Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VasilStoichkov
Мнения: 158
Регистриран на: Съб 30 мар 2019 14:53
Автомобил: Passat B7 Variant 4motion 177hp
Двигател: CFGC

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VasilStoichkov » Вто 28 юли 2020 22:44


Значи, че ако имам сертификат няма как да имам ядове?




Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот p_v_a » Вто 28 юли 2020 22:49


Ако имаш LED лампа със сертификат или Е-знак, която да става на мястото на халогенната например, проблем няма да имаш. Проблемът е, че няма никъде да намериш LED заместител със сертификат за тази оптична система или Е-знак. Можеш да намериш цял комплект - оптична система + LED или ксенон със сертификат, но само LED заместител няма.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 юли 2020 8:44


За мен е важно да не заслепявам и да имам добра осветеност, именно заради това смених фаровете, защото с обикновения рефлекторен фар нещата не стояха добре според мен , докарах доста добър резултат с настройване на нивото, нагласяне на крушката, нацелване на фокусно разстояние, използвах крушки с ZES чипове с малка светлинна площ и все пак не бях удовлетворен на 100% и то не от осветеността , а от това, че имаше паразитни светлинни потоци , които заслепяваха и се налагаше да свалям нивото много надолу и вече губех осветеност.
С тези фарове постигнах отсичане и заслепяването е елиминирано, снощи накарах познат да кара моя пасат до пловдив, а аз карах неговия пред него, пробвахме всякакви условия и заслепяване няма. Светлината е супер на къси, на дълги има какво да се иска, но спрямо предишните фарове тук на къси свети толкова добре, че дългите почти се обезмислят, това го наблюдавах и на другите ми автомобли с хубави къси било то фабричен ксенон или не, предвид и стила ми на шофиране с по-ниски скорости дългите никога не са ми били нещо много важно. За хубави дълги трябва вертикален светлинен сноб, както споменах по - рано, при моя тип лед той липсва. Най-вероятно след още известно време ще сложа Night breaker или някакви аналози на реномирана марка и ще споделя пак, към момента имам доста комплекти H7 лед и ми се иска да ги поизползвам, още малко :)
Или пък един такъв лед пригоден за лупи

Opera Snapshot_2020-07-29_100058_www.facebook.com.png
Opera Snapshot_2020-07-29_100058_www.facebook.com.png (128.83 KиБ) Видяна 2015 пъти


п.с. понеже доста хора ме питаха как могат да си поръчат такива фарове пиша тук , за да се знае , към момента човека от който ги взех няма повече наличности, при ново зареждане ще Ви пиша ако има желаещи да се свързват с него и да се разбирате :)


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Кайзен » Сря 29 юли 2020 17:05


VasilStoichkov написа:А това за къде става на въпрос, за коя държава?

ECE Regulation 37 се прилага във всички страни членки на ЕС.


Потребителски аватар
angel.angelov13
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 17 яну 2019 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот angel.angelov13 » Сря 29 юли 2020 22:52


Здравейте пичове. Наложи се да поседя 21 дни в болница заради COVID-19 и като излязох установих, че акумулатора на Пасата е приключил. След 2-3 неуспешни опита да завърти се отказах да опитвам повече. Установих, че в кутията се намира оригиналния акумулатор 68 ампера AGM VW - Varta. Алтернативата ми е AGM на Varta 70 ампера.
Понеже обаче съм още под домашна карантина за 2 седмици и не мога да го сменя веднага се чудя дали след тези 2-3 опита ще остане заряд в стария за да се отключи колата. С безключов достъп е и няма ключалки. Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Как се отваря колата ако акумулатора тотално умре?
Ако намеря кой да ми донесе акумулатор и го сменя тези дни може ли кодировката с цел "запознаване" с колата да бъде направена после и дали колата ще пали и върви без тази "синхронизация"?
Моля за съвет.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 30 юли 2020 7:03


Сигурен ли си , че на шофьорската врата под капачето няма ключалка?


Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 30 юли 2020 7:17


Със сигурност акумолатора може и по късно да се кодира- синхронизира. Не е фатално няколко дни да остане така. Указването на модел акумолатора допринася за още по правилното му зареждане. А иначе съм чувал да се дава ток и през халоген за да се запалят нашите коли.


Потребителски аватар
angel.angelov13
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 17 яну 2019 15:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот angel.angelov13 » Пет 31 юли 2020 17:10


Благодаря за жокера на колегата Дон Кихот. Не предполагах че това са капачета и отдоло се крие ключалка :mhihi Сега остава да изчакам да ми падне карантината за да го сменя. :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 02 авг 2020 8:29


Радвам се! :)
Добавям за ледовете и лупите малко нови впечатления. Дългите са трагедия... С тях бе тях все тая, лед и лупа на дълги не става. Сложих обикновени Н7 да видим , че откакто съм сложил фаровете три вида лед тествах само обикновени крушки още не съм.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот pacoboy » Пон 03 авг 2020 16:48


С ксенон на лупи не е ли най-добре. Аз съм с биксенонови и съм супер доволен, свети много добре.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 03 авг 2020 18:40


Предполагам е добре, не знам само просветването с дълги от спряло положение как се случва.


Потребителски аватар
Ivcho
Мнения: 1439
Регистриран на: Пет 10 сеп 2004 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Ivcho » Пон 03 авг 2020 19:01


Някой опитвал да сложи салон от Б8 на Б7 дали са трудни нещата?

Последна промяна от Ivcho на Вто 04 авг 2020 14:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот deodriver » Пон 03 авг 2020 19:33


DoH_KuXoT написа:Предполагам е добре, не знам само просветването с дълги от спряло положение как се случва.


Като светкавица се получава.Все си мисля обаче,че не е много здравословно за ксенона,без значение дали е оригинален или менте.


Потребителски аватар
VasilStoichkov
Мнения: 158
Регистриран на: Съб 30 мар 2019 14:53
Автомобил: Passat B7 Variant 4motion 177hp
Двигател: CFGC

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VasilStoichkov » Пон 03 авг 2020 19:43


Колеги, понеже сте подхванали темата за светлини, та да ви питам, сложих LED на корнер лайта и се получава много интересна ситуация... Като запаля колата ми показва грешка за изгорели крушки, предизвиквам запалване на крушките и грешките изчезват до следващото палене на автомобила. Получава се все едно компа мисли, че е изчогяла ама като му покажа, че не е и се съгласява и маха грешката. Някой дали има идея как да махна първичния чек?


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот deodriver » Пон 03 авг 2020 20:40


VasilStoichkov написа:Колеги, понеже сте подхванали темата за светлини, та да ви питам, сложих LED на корнер лайта и се получава много интересна ситуация... Като запаля колата ми показва грешка за изгорели крушки, предизвиквам запалване на крушките и грешките изчезват до следващото палене на автомобила. Получава се все едно компа мисли, че е изчогяла ама като му покажа, че не е и се съгласява и маха грешката. Някой дали има идея как да махна първичния чек?



Вероятно ще ти трябват залъгалки или други лед крушки с такива,за да не отчита грешка.
След доста подобни тунинг изпълнения и подобни главоболия на предишни коли,вече се придържам само към оригиналното изпълнение и компоненти.Ако нещо трябва да се подобри и няма предложен ОЕМ вариант,винаги купувам най-доброто на пазара.Найграх се на афтърмаркет ксенони,ледове,стелки,емблеми и т.н.Ако колата е с крушка,карам с крушка.Ако е с оригинален ксенон,карам си с него.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта