Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот M.Georgiev » Пон 29 юни 2020 18:24


А ти видя ли двата линка от началото?




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот Pichaga » Пон 29 юни 2020 20:28


оооо извинете, г-н М Георгиев!


astroworld
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 26 юни 2020 16:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот astroworld » Пон 29 юни 2020 22:45


Видях на колегата Типси голфа, най-вероятно ще се свържа с него за оглед след като се върна от море. Преди това консултант ще види тази, която tdi fen пусна. Тя е в Пловдив, някой ако я е гледал може да сподели впечатления :). Отвътре малко е за изпипване, тавана и волана са за претапициране и най-вероятно ще търся алуминиеви детайли. Благодаря на всички за отговорите !


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот beuchat » Сря 01 юли 2020 12:46


Толкова много ли ти харесва Голф 4 като модел,че си готов да дадеш такива абсурдни суми за него ?


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот samisam » Сря 01 юли 2020 19:44


Голфът е легенда. Японски леген по-добре ли е?

Последна промяна от samisam на Сря 01 юли 2020 20:18, променено общо 1 път.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот brum » Сря 01 юли 2020 19:53


Не всеки Golf е легенда. Ама точно тоя Golf с този мотор мисля, че идеално се вписва като такава.


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот samisam » Сря 01 юли 2020 20:17


Това имах предвид. Тази кола е най-младата легенда за съжаление. Има други, които са по -вехти. И читав екземпляр струва пари.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот samo_pechka » Сря 01 юли 2020 21:25


Едно нещо струва толкова пари, колкото си готов да дадеш за него :)
Не всичко в Германия от тези години е читаво, а често читавите струват пара, отделно и не останаха много такива коли.
Аз бих огледал какво се предлага тук ( в България ) и чак вече ако не покриват моите очаквания, бих погледнал и навън, но тогава цената не би трябвало да е изцяло определящият критерий . Не е необходимо и да е точно от Германия.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот silent » Чет 02 юли 2020 7:46


1,8Т на старо е гаден мотор за поддръжка , сложен е и ако искаш да е наред ще си отвисиш по сервизите. Ако не ти пука че чек енджина свети ...пали от трети пети път ...и що годе върви купувай....


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот brum » Чет 02 юли 2020 8:03


Чак пък сложен. Още повече, че май само той от бензиновите няма масови проблеми при Golf 4.

Дизеловите не ги коментираме. Всичко след роторната помпа е сравнително сложно. За бензиновите - всичко до 2.0L (включително) има някакви известни проблеми. 1.8 няма масови болести и в двата си варианта, но 125кс харчи повече и върви далеч по-малко.

А моторите от следващите години стават все по-сложни заради екологичните норми.

Но това са лични впечатления. Би ли споделил кое визираш като по-добро и по-просто от вариантите излезли през този век? И има ли между тях толкова добре вървяща алтернатива? Нека да не се ограничаваме до марка. Информацията ще ми е полезна при подмяна на МПСто към някакъв момент.

И относно сервизите - моя за сега не е стъпвал на сервиз освен за дребни неща дето бяха ясни от преди това. Примери са брави, вентилатора на купето, странично огледало. Но все общи проблеми които не са свързани с избора на мотор.няма нито един специфичен проблем за конкретният двигател.

П.С. Всъщност факт е, има разни болежки специфични за 1.8Т. Заради тях карам с резервени комутатор и запалителна бобина в багажника...

А към автора на темата - не мисля, че си заслужава внос от Германия. Търси тук някой гледан екземпляр. Изпада и запазени (без никакви интервенции) на смислени пари, и такива с нужда от малко повече стягане за доста къси пари. И ако приемаш съвети - търси такъв без газ и без тунинг. Първо, че шанса да намериш нещо запазено и без изненади е по-голям, второ - ако решиш да го тунинговаш удоволствието от работата по тунинга остава за теб.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот buller » Съб 04 юли 2020 21:16


:eek
Голф 4, 1.8Т и 8к лв. Аз продадох моя за 3500 лв. преди 4 години (целият с градушка, но поддържах технически). Няма почти никакви читави 4-ки вече на пазара... Проверено от познат, който неуспешно търсеше няколко години читава такава кола.
Личният ми съвет е да разшириш търсенто, защото и най-новият голф 4 е на 16-17 години и само ще вкарваш пари и ще си висиш по сервизите.
За този бюджет, по-добре търси нещо от сорта на Ауди А4, 1.8Т, 2005-2006-та година, а дори и нещо по-ново (ако държиш на бензин, избягвай VAG).
Аз от Голф 4, 1.8Т, преминах на Пасат Б5.5, 1.8Т и не съжалявам грам. Да, колата е идея по-тромава, но комфорт, возия, пространство и сигурност - на друго ниво са.


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот samisam » Нед 05 юли 2020 9:06


https://youtu.be/GTKeiAJmlS0
Кратко ревю на руски с препоръки.
Всъщност ако не е VAG, остават японските само.
Мерцедес от руснаците знам че ръждясват, заедно с БМВ са със задно предаване, японските също ръждясват без може би Тойота.
Братушките се изказват ласкаво и за Шкода и Тойота камри.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот Duke_BG » Чет 13 авг 2020 12:52


аз също си задавах този въпрос, но бърза справка в немско ме отказа.
в карайна сметка намерих 1,8Т АГУ, 150 коня с ремап на 180, Highline с бежово кожено рекаро дори и с бургаска регистрация (миналото лято )
до тук ми е стъпил на около 3800 със всички ремонти и обслужване прехвърляне и т.н.
остава само да се оправят предните седалки че са доста съдрани.

но в момента покрай тая криза всички полудяха с цените - искат едни невъзможни цени за коли на 20 + години т.е. пазара в момента е неподходящ за покупки - като се възстанови нормалния внос със сигурност ще паднат цените.

този мотор се влага също и в Бора, Бийтъл, Шаран, Сеат Леон, Сеат толедо ( обшо взето във всички модели от ВАГ групата без мъниците дето физически няма как да го съберат под капака си :) )


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот brum » Чет 13 авг 2020 13:12


Странно, очаквах цените да паднат, щото хората нямат пари да купуват. Ако цените на автомобилите 2ра ръка са нагоре определено е по-добре да се чака.

От хора занимаващи се с продажба на автомобили знам, че в западна Европа цените на новите били паднали за да има някакви продажби. Автомобилите 2ра ръка се очакваше и те да паднат, а паднат ли цените там е логично да паднат и тука. Ама нещо не забелязвам спад все още...


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на VW Golf 4 1.8Т и струва ли си внос от Германия?

Мнениеот Duke_BG » Пет 14 авг 2020 12:10


ами разгледай мобиле и карс.бг и ще се уплашиш :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта