Re: За или против забрана на тротинетките?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот System_error » Пон 15 юни 2020 0:26


hooligans (Модератор) написа:Петък мина.


Тазседмичния петък може и да мина и вече сме понеделник, но темата и според мен е много актуална. Не мисля, че е редно да се заключи с тъпото обяснение
Петък мина


Случвало ми се е тротинетка на батерии (не знам как му казват - некъф борд) да ме изпревари в града отдясно!!!.
Ни каска, ни протектори - нищо.
Аз какво по-напред да гледам? Пешеходци непукисти, дет си ядат баничка насред 4 лентов булевард, говорейки по телефон, безумно маневриращи бакшиши или правостоящия малоумник с летящото нещо отдясно???
Извинявайте, ама нямам навик като ме изпреварват, да гледам в дясното огледало. Особено като си карам в България. При мен гореказаното, предполагам важи с по-малка сила. Не ми се ще да мисля, какво е в София, Варна и т.н.
Да не заприлича на политика, но в далечното "Бай Тошово" време в нашия малък град, на същия този булевард имаше велосипедна алея, по която спокойно минаваше лека кола. Хората с колелетата си караха там и заобикаляха майки с детски колички. Сега е удобно разчистена уж за четирилентов път, но всъщност е паркинг. Който е минавал по бул. "Македония" в Силистра - знае. Има и Гугъл - стрийт.
Наказвайте, банвайте - се ми е тая.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот stefarata » Пон 15 юни 2020 9:39


Много ясно, че е проблем. Гледах клип от Русия, в който шофьор с джип застигна един такъв с над 90км/ч в града... Това си е меко казано опасно


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот zografski » Пон 15 юни 2020 9:47


Най-добре загърбете колите в големите градове и си карайте колела или тротинетки, както правят в "БЕЛИТЕ" държави!
Искате чист въздух, искате по-малко движение и спокойствие, а не слизате от колите, във всяка кола има по 1 човек, всеки кара за по 3-5км в посока... дано усещате на къде бия...
Аз карам тротинетка и си спазвам правилата, забелязвам че в предната тема са писали хора, но нито 1 от тях не се е качвал и не е пипал тротинетка от близо! Всички тротинетки имат фарове и стопове, също така не могат да развиват повече от 20-23км/ч (масовите), за тях има правила и те са описани още миналата година. Тротинетките се движат по улиците със същите правила като колелата, т.е. трябва да имат светлоотразителни елементи по тях, трябва да имат каска и т.н. Имат право и мястото им е на велоалеята, АКО такава НЯМЯ, то тези средства трябва да се движат в най дясната част на платното, нямат право да изпреварват и да се движат по средата на платното.

ПП - Има точно определени правила за тротинетката, каква тротинетка е законно да се движи, и свега вече тук някой трябва да провери с точност, но тротинетката не трябва да може да вдига повече от 25км/ч (мисля беше).
Има тротинетки за по 3-4бона, които наистина са опасни и развиват големи скорости, но масовката която виждате, за по 500-600лв тротинетка, са тип градски и те повече от 23-24км/ч не могат да развият.


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот System_error » Пон 15 юни 2020 11:00


Всички тротинетки имат фарове и стопове, също така не могат да развиват повече от 20-23км/ч (масовите), за тях има правила и те са описани още миналата година. Тротинетките се движат по улиците със същите правила като колелата, т.е. трябва да имат светлоотразителни елементи по тях, трябва да имат каска и т.н. Имат право и мястото им е на велоалеята, АКО такава НЯМЯ, то тези средства трябва да се движат в най дясната част на платното, нямат право да изпреварват и да се движат по средата на платното.

Да, ама не.
Понятието "тротинетка" е доста обширно. Виждал съм всякакви.
Това, че ти караш по правилата, в никакъв случай не означава, че всички го правят.
Да загърбим колите... Ами хубаво, ама леко недостижимо по нашите ширини.
М/у другото жена ми ходи на работа с колело и отдавна си мечтае за нещо като тротинетка. Ще ми повярваш ли, че всеки път като я видя да излиза с колелото, леко се притеснявам. Не са един или два случаите на ударен велосипедист. На нея и се разминава два или три пъти. Тротинетка няма да се купува. В нашето семейство са забранени.
Иначе се глобяваме за неносене на маски.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот brum » Пон 15 юни 2020 11:36


Аз само да попитам - какво цели автора с тая тема?

Моето мнение по въпроса е, че сме демократична държава и народа трябва да го реши това. Само дето механизма е тромав и ще чакаме години да се стигне до там :) .

Иначе аз тротинетка имам от 3 дни. Само че е без батерии и я карам с детето в парка. За в град като София ми е трудно да си представя как мога да се придвижвам с такова нещо...


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Re: За или против забрана на тротинетките?

Мнениеот hooligans » Пон 15 юни 2020 12:12


Тази тема няма да доведе до нищо полезно или смислено, освен да си разказваме случки от ежедневието.
Получаваш официално предупреждение.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта