Пасат В5 1.6 101 к.с. AHL 99 г. Проблем с обороти -гаснене по време на движение и непостоянни обороти.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
HristianKukuchev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 авг 2016 14:15
Автомобил: bmw
Двигател: AHL 1999
Местоположение: GB
Контакти:

Пасат В5 1.6 101 к.с. AHL 99 г. Проблем с обороти -гаснене по време на движение и непостоянни обороти.

Мнениеот HristianKukuchev » Съб 18 юли 2020 23:02


Здравейте колеги,колата е Passat b5 1.6 AHL 101кс. 1999 година.
При следните проблеми с гаснене по време на движение без климатик колата се държи съвсем различно и се сриват оборотите между предавките и извън предавка. Зимата е пълен кошмар да се кара.
При закачане с Вагком имах съмнение за ламбда сонда и вакуум отечки ,но се съмнявам в дебитомер-а,дросел-а и вихровите клапи.
Даде ми следните грешки на диагностика :
( 00533 idle speed control-upper limit to stop value)
( 00520 Air mass /flow meter G70/G19- Open circuit/ short circuit to ground)
Искам да вкарам колата в авариен режим с откачане на буксата на дебитомер-а. Как се случва някой правил ли го е на подобна бензинова кола за да пробвам дали е от дебитомер-а? Искам да го изчистя със спрей и тнт,но първо искам да се допитам до някой с повече знания по въпроса и много ще се радвам за насоки и идеи как да процедирам по проблема. На диагностика също показа ,че при 2000-3000 об/мин. влиза по-малко въздух отколкото при върнат педал на газ-та,което не е нормално по принцип. Мерси предварително надявам се да съм обяснил нещата правилно :)




Потребителски аватар
HristianKukuchev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 авг 2016 14:15
Автомобил: bmw
Двигател: AHL 1999
Местоположение: GB
Контакти:

Re: Пасат В5 1.6 101 к.с. AHL 99 г. Проблем с обороти -гаснене по време на движение и непостоянни обороти.

Мнениеот HristianKukuchev » Вто 21 юли 2020 14:37


Колеги ,смених едно мъркуче ,което излиза от дросела към един клапан на рейката понеже се беше нацепило и нямаше вакуум. Там намерих вакуум отечка. Мисля да поизчистя дросела и да разглобя дебитомера. Някакви насоки дали ще помогне ? Някой да е правил подобно нещо с такъв двигател
и тнт ? Все още дава по-малко пропорции въздух ,когато настъпя педала на 2000-3000 об/мин. Все още си мисля ,че това не е нормално. Би трябвало да е повече следователно след като се подава повече гориво трябва да има и повече въздух в системата. Сега в първите 5-10 минути след паленето колата се държи добре бих казал,но след загряване пак има аномалии и не знам как ще е зимата ,затова трябва да преодолея проблема сега през лятото ,със студен въздух през зимата пак повтарям беше пълен кошмар,гаснеше между предавките и редовно ,когато изключа от скорост и намаля...


Rtt T
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 9:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат В5 1.6 101 к.с. AHL 99 г. Проблем с обороти -гаснене по време на движение и непостоянни обороти.

Мнениеот Rtt T » Вто 21 юли 2020 21:02


Пробвай да изчистиш дебитомера със специален спрей.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], petiop, Vw AVF и 112 госта