Голф 3 АБС бедна горивна смес

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 17:02


Добър ден на всички! Преди година ми се появи следния проблем на голфа ми 1.8 АБС колата започна да глъхне при рязко подаване на газ Смених ЛАМБДА СОНДА,Моно инжекцията, Температурен датчик,компютър, Бензинова помпа от 2.0 115,горивен филтър, Центровка как ли не правих, и не се оправя и не бе пак глъхне това чудо след монтажа на бензиновата помпа от 2.0 още сложих помпата и пробвах колата и тръгна много добре дори на място при смачкване на газта се рязкаше много добре но на другия ден пак същата глъхне и не върви както трябва ПРОБЛЕМА УСТАНОВИХ ЧЕ Е БЕДНА СМЕС ПОРАДИ ПРИЧИНАТА ЧЕ КОЛАТА РАБОТИ НА МЯСТО ПОДАВАМ И ГАЗ ДИРЕКТНО ГАЗ ОТ ДРОСЕЛА И ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ СТИСКАМ МАРКУЧА ЗА ИЗЛИШНОТО ГОРИВО С КЛЕЩИ И ХОП ЗАПОЧВА ДА СЕ РЕЖЕ ДОБРЕ И СПИРА ДА ГЛЪХНЕ ПУСКАМ МАРКУЧА И ПАК ЗАПОЧВА ДА ГЛЪХНЕ....ПРОБВАХ ДА ЗАТАПЯ МАРКУЧА С БОЛТ ЕВЕНТУАЛНО ДА НЕ ВРЪЩА ГОРИВОТО НО ПАК 1 ДЕН ВЪРВИ НОРМАЛНО БЕЗ ДА ГЛЪХНЕ И ПАК ЗАПОЧВА .... ИЛИ АКО ВКЛЮЧА 4-5 ПЪТИ НА КОНТАКТ БЕЗ ДА ПАЛЯ САМО ПОМПАТА ДА НАГНЕТИ ПОВЕЧЕ ГОРИВО ПАЛЯ РЕЖЕ СЕ ДОБРЕ И СЛЕД 6 7 СЕКУНДИ ПАК ГЛЪХНЕ! Помагайте колеги всеки съвет е важен защото не знам какво да правя вече при положение че почти всички съмнителни неща съм сменил Благодаря предварително Лека вечер! :love.vwclub




Rtt T
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 9:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС БЕДНА ГОРИВНА СМЕС!

Мнениеот Rtt T » Сря 29 юли 2020 17:10


Да не дърпа паразитен въздух от някой вакуумен маркуч.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС БЕДНА ГОРИВНА СМЕС!

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 17:26


И на мен на такова ми мирише. Вземи един спрей за карбуратори и пръскай по маркучите ( вакумите) и около сервото на спирачките. Ако вдигне обороти значи дърпа въздух.


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС БЕДНА ГОРИВНА СМЕС!

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 17:43


Rtt T написа:Да не дърпа паразитен въздух от някой вакуумен маркуч.

Колега сменял съм маркучите за вакуумите а от сервото да беднее сместа ?! Това възможно ли е изобщо? Бях свалял свещите преди време бяха Бели


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС БЕДНА ГОРИВНА СМЕС!

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 17:47


Имах предвид там маркуча който е забучен в сервото, нали има едно гумено уплътнение


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС БЕДНА ГОРИВНА СМЕС!

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 17:59


Катализатор има ли? А бели свещи може да имаш и от леко горене на антифриз.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот williams_vn » Сря 29 юли 2020 18:14


a някои за бензинов филтър да е чувал или да е сменял :a045


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 18:38


Да сменил съм го колега написал съм по горе! А за антифриз не губи


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 18:47


За катализатора не каза. Ако е задръстен се получава нещо такова. Ако не си сигурен свали гърнетата и покарай така. Хем ще разбереш кои комшии най- много те мразят[emoji16]. Пробвай и това със спрея за карбуратори, нищо че си сменял маркучи - изненади винаги може да има.


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 19:53


Катализатор няма! Ще взема спрей но силно ме съмнява да е от това запушени маркучи също не са


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 20:16


Ами какво да ти кажа, то може да са много неща. Дросела чистил ли си? После ТПС, температурен датчик, мерене на компресия, задръстен всмукателен колектор и не на последно място свещи . Сигурно има и друго дето сега не се сещам. Но от всичките тези неща може да прави точно това


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 юли 2020 21:37


Задръстен смукател,тц, невярно.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 21:54


Запушен колектор е все едно да е затлачен въздушния филтър , ефекта е , че колата не върви( наистина е малко вероятно но..) . Че като казах въздушен филтър... А ЕГР ?

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 22:15


бат рамбо написа:Ами какво да ти кажа, то може да са много неща. Дросела чистил ли си? После ТПС, температурен датчик, мерене на компресия, задръстен всмукателен колектор и не на последно място свещи . Сигурно има и друго дето сега не се сещам. Но от всичките тези неща може да прави точно това

Колега бях с аам като тръгна да глъхне и сега го смених с АБС едва ли и двато мотора ще са с един и същ проблем и моното също мотора преди да го купя го карах на друго купе и нито глъхнеше нито нищо има едно като клапан до въздушния филтър една букса влиза в него и отива маркуч към моното това какво е и каква роля върши... а за свещи, капачка,палец,кабели,темп датчик пробвал съм хиляди пъти възможно ли е да няма достатъчно захранване на помпата?


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 юли 2020 22:57


Този клапан предполагам е за регулиране на налягането на горивото (EVAP). Той също е сред заподозрените . Тока до помпата можеш да замериш лесно. Щом проблема не е в мотора тогава бензинопроводите огледай хубаво, също и вентилацията на резервоара, да не би отдушника му да е запушен . Мерил ли си налягането на горивото , колко е към моното. Май трябваше да е 0.9- 1 атм. ( може и да греша). Абе това на диагностика не можеш ли да го закачиш? Дебитомер ?

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта