел (тип) ЛЕД крушки да търся в магазините за задния номера?
- Има ли смисъл да сменям крушките в плафоните, защото прочетох мнения че в последствие почвали да премигват, някой да светят избирателно, и има риск Комфорт Модула да се се развали, което не знам какво точно означава (предполагам модула в компютъра който управлява осветлението в купето) което не ми допада като вариант. :screwy
- За осветлението на вратите и при педалите също ли важи правилото за крушки със съпротивление или може по-обикновен ЛЕД да се сложи?

п.с. Имам приятел с Ауди А4 - 2008г. който смени всичко в купето с евтини китайски ЛЕД и ме посъветва че за интериора няма никакво значение какви ще сложа, но все пак бих чул и друго мнение, особено на човек с Пасат като моя.
Наистина се надявам на адекватни менения предвид колко се развиха ЛЕД технологиите 2020г.
Благодаря предварително.
:bowdown :bowdown




villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот villystyle » Пон 25 май 2020 10:58


Здравей,
за задния номер прилагам този линк за размер 36 мм.- тази седмица ги сложих и не изписва, че има изгоряла крушка и светят добре https://www.aliexpress.com/item/3295316 ... 4c4dlpBdIX - за останалите ще чакам мнение от други колеги, и аз искам да подменя всичко.


Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Пон 25 май 2020 12:36


Благодаря колега, ще взема твоя съвет да потърся такива крушки за номера.
Днес отварях и някой от плафоните да погледна какви крушки са вътре, това което видях е че масово са Т10 5W както и тези на вратите и тази под огледалото.
Ще изчакам някой от колегите вече минал по този път да даде добро мнение за интериора + вратите както и ефекта им върху въпросния Комфорт Модул...


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот M.Georgiev » Пон 25 май 2020 13:42


Търси лампи с повече светодиоди. Това ти е решението да не ти святка таблото.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот villystyle » Пон 25 май 2020 18:06


За да не святка таблото, крушките следва да са тип CAN-bus no error.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 25 май 2020 20:39


И много китайци лъжат за Can.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот dispatch » Пон 25 май 2020 20:52


За да обесня така, че да ме разберат, ще започна по-отдалеко.
Та: модула, който управлява светлините, проверява тяхната изправност чрез наличие на "верига" и измерва товара във веригата (ампеража). Ако едното от условията не е изпълнено, модула изключва проблемната верига и дава индикация на таблото.
Всички лампи (респективно техните вериги) се проверятат за изправност при подаване на контакт, с изключение на: плафоните в купето, светлините отдолу на вратите и светлините в основата на огледалата; както и заводските лед-светлини в задните стопове.
За да се имитират условията изисквани от модула, към лед-лампите успоредно се свъзват елементи (резистори, дросели и т.н.), като така направена лампата вече я наименуват CANBUS и не дава грешака.
При мен плафона за осветлението на задния номер не е с такава лампа, каквато е посочил колегата в АлиЕкспрес. Такава лампа ми е единствено на плафона осветяващ багажното отделение.
На моята кола съм подменил всички лампи с ЛЕД, с изключение на осветлението на задния номер и тази в жабката.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 25 май 2020 21:15


ЛЕД с резистори,не печелите нищо. Същата консумация. Освен синьо/бялата светлина. ЛЕД оставих само къси/дълги.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот dispatch » Пон 25 май 2020 21:56


Ами като не печелиш нищо, защо си си оставил ЛЕД-а на фаровете!? ... сигурно защото свети повече ...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 26 май 2020 5:46


Щото нямат резистори. Съответно,не бие грешка за изгоряла лампа.


Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Вто 26 май 2020 13:39


Ъдейт и от моя страна...
Вчера подмених лампите по плафоните на тавана, сенниците и тези на задния номер. Взех съвет от колегата да избера ЛЕД крушки с повече на брой диоди и купих крушки на които пишеше Canbus, общо смених към 10-12 крушки до тук. За момента няма никаква индикация за грешка поне на таблото, нямам комп да я закача за да кажа по точно. Тези дни когато имам време ще отида да купя още за да сме я и тези по вратите и огледалата, както и в краката на шофьора и пасажера. Като цяло идеята ми за смяната е защото съм фен на ЛЕД осветлението и бялата светлина. Не виждам какъв е проблема при консумацията на ток, или поне това не е моята идея.
До момента съм доста доволен от ефекта, дори обмислям вариант да затъмня плафоните с фолио за прозорци защото крушките са супер силни. Което не е лошо но бих ги намалил една идея, още не знам дали ще се получи но когато съм готов ще кача снимки да покажа ефекта.
Иначе Благодаря за изчерпателните отговори и мнения, надявам се да сме полезни и на други колеги.
Поздрави и безаварийно!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот kris11 » Вто 26 май 2020 17:12


Zdravko Zankov написа:Щото нямат резистори. Съответно,не бие грешка за изгоряла лампа.

Защото чека ти е неадекватен.
При мен първоначално не светва. След малко време започва да присвятка.Понякога се кротва и не мига , но при дълъг преход мига. Това на къси , при дълги много по-рядко се обажда- Н4.
Питай Радот - нвго много го нерви мигането , аз съм спокоен :Mr Green Fun


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 26 май 2020 20:12


kris11 написа:
Zdravko Zankov написа:Щото нямат резистори. Съответно,не бие грешка за изгоряла лампа.

Защото чека ти е неадекватен.
При мен първоначално не светва. След малко време започва да присвятка.Понякога се кротва и не мига , но при дълъг преход мига. Това на къси , при дълги много по-рядко се обажда- Н4.
Питай Радот - нвго много го нерви мигането , аз съм спокоен :Mr Green Fun

Щом казваш...
Избягвай ненужните цитати...
:th_up


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот dispatch » Вто 26 май 2020 20:26


ЛЕД без някаква залъгваща схема, на VW след 2006-та няма да светне.
Относно консумацията... аз на моята кола, електромера отдавна го замостих... ама не съм го махал, че ще ми запише грешка в CAN-GATEWAY-a (шегувам се, разбира се).
Иначе основните предимства на ЛЕД-технологията са: над два пъти по-голям светлинен поток, различна температура на светлината и доста по-дълък живот.
Разбира се, всяко нещо има своята цена!


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: LED осветление в Купето - Пасат Б6

Мнениеот villystyle » Вто 26 май 2020 20:41


С молба към колегата vladimir.dimitrov2 да напише там където е сменил крушките вече - на плафон преден и заден, на багажник, врати - какъв е точно вида крушки и дали всичките са от вид T10 W5W или има и други, това ще бъде полезно за всеки.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта