Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот ivan_pop » Чет 23 юли 2020 18:34


Мисля, че на никого няма да навреди ако поне веднъж годишно препрочита ЗДВП. icon_idea Доста е безотговорно да си активен шофьор, ако не познаваш закона. Подобни теми, които демонстрират липса на познания не са рядкост тук във форума за съжаление... :thumb_down Още повече, редно е първо да прочетеш закона, да видиш дали там има нещо по въпроса и ако е неясно, чак тогава да пишеш във форума. Което явно авторът на темата дори не се е сетил да направи - сигурно законите са нещо абстрактно за него...

Изобщо не са нещо абстрактно законите за автора, моя милост!Законите ги чета когато преценя, че имам нужда от това!А когато законите непрекъснато се променят и допълват, това обърква малко или много, поне мен.
Като пример мога да дам заповедта или каквото е там за носенето на маски заради короната.А има закон по въпроса:

ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НОСЕНЕТО НА ОБЛЕКЛО, ПРИКРИВАЩО ИЛИ СКРИВАЩО ЛИЦЕТО
Обн. ДВ. бр.80 от 11 Октомври 2016г.

Наясно съм модераторе, че ще изтриеш или заключиш тази тема!

Поздрави и успех!




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 юли 2020 9:03


ivan_pop написа:Изобщо не са нещо абстрактно законите за автора, моя милост!Законите ги чета когато преценя, че имам нужда от това!А когато законите непрекъснато се променят и допълват, това обърква малко или много, поне мен.

Много е лесно да се каже - ама те ги променят. Само че член 170 от ЗДВП не е променян от 2004 г. Явно не си преценил правилно кога има нужда да ги четеш, щом нещо което го пише в закона ясно и категорично и не е променяно от 16 години насам се налага да пускаш тема във форума за него...
Чл. 170. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) Контролът по спазване на правилата за движение и на изискванията, определени от закона и издадените въз основа на него нормативни актове, се осъществява от съответните служби по тази глава. Същите налагат и предвидените в този закон наказания.
(2) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.)
(3) При спиране на пътно превозно средство за проверка или за оказване на съдействие служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоп-палка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира пътните превозни средства и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот deas » Пет 24 юли 2020 9:14


Спам:
Всички теми в раздела са излишни, да четат законите и те така. Има над 100 страници за актове, давности - да четат закона. Този форум за какво е, ако не може да питаш


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот baracuda681 » Пет 24 юли 2020 9:22


Да ме извиняват всички, ама законите не се четат и прилагат, когато някой реши, че е изпитал нужда от това. Щом искате да упражнявате свое право, то нека да бъде в рамките на допустимото от закона. В противен случай вие се превръщате в пречка пред тези, които са решили, че ще се придържат към съществуващите правила.
И да, законите и подзаконовите нормативни актове се променят, нещо абслютно нормално. Задължение на всеки е да се запознае с нормативните актове, уреждащи въпросите, които го касаят.
Време е да спрете да употребявате правата и задълженията са избирателно.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 юли 2020 9:23


Има доста казуси, които изискват тълкуване и не са еднозначно описани в закона. За такива казуси е този раздел - взаимопомощ icon_idea

Само че мисля, че е нормално преди да търсиш помощ, поне да си направиш труда да провериш дали случайно това, което питаш не е ясно разписано вече в закона и във форума.

Ето и подобна тема: https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=59&t=60300

Значи на мен ми отне около 30 секунди да намеря и прочета закона, както и да намеря темата във форума. По-дълго време ми отне да напиша това мнение. Просто съм втрещен какво ли не биха направили хората, вместо да прочетат закона и да си знаят задълженията и правата на пътя :neutral


deas
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 21:59
Автомобил: VAG 5+
Двигател: engine19
Местоположение: XackoBo

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот deas » Пет 24 юли 2020 9:35


Това е по-различно има подобна тема, тази я заключваме - Край. Не ми хареса начина, по който се заключи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот Vlad777 » Пет 24 юли 2020 10:02


И на мен не ми харесва, че по пътищата се движат водачи на автомобили, които не познават закона за движение по пътищата... И други неща не ми харесват


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот icoico » Пет 24 юли 2020 21:42


ivan_pop написа:...Изобщо не са нещо абстрактно законите за автора, моя милост!Законите ги чета когато преценя, че имам нужда от това!А когато законите непрекъснато се променят и допълват, това обърква малко или много, поне мен.
Като пример мога да дам заповедта или каквото е там за носенето на маски заради короната.А има закон по въпроса:

ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НОСЕНЕТО НА ОБЛЕКЛО, ПРИКРИВАЩО ИЛИ СКРИВАЩО ЛИЦЕТО
Обн. ДВ. бр.80 от 11 Октомври 2016г...


Еми видиш ли, даже и тоя закон не си прочел по- далеч от заглавието, май :rolleyes

Чл. 2. (1) На публични места на територията на Република България не се допуска носенето на облекло, прикриващо частично или скриващо напълно лицето.
Чл. 3. Разпоредбата на чл. 2, ал. 1 не се прилага:
1. ако носенето на облеклото се налага:
а) по здравословни причини;


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот ivan_pop » Нед 02 авг 2020 18:35


icoico написа:
ivan_pop написа:...Изобщо не са нещо абстрактно законите за автора, моя милост!Законите ги чета когато преценя, че имам нужда от това!А когато законите непрекъснато се променят и допълват, това обърква малко или много, поне мен.
Като пример мога да дам заповедта или каквото е там за носенето на маски заради короната.А има закон по въпроса:

ЗАКОН ЗА ОГРАНИЧАВАНЕ НОСЕНЕТО НА ОБЛЕКЛО, ПРИКРИВАЩО ИЛИ СКРИВАЩО ЛИЦЕТО
Обн. ДВ. бр.80 от 11 Октомври 2016г...


Еми видиш ли, даже и тоя закон не си прочел по- далеч от заглавието, май :rolleyes

Чл. 2. (1) На публични места на територията на Република България не се допуска носенето на облекло, прикриващо частично или скриващо напълно лицето.
Чл. 3. Разпоредбата на чл. 2, ал. 1 не се прилага:
1. ако носенето на облеклото се налага:
а) по здравословни причини
;

Именно!Аз като съм здрав трябва да нося маска, а тези дето са болни не трябва да носят маски?Така ли да го разбирам?
А ЗДвП важи не само за водачите на МПС.Този закон важи и за пешеходци, колоездачи, мангали с каруци и всички останали които се движат по пътищата!
Нека модератора да каже неговите баби по майчина и по бащина линия, колко пъти са чели ЗДвП през последните 10 години?
И на мен много неща не ми харесват по пътищата!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот Vlad777 » Пон 03 авг 2020 7:47


Само не разбрах ти баба ли си или мангал, което те освобождава от необходимостта да знаеш закона?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот icoico » Чет 06 авг 2020 22:25


ivan_pop написа:Именно!Аз като съм здрав трябва да нося маска, а тези дето са болни не трябва да носят маски?Така ли да го разбирам?...!


Ми не, не трябва. Трябва да го разбираш така: законът ДОПУСКА носенето на маска, прикриваща лицето поради здравословни причини. И няма смисъл да търсиш под вола теле.
П.П. Този закон беше поредният халостен изстрел на крайцера "Симеонов"...но в този форум политиката е забранена.


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: VW Tiguan Track and Style
Двигател: 170bhp 4 motion
Местоположение: София - Плевен

Re: Сигнал с ръка за спиране, подаден от автомобил.

Мнениеот DrugiaBliznak » Чет 20 авг 2020 10:03


ivan_pop написа:Именно!Аз като съм здрав трябва да нося маска, а тези дето са болни не трябва да носят маски?Така ли да го разбирам?


Абе ти сериозно ли ? За носителство на патоген чувал ли си ? Може да носиш HIV 10 години без симптоматика, това прави ли те здрав ?
Става дума за нов за човека, създаден в лаборатория вирус, за който не се знае почти нищо сигурно, предизвикващ световна пандемия.
Ако ще се срещаш с баба си, за да й обясниш закона, който не е чела от 10 години и преди 1 ден ти се е изкашлял някой в лицето, ще се чувстваш ли по-спокоен ако и двамата сте носили маски ? Мисля, че да. Аз бих.
Майко мила :banghead



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта