багажник за велосипед

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

багажник за велосипед

Мнениеот vandu » Пет 05 юни 2020 13:13


Имам голф 4 и искам да му сложа стойка за велосипед на задната врата:
Изображение
Търся мнение дали стават за нещо универсалните и дали нанасят някакви повреди.
Ще се ползва за детско колело.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот hooligans » Сря 10 юни 2020 22:59


Аз не бих сложил подобен багажник...
Погледни тези багажници - https://ivtec.bike


nikolas3
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 10 юни 2011 18:47
Автомобил: vw passat b6 2.0 tdi
Двигател:
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот nikolas3 » Сря 10 юни 2020 23:35


За малки разстояния, с малко колело и вдигнат достатъчно, че да се вижда номера- може. Не с едно, а с две наум. И с невисока скорост. И с допълнително връзване на коуеуото!
Опит!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот VWGT » Чет 11 юни 2020 8:12


С такъв багажник на голф 2 и с тежко коуеуо съм минал много километри без нито един инцидент. Но преди никой не гледаше, сега наистина биха могли да ти направят проблем заради номера/светлините.

Според мен е идеален за целта, само трябва да му намериш точната позиция, така че да не пречи на номера и тежестта да не пада върху стъклото (попринцип е винаги на долните стъпки, но при някоя дупка/бабунка се мести рязко към горната).


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: багажник за велосипед

Мнениеот zografski » Чет 11 юни 2020 9:26


Задължително допълнително връзване, особено ако ще караш на магистрала, аз там не мога да карам със 120... Инак са удобни, качваш до 3 колела, аз макс съм мятал по 2, като на моменти съм си карал със 160-170км/ч на магистралата, така че държат. Куки проблеми не са ми правили за номера, но те ако решат, могат и за мръсен преден номер да се заядат, така че това не трябва да го мислиш.
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот VWGT » Чет 11 юни 2020 9:44


и гледай като слагаш колелата, гумите на колелото да не висят под пода на колата (като на първата снимка на zografski), щото някъде ще откъртиш капака или почупиш колелото :) виждал съм посукана вилка за стотици левове заради легнал полицай


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: багажник за велосипед

Мнениеот zografski » Чет 11 юни 2020 9:49


Малко е визуална измама, защото колата е на наклон, клекнала и има треволяци отзад, но да, не трябва да е под бронята.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот group® » Чет 11 юни 2020 10:21


Този багажник дере колата, прави вдлъбнатини и прецаква боята по ръбове, където се слагат куките.
Доста съм ползвал такъв, но на коли, за които не ме е било грижа за визията.

За изпъната и поддържана лъскачка не го препоръчвам!


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: багажник за велосипед

Мнениеот taran » Чет 11 юни 2020 10:24


Да се намеся и аз,може би,малко не уместно.
При такова палажение на багажника и велосипедите,какво се случва със задните светлини?
Дали ще ви виждам номера,мен слабо ме интересува,но ако при рязко спиране,не ви видя стоп светлините,или не ви виждам мигачите,това вече е неприятно.
По немско масово се ползват задни багажници за монтаж в/у теглича,с дублиращи светлини,за да се избегне подобен проблем.
Знам,че за такъв багажник,трябва теглич,малко повече парички и ,вероятно, разховка до кат,за трета регистрционна табела. Но все пак, не сте сами на пътя.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: багажник за велосипед

Мнениеот zografski » Чет 11 юни 2020 12:21


Стоповете се виждат ;) Може би не на 100%, но се виждат.Ю
Инак съм съгласен с колегата group®, ако карам нова кола за 40-50к лв, и аз вероятно няма да си возя колелата така, но карам Г4 на 20г, вече дори каско не правя и ми е важно да върви. Вдлъбвания няма как да направиш според мен, но боята спокойно може да я нараниш на места. За моя радост, отдавна не лежа на външна визия и без това в София постоянно ми блъскат вратите, дерат боята и т.н. Ако лежа на перфектна външна визия, направо не трябва да си карам колата в София, вероятно и за това няма да си купя кола за 40-50 или 100к лв, не че нямам възможност, просто не съм човек на материалното и не искам да гледам на 1 кола, все едно ми е дете и всяка драскотинка да се води на бояджия.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: багажник за велосипед

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 11 юни 2020 12:51


стоповете и мигачите, са закрити от два реда гуми, рамки, спирачки и спици... силно казано се вижда какво се свети. Под определени ъгли направо приемаме, че светлини отзад няма, номер също нямаш. Не си попаднал на проверка, но това е най-малкия проблем, реално застрашаваш останалите участници в движението с непредвидимостта на маневрите си.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот VWGT » Чет 11 юни 2020 21:34


тоя багажник на хечбек може така да се постави, че колелото (особено детско) да застане на 60 градуса и да не закрива светлините.
Иначе наистина яко драска, прахоляк влиза и става като шкурка.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: багажник за велосипед

Мнениеот w_smith » Пет 12 юни 2020 7:59


А какъв е проблемът, да се сложат греди на покрива и нормален багажник за колело?
Финансов? Като изключим парите е доста по-добро решение.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот group® » Пет 12 юни 2020 8:07


zografski написа:Вдлъбвания няма как да направиш според мен...


Зависи къде се падат долните подпорни точки и/или дали отваряш багажника с колелата (измества се центъра на тежестта).


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: багажник за велосипед

Мнениеот VWGT » Пет 12 юни 2020 8:59


w_smith написа:А какъв е проблемът, да се сложат греди на покрива и нормален багажник за колело?
Финансов? Като изключим парите е доста по-добро решение.

аз имам два проблема с тези багажници
1. ужасно трудни за обслужване (особено от сам човек, по-финна жена е изключено сама да изведе детето с колелото)
2. трябва да се съобразяваш постоянно височината, което ако не ти е навик рано или късно ще доведе до беля

всеки багажник си има предназнечение, гредите са за дълго,магистрално пренасяне, но не и за всекидневна употреба
универсалните багажници с колани са за бързо/късо преместване с кола, или за монтаж на бусове, кемпери и тн, където нищо не закриват и не пречат
багажниците за теглича са най-подходящи (удобни за обслужване и универсални) за монтиране на автомобил, но там според модела има други особености

така че ако пусналия темата иска да мести колелото на детето на по-кратки разстояния от т.А до т.Б, този багажник би му свършил работа, но за повече и по-тежки колела не е най-доброто решение. Стабилни са, но при дълъг път могат да надраскат лака. За вдлъбнатини не знам, не съм виждал, но сигурно е възможно ако го монтираш по подходящия за това начин :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 206 госта