golf 4 1.9 tdi 101hp. Стружки в маслото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
andreevned
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 14:15
Автомобил:
Двигател:

golf 4 1.9 tdi 101hp. Стружки в маслото

Мнениеот andreevned » Сря 22 юли 2020 15:55


Здравейте, не можах да намеря подобна тема, затова пиша тук. Колата е golf 4 1.9 tdi 101hp. От известно време се чуваше странно свирене от турбината при ускорение, а и беше доста омаслена, закарах я да я погледнат и се оказа, че оста на турбината се е изкривила и перките опират в корпуса при ускорение и я пратих за рециклиране. Днес ми звъннаха за потвърждение дали да я ремонтират и ми казаха, че до това състояние се е стигнало от замърсено масло със стружки. Маслото съм го сменял преди 7 хиляди километра. Въпросът ми е къде да търся проблема и дали със смяната на масло и филтри ще се оправи за да не прецакам и рециклираната турбина след време? А също така възможно ли е да са останали от старо масло тъй като колата я имам от 2 години а е внос от италия, примерно ако там не са го сменяли често? :rolleyes :gruebel




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: golf 4 1.9 tdi 101hp. Стружки в маслото

Мнениеот Водния дух1 » Сря 22 юли 2020 17:44


Ако бях на тебе-щях да отворя картера и да погледна.


kukata_pasat
Мнения: 869
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: golf 4 1.9 tdi 101hp. Стружки в маслото

Мнениеот kukata_pasat » Сря 22 юли 2020 17:44


Промивно масло сложи да свали всичката клей от стените (ако има такава)сменяш маслото и масления филтър и почистваш пропката,ако има стружки със сигурност ще намериш и на пропката тя е с магнитен край точно затова да обира стружките.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Zdravkov94 и 141 госта