Голф 3 АБС бедна горивна смес

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Сря 29 юли 2020 23:37


Дебитомер няма ! А този отдушник как дс го проверя и тока към помпата как мога фа пусна ток примерно да видя дали там е проблема?




бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Чет 30 юли 2020 7:37


По скоро си мисля , че нещо пречи на помпата да направи достатъчно налягане. Притиснат маркуч или нещо такова. За това е добре да се премери налягането с манометър. Тока може да премериш като или сложиш две по-тънки кабелчета( колкото да можеш да я включиш в помпата) в буксата на + и - или просто да ги оголиш малко и да замериш с мултицета на запален двигател. Отдушника би трябвало ,да е маркуч или тръбичка ,която излиза от резервоара и отива към гърловината някъде. Но може да пробваш да покараш без капачка на резервоара. EGR чистен ли е ?

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот stefan4o » Чет 30 юли 2020 7:39


Бат Рамбо, така не се мери ток. Или бъркаш тока и напрежението. Две различни неща са по принцип. Май си бягал от часовете по физика.
Какви ЕГР приказваш? Гледам и дебитомер си споменал... Ще вкараш човека в разход за едното нищо :mhihi


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Чет 30 юли 2020 8:08


Мисля , че dido ме питаше как да провери дали стига например 10 или 12 в. примерно. Защото до релето може всичко да е наред но от релето до помпата да става нещо. Ако съм сгрешил , не е било нарочно [emoji16]


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Чет 30 юли 2020 8:53


бат рамбо написа:По скоро си мисля , че нещо пречи на помпата да направи достатъчно налягане. Притиснат маркуч или нещо такова. За това е добре да се премери налягането с манометър. Тока може да премериш като или сложиш две по-тънки кабелчета( колкото да можеш да я включиш в помпата) в буксата на + и - или просто да ги оголиш малко и да замериш с мултицета на запален двигател. Отдушника би трябвало ,да е маркуч или тръбичка ,която излиза от резервоара и отива към гърловината някъде. Но може да пробваш да покараш без капачка на резервоара. EGR чистен ли е ?

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk
ще огледам всички маркучи или ще пусна нови за проба и всъщност като съм пълнил до горе много трудно го обезвъздушавам а на мой приятел голфа натиска копчето няколко пъти и се обезвъздушава а моя сигурно 10 пъти и взима по 200 300 мл


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 30 юли 2020 10:47


бат рамбо написа:Запушен колектор е все едно да е затлачен въздушния филтър , ефекта е , че колата не върви( наистина е малко вероятно но..) . Че като казах въздушен филтър... А ЕГР ?

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk

Колега, говорим за 1.8 моно!!!
Какъв егр,как ще се затлачи смукателен колектор?
Това не е дизел!!!


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот бат рамбо » Чет 30 юли 2020 15:51


Виж сега не знам този двигател има ли ЕГР, написах го по инерция. Не знам на кого навреди? Или пък мислиш че на моноинжекции не се слага? Поинтересувай се. Не си виждал бензинов колектор задръстен? Поинтересувай се. Знам какво съм писал- всичко това съм виждал. Няма да навлизам в подробности. И как пък не дадохте някаква насока на човека а се правите на големи критици, на някой който се опитва да му даде такава. Ааа или просто да заявите гражданска позиция съобразена с евроценностите и размножителния период на африканския сом. Колегата да ме извини , ама ми писна от останетесивкъщевци. Отписвам се и от темата и от целия форум форевър. Успех на всички


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот slavi3331 » Чет 30 юли 2020 19:00


Хахахагагагхахахаххахахахха не ме баннвайте моля :mhihi
Колегата да си провери ламбдата и регулатора на налягане в моното.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 30 юли 2020 20:46


Рамбо, имам скромен 220000км опит с 1.8 моно на метан. Пълни глупости написа,а ако човек те чете и сметне за верни твоите мнения,ще го вкараш в излишни разходи! За това коментирам написаното от теб. Очакваме снимки на задръстен смукател,бензинов,от 1.8 моно.


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Съб 08 авг 2020 15:56


Сменях филтри колеги не става и не става няма запушени бензинопроводи вече не знам къде да търся проблема.... махнах филтъра горивния сложих едно шише 2 литра след като дадох контакт едвам хвърли 2 пръста бензин от какво може да губи налягане акъл не ми стига като сметнем че сменях помпи.. казаха ми да си монтирам външна на 3 бара и проблема щял да ми се оправи,също така и ток и пусках 12 волта да не би да няма достатъчно захранване но пак същия ефект глъхне и няма налягане


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот muns61 » Съб 08 авг 2020 16:48


Извади помпата и виж гофрето, което излиза от нея.


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот lubo_Y10 » Нед 09 авг 2020 9:01


При даване само на контакт без последващо палене /стартер/ помпата работи само 3 секунди и спира,така че 2 пръста бенз в шишето май е ОК. Колко налягане прави помпата при работа на място, ако няма 1 бар сваляй помпа,огледай я и ако трябва сменяй


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот radotom » Нед 09 авг 2020 16:50


Любо, 2 пръста стигат, ама ако е в 10л бидон. :icon_lol
Ако шишето е 0.5л трябва за това време да се напълни на поне 1/3 от обема.


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот lubo_Y10 » Нед 09 авг 2020 21:35


Бe май не му стига бензиня на човеко, ся тва дебити мебити....шом с клещите спира обратния бенз и се оправя...


dido.gti
Мнения: 61
Регистриран на: Чет 06 фев 2020 9:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 АБС бедна горивна смес

Мнениеот dido.gti » Вто 11 авг 2020 16:41


Свалих канистъра това което се намира зад въздушния филтър това клапанче свалих го откачих буксата затапих маркучите с болтове само за проба свалих акумулатора за 2 3 минути да изчисти грешки нещо ако има по добре е това глъхнене почти изчезна много рядко взе да го прави и започна малко по добре да върви колата не знам дали без този клапан дали може да върви колата но сега ще намеря такъв клапан от приятел и ще го сменя да видим какво ще стане.... а тези маркучи от клапанчето където отиват към предната броня влизат като едно като филтър ми изглежда това за какво служи не разбрах четох теми но... някой ако Може да обясни?!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта