VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Чет 30 юли 2020 19:56


Здравейте! Имам проблем с VW Polo 1.4 75 к.с. 16V 2000г. (АHW).
Преди около 3/4 месеца си купих колата от човек в Пловдив. Колата имаше само проблем с дросела. (не държеше нормални обороти, и от време на време гаснеше) Смених дросела с дросел втора употреба от същия модел кола същия код на двигателя, всичко едно към едно. Колата си запали без грешка на ГАЗ/БЕНЗИН нормални обороти, без да прекъсва, да глъхне или такива неща. Покарах я известно време, смених масло, ремъци (казаха ми, че този мотор имал два ангренажа) сменени са те и водната помпа. След известно време, само градско каране, нямаше никакви проблеми. Един ден реших да пътувам. Пловдив--->Пазарджик, карах колата на газ без никакви проблеми, и малко преди Пазарджик колата изгасна и край! Пали за няколко секунди и гасне, прекъсва, пали и гасне и после спря да пали въобще. Обадих се на пътна помощ от там закарах ме я в някакъв сервиз в Пазарджик според симптомите според тях беше бобина, смениха я и се оказа, че не е бобината, след 3 седмици тежки ремонти и главоблъсканици, майсторчето ми звънна и ми каза, че всико идвало от ECO-то, намерих го втора употреба заедно с имобилайзер и чип който е в ключа с който се пали колата. Смениха компютъра диагности и т.н. не знам какво правеха, колата запали, но ту работел обротометъра, ту не работи...
След още седмица, майстора звънна и ми каза, че колата е готова проблема бил в някакъв датчик за колянов вал нещо такова. Взех колата от там, нямаше никакви ядове по пътя до Пловдив през магистралата, даже я натиснах колкото може :mhihi След като намалих да свивам и да слизам от магистралата, лампата за маслото светна... отбих, вдигнах капака нищо притеснително не видях, погледнах щеката за нивото, беше на ниво. Качих се запалих я и продължих от тогава до сега, колато ходи в 3 4 сервиза в Пловдив. Единият ми каза, че губила нялягане по маслените магистрали и не и оставало живот, други ми казаха да сменя маслото, трети се опитаха да работят по нея и да отстранят проблема, но уви не се получи, в сервиза в който ми казаха, че губи налягане по магистралите ми казаха, че само 1000лв. ще ми е ремонта за да разглобят колата. ОТКАЗАХ, тя не струва толкова. от тогава градско си я карам все така, и забелязах, че като загреее примерно 30/40мин. работа на двигателя лампата светва, когато дам газ и колата мине 2000 обр. лампата си гасне и не светва повече, докато не я бутна под 2000 обр. Имам и няколко излизания извънградско никакви проблеми карам с 120/140 не свети в момента който намаля на 50км.ч. примерно на 5-та лампата светва, бутам 4-та минава на 2000обр. лампата гасне. Моля помогнете с нещо защото ми писна да я водя по сервизи и ремонти. А е адски дразнещо да светва тази лампа. :eek :eek :eek :cry :biggrin :biggrin :biggrin Колата се намира в Пловдив всеки ден се кара градско. (Извинявам се за романа, но исках да опиша всичко до момента)




Rtt T
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 21 апр 2020 9:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот Rtt T » Чет 30 юли 2020 21:44


Замери си налягането на маслото с манометър.Проблема може и да е в запушена цедка на маслената помпа(тя е свързана с тръба и чрез нея помпата смуче масло от картера).


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Чет 30 юли 2020 22:55


Rtt T написа:Замери...


А как може аз да си го замеря, смисъл сваля се датика за маслото и на негово място се навива манометър и паля колата? Така ли става, че вече не вярвам на никакви майстори ...

Последна промяна от radotom на Чет 30 юли 2020 23:33, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон Нов Отговор


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот radotom » Чет 30 юли 2020 23:34


Да, така.
Трябва ти щуцер с резба М10х1 - такава е резбата на датчика


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Пет 31 юли 2020 4:57


От къде мога да закупя този "Щуцер с резба М10х1" и манометър който ще ми свърши работа, и ако може само да ме светнете кое е датчика за това масло и къде трябва на навия манометъра, за да измеря налягането.


sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот sebulba1 » Пет 31 юли 2020 15:53


Всичките ти проблеми идват от майстора. Някой като не може да отстрани някой проблем или въобще не знае какъв е той,заявява,че проблема е в Еку-то. Карам такова Поло с AHW мотор и мога да кажа,че е желязно. Тази кола дори няма чек вътре на таблото. При една диагностика,веднага си излиза точно какъв е проблема. А относно маслото,колегата те е посъветвал да замериш налягането. Кой ги знае,какво са правили по колата ти тези в Пазарджик,щом казваш,че преди това не си имал проблем с маслото.


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Съб 01 авг 2020 9:54


Ами не знам какво са правели по колата, но проблема е на лице, даже преди когато лампата светнеше и издаваше писукащ звук, (в един сервиз ми казаха, че са махнали зумера) просто ако има някой които наистина разбира от коли, в Пловдив или обл. дай те ми координати, за да го открия и да я закарам там. И да не каже 1000лв. само, за да разбере от къде е проблема. :biggrin :biggrin :biggrin


sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот sebulba1 » Съб 01 авг 2020 13:38


Как може да ти махнат зумера,да махнат и лампата и да ти решат проблема?


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Нед 02 авг 2020 7:46


Ами ще Ви прикача клип, сега да видите, какво прави на загрял двигател.

https://drive.google.com/file/d/1CFyE0k ... sp=sharing


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Нед 02 авг 2020 22:43


Понеже google диск, иска да давам някакви права, за да гледате клипа, публикувах го в youtube и сега ще дам направо линк.
https://youtu.be/GZO5qhvEgXI


Потребителски аватар
HimIko0
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 30 юли 2020 19:15
Автомобил: Polo 16V
Двигател: AHW 2000
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот HimIko0 » Пет 21 авг 2020 11:53


За тази лампа, възможно ли е маслената помпа да се е развалила и да не качва масло на ниските обороти, и като се е нагряло и да става по-тънко и за това да светва лампата?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Polo 1.4 2000г. Проблем с лампата за маслото.

Мнениеот stefan4o » Съб 22 авг 2020 6:40


Много работи може. Първо се замерва и тогава се търси причината за проблема (а не следствието).



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта