Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Мнениеот freelancer » Вто 19 май 2020 8:20


Здравей колега, забелязах, че в няколкото дъждовни дни, мисля, че бяха миналата седмица, я запалих и с пуснати консуматори си изгасна!? Както ти бях писал е факт, че зимата в студа си работеше перфектно. Нямам идея, на какво се дължи тази промяна, сменял съм два пъти температурия датчик и съм с Беру, както и бобината, кабелите са също Беру, като нови, свещите са по каталог NGK, факт е, че при второто палене се оправя и празния ход става по стабилен.
Не знам дали е нормално, но за две години мисля, антифризът ми беше паднал под минимума, а беше по средата, чудя се дали не вкарва съвсем малко в някой цилиндър и за това да се получава този ефект, това също е вариант!
Тази кола я карам 9 години и си върви, а това палене остана загадка, ама в крайна сметка вече си е избила парите, така, че това не е кой знае какъв проблем и не си заслужава да хвърляш пари, е, освен ако знаеш, какъв точно е проблемът.
Както и да е, интересното е, че не го прави постоянно, но вече не се вглеждам толкова, паля пак и тръгвам. :c020
При теб има ли промени?
:beer




Потребителски аватар
MaLixx
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 13 май 2009 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Мнениеот MaLixx » Чет 28 май 2020 23:21


Привет колеги! Не бях влизал от доста време тук и ето че темата е актулана и до ден днешен. Хвана ме носталгията.. :)

Мога да кажа че с последната разновидност на този мотор 1.4 МПИ с код AUD изминах над 200к за 12 години само че на сеат ибиза. Още имам колата, но се кара рядко понеже не ми е основна.. Мога да споделя доста опит, но ще се опитам да обобщя. Този мотор се произвежда по - малко от 2 години като има 3 разновидности - АКК масов, АNW-рядък и последна версия AUD. Проблемите със сутрешното палене са ясно и най - вече изразени при АКК версията. За AUD мога да каже че този проблем го няма, освен ако някой вакуум не е дал фира. Вероятно проблема е софтуерен. Винаги ми е било интересно че дори и при -20 градуса на студен старт този мотор държи под 1000 оборота. При студен старт и ниски обороти процеса на горене се контролира по-трудно и може би горивните карти не са били добре разработени.. Кой знае.. но е факт че с по-новия компютър проблема изчезва..

За финал да кажа че този мотор си иска само и единстевно оригинални части. Няма кабели и бобина различни от BERU, които да сработват добре. Свщи само NJK - 25 лв за брой, но пък са long life. Датчици и термостат само оригинални. За масло винаги 5/40.

Като цяло новите вече излизат с повече скрити дефекти така че... :)

Поздрави!


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Мнениеот freelancer » Пет 31 юли 2020 9:44


Да допълня темата малко, след толкова перипети с полото, толкова научих за този двигател и по принцип за бензиновите на фолксваген, че купих изключително запазен Голф 5, да чукна на дърво, колата е уникално запазена с водена до последно книжка, напълно обслужена и обслужвана само в сервиз на Фолксваген, с ТЮФ-ове и дори има карта на Австрия, колата е карана от жена!
Двигателят е 1.4 16V 75 к.с. на реални километри 245 000 и си работи, като нов, не се чува!
Оборотите просто не мърдат, вдига ги и ги държи, после постепенно ги сваля и ги заковава, независимо, какво съм пуснал, климатроник, въртене на волана, прозорци и какво ли още не! Сега видях, какво е да купиш запазена и поддържана кола, просто си работи, все едно е излязла от завода, двигателят няма дори една грешка и си набира перфектно. Съединителят памук, няма да чукне, няма да тропне, наливам бензин и карам!
Та, да ви кажа, оборотите не трябва да мърдат, стрелката не трябва дори да трепва, ако не е така, просто не купувайте тази кола!
Както се казва, всяко зло за добро!
Преди да си купя полото, знаех само, откъде да долея масло в един двигател, след полото, станах половин майстор, какво ли не съм правил по него!


svetlik
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Мнениеот svetlik » Пет 31 юли 2020 16:53


Честита нова придобивка freelancer! Със здраве да си караш голфчето.
Извинявам се за офтопика.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 AKK гаснещият феномен - ламбда сонда - EPC лампа

Мнениеот freelancer » Нед 02 авг 2020 19:33


Мерси братле, всичко най-хубаво ти желая!
Пожелавам ти само безаварийно пътуване!
:beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта