Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот etto » Сря 17 юни 2020 9:07


Чета из форума за различните газови системи, но не намерих конкретна тема за сравнението им(ако има тема, моля споделете я и трия тази).
Чета за BRC,Romano, Landi Renzo, Lovato и Fobos, но не разбирам кое е по-добро ? BRC ми се виждат безумно скъпи и не разбирам защо.




Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот Ник никишето » Сря 17 юни 2020 10:00


За каква кола ти е ? Че те уредби бол важното е компоненти те ,може да се конфигурира комп с различни дюзи изпарител и да дойде на цена и качество


sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот sebulba1 » Сря 17 юни 2020 10:16


На няколко коли,карам с Romano. Вече повече от 120к км. без абсолютно никакви проблеми. Невероятна система. Не мога да намеря косур. Диагностичния софтуер е свободен и много лесен за работа.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот zografski » Сря 17 юни 2020 11:29


И аз съм с Романо и съм доволен, имах малко ядове с изпарителя и сигурно скоро ще го сменям, но и ГИ е монтиран преди 8г, а за това време съм спестил доста пари от сипване на бенз, така че е рентабилно да се подменят компоненти :)


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот etto » Сря 17 юни 2020 12:40


Ник никишето написа:За каква кола ти е ? Че те уредби бол важното е компоненти те ,може да се конфигурира комп с различни дюзи изпарител и да дойде на цена и качество

VW Touran 1.6/102 2008-10


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот Ник никишето » Сря 17 юни 2020 18:03


Аз съм с доста коли на газ и съм с Ланди Ренцо доволен съм но най безпроблемна е бардолини


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот teodorpc » Сря 17 юни 2020 18:37


Кое от цялата система е бардолини? Бутилка, сонда,инжектори или изпарител. Качеството на системата не се изчерпват само с компа но в случая не става въпрос за някакъв мега мощен двг. за да е толкова критичен хардуеъра. По-важно е кой ще я монтира и настройва. Аз лично на каквато и кола да си слагам, ще искам баракудоподобни инжектори.


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот etto » Сря 17 юни 2020 20:02


Аз на полото бях с романо за 1350лв, един път не ми е дало грешка! Сега гледам цените на BRC и не мога да разбера какво ги прави толкова скъпи. Повече икономия ли, не знам


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 17 юни 2020 20:54


Има защо BRC да държат такива цени.
С Плъг енд Драйв съм. Много добра система. Много. Освен това, инжекторите са много държеливи. Редовна смяна на филтри,гориво от читави станции.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Коя газова уредба препоръчвате и защо ?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 18 юни 2020 9:35


Passat B5.5 2.0 АZM вече 7 години с Megajet от София Газ комерс, компа е Fobos, правен за въпросните дилъри, изпарител, дюзи, копче - Lovato, бутилка на мястото на резервната, нивомер, 130хил км без съществени драми. Еднократно подменен гаранционно изпарител, защото имаше някаква пружина , която изпадабе в резонанс и виеше като заминала ролка. Веднъж почистван клапан на изпаритекля, защото беше позапакъл, извадих му сърцевината и леко с скочбрайт с ш;айф паста го почистих и смазах с фина грес. Цена 850лв с монтаж и 2 години реална гаранция. За справка само с газ от лук ойл и сменен веднъж газов филтър на 80хил км след монтажа.
Според мен изисквай подробности какви са отделните компоненти, поинтересувай се има ли в свободна родажба кабел за диагностика и настройки, има ли безплатен софт и т.н. Виж извършен вече монтаж да прецениш как подреждат нещата. Защото аз на моя пасат освен по копчето , което бяха скрили в пепелника по мое желание , нямаше как да разбера, че имам газ без да поразглобя малко. Всичко беше монтирано прегледно и скрито. Което е едно от най-важните неща след настройките и качеството на компонентите.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта