Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Любомир Чанев
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 юни 2020 12:58
Автомобил:
Двигател:

Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Мнениеот Любомир Чанев » Нед 28 юни 2020 17:57


Здравейте,

От няколко месеца започна да ми свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата, при положение, че съм сменил разширителният съд и температурният датчик на мотора. Стрелката на температурата работи нормално, но лампата светва все по-често.
Бих се радвал, ако някой сподели решението на подобен проблем.

Поздрави,
Любомир Чанев




Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Мнениеот 4i4o-dido » Нед 28 юни 2020 21:00


А нивото на антифриза в норми ли е или се губи?


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Мнениеот thanis » Пон 29 юни 2020 10:35


привет колега,
като за начало пробвай хубаво да завиеш капачката, това е система под налягане. Също така както ти е казал колегата, виж нивото на антифриза. Реално можеш да погледнеш и всички маркучи и щуцери, да не е изсъхнал/скъсал и т.н.
Ако тези неща ги погледнеш и не е от тях, пиши при какви условия изгасва лампата.
Успех и късмет


Любомир Чанев
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 юни 2020 12:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Мнениеот Любомир Чанев » Вто 30 юни 2020 7:33


Здравейте,
не губи антифриз, лампата изгасва при рестартиране на двигателя. Тук прочетох мнение за лоша спойка на таблото, което звучи логично. Ще ми се все пак да разбера повече.
Поздрави!


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 1.2 12 v 64 к. с. - свети без причина червената, предупредителна лампа за температурата

Мнениеот thanis » Вто 30 юни 2020 8:04


Привет колега,
щом не ти губи антифриз и нямаш вдървени маркучи, предположението ти да е кофти спойка има някакъв резон, ама щщом спира при повторно палене на автомобила, трябва май да се разглабя табло, което не знам дали си заслужава.
Принципно е хубаво да нямаш фалшиви тревоги с тази система за безопасност, защото ако нещо не е окей, двигателя прегрява за 1 мин и след това е за кофата, криви се всичко.
Дано си оправиш проблема, аз имах подобен, но при мен беше теч от температурният датчик и губех антифриз, след като го смених, заспа, антифриз не доливам.
Поздрави и късмет !



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта