Passat B8 - подобрения

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот icokr » Сря 03 юни 2020 17:36


Колега в кой сервиз ще ходиш и напиши какво са открили?
Също бях чел някъде, че може да е от висящ лагер по средата, но там вече е дебело.. Може да се провери като се закачи камера и в движение се гледа.




Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Сря 03 юни 2020 20:36


Ами тъй като ми казаха от DasWeltAuto от където и взех колата преди няколко дни, че проблема ще се оправи със смяна масло на скоростната кутия и че са я гледали и че всичко й било наред.... няма да я водя там, а имам приятел от Мирафиори където от много години само при него. Ще я гледа, ще сменим всички масла, че и без това тази процедура я правя с всяка закупена кола (смяна масла на кутия, диференциал и двигател). Между другото видях в сервизната книжка, че кутията си е обслужвана на 60 хил км, а и всичко друго си е било сменяно навреме. Та не знам. Като цяло колата е пушка само тези вибрации ме дразнят, а аз съм перфекционист и докато не се оправи и най-малкото нещо мира не ми дава :D


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот HarvesteR » Сря 03 юни 2020 23:12


Ppetkow900 написа:имам приятел от Мирафиори

За кутията и халдекса си купи OE масло от Порше. За халдексът си купи и О пръстен и кажи да ти свалят помпата и да и изчистят цедката (О пръстенът е за там). Кутията (DQ500) има филтър, но е на много е**но място, трябва да се разглабя 2 часа от към мотора за да може да се бръкне. В Порше ще ти кажат, че този филтър не се сменя, даже ще ти кажат че не съществува. Аз не съм го сменял, че е голяма разправия, но се вижда къде е.


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Чет 04 юни 2020 5:41


Благодаря много за съветите. Да, ОЕ масло ще бъде сложено. Не бих рискувал с друго.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Чет 04 юни 2020 9:11


Това се чудех къде да го напиша, ама цяла тема да пускам за дреболия, която вероятно само аз не знам.

Чудех се това щракане на педала на газта, в най-долна позиция за какво е, защото нищо не прави при кик даун DSG в D и S. Оказа се бутон, който активира кик даун в ръчен режим. :Mr Green Fun

П.с. извинявам се, ако всички го знаете. Пиша го, ако има и друга 'ливада', като мен :redface (темата явно се ползва от нови потребители)


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Сря 10 юни 2020 8:34


Мисля, че тук е мястото да попитам следния въпрос:
Как слагате добавка (в моя случай тази на Bardahl bdc) в резервоара при положение, че защитата не ми позволява? Купувате ли някаква допълнителна приставка за наливане? Понеже преди BDC-то излях тази която е 6в1 и въпреки, че си имаше приставка за наливане в резервоара пак не влизаше и го излях просто вътре, но дали влиза така в резервоара на представа си нямам...


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот astragt » Сря 10 юни 2020 10:57


Ppetkow900 написа:Мисля, че тук е мястото да попитам следния въпрос:
Как слагате добавка (в моя случай тази на Bardahl bdc) в резервоара при положение, че защитата не ми позволява? Купувате ли някаква допълнителна приставка за наливане? Понеже преди BDC-то излях тази която е 6в1 и въпреки, че си имаше приставка за наливане в резервоара пак не влизаше и го излях просто вътре, но дали влиза така в резервоара на представа си нямам...


А защо смяташ, че не влиза?
Аз сипвам BDC, оттича се някъде, защото изчезва, вярвам, че е в резервоара :)


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Сря 10 юни 2020 11:54


Поради същата причина мисля, че не влиза в резервоара защото сипвам и се оттича някъде но там ли не знам... За това питам дали не си купувате някакви специални приставки за наливането


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот group® » Сря 10 юни 2020 12:45


Няма много къде да иде :icon_lol
Прикачени файлове
328_06_07_3.jpg


mokanina
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 15:16
Автомобил: VW Golf 5 Variant
Двигател: BLS 2009

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот mokanina » Сря 10 юни 2020 12:52


На Пасат б8 не знам как е, но някои коли имат метална пластина на пружина, която пречи да влизат прахоляци и боклуци в резервоара. Пистолета за гориво я избутва при зареждане. Може би колегата има това впредвид.

Може да вземеш една голяма спринцовка и така да слагаш BDC-то.
Мой познат така си сипва, че му оливало иначе :)


Ppetkow900
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 01 юни 2020 20:20
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20 TDI Biturbo
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Ppetkow900 » Сря 10 юни 2020 13:48


Точно металната пластина. Но ясно. ОК от снимката става ясно, че няма къде да иде. Просто наливам без да избутвам пластината и то лека полека си влиза. Благодаря.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 10 юни 2020 14:52


Един познат натиска с тел и налива, аз сипвам направо на пластинката и като натисна с пистолета влиза и нафтата го отмива.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот hooligan_sk » Сря 10 юни 2020 19:41


Защитата не е херметическа, наливам си направо върху нея и то се оттича сравнително бързо. :th_up


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот astragt » Сря 10 юни 2020 19:46


hooligan_sk написа:Защитата не е херметическа, наливам си направо върху нея и то се оттича сравнително бързо. :th_up


И аз тъй си мисля. На тази и на b7-цата не усещам разлика, ама имам една японка с VAG мотор помпа дюза. Там разликата е огромна с и без BDC.


Martin_87
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 23 окт 2019 10:18
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TDI 150hp - EA288 2016

Re: Passat B8 - подобрения

Мнениеот Martin_87 » Нед 14 юни 2020 10:08


И аз сипвам BDC директно в/у металната пластина преди зареждане, оттича се бързо. Разлика в работата на автомобила не усещам, но май идеята, специално на тази добавка, беше уж да профилактира горивната система. Случвало ли ви се е след зареждане на някоя бензиностанция, колата да започне да пали, от време на време, с 1 оборот повече?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobiturboto, dispatch и 64 госта