Audi A3 8L съвети за покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
shopov1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 17 авг 2020 22:27
Автомобил:
Двигател:

Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот shopov1 » Пон 17 авг 2020 22:32


Здравейте на всички, нов съм във форума. Бихте ли ми дали съвети за покупка на фейсова A3ка 8L 1.8 125 коня на газ? Какви са нещата, за които да се внимава, съвети, какво да гледам? По-добре ли е да я купя без газ и после да ѝ сложа?
Това ще ми е първата моя кола и гледам да е нещо бюджетно. Ще се кара повече градско.
Засега съм се насочил към тази https://m.mobile.bg/details/11592141370708140 обява, какво мислите ?

Благодаря предварително :biggrin




Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот Алекси Георгиев » Вто 18 авг 2020 20:16


Гледам, че никой не пише в темата, затова аз ще кажа моето мнение.
Като за първа кола е добър избор. Казвам го, защото не е капризен, здрав и доказан бензинов мотор. Зависи и на какво ще попаднеш, защото последните такива са си на 20 години. Не е претенциозен и на газ, а вграден в купе на А3 си е доволен от към сила. Не знам защо си се насочил точно към него - повечето млади шофьори търсят "по-пъргави" мотори от този, а не атмосферен бензин. Явно ти си си преценил нещата. Аз карам кола със същия този мотор - да не ме разбереш криво.
Относно газта - мисля, че е по удачно да търсиш такъв без газ, което е доста трудно.
А за конкретната обява - не ми се изпада в подробности, само като видях цената.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот gogogo79 » Вто 18 авг 2020 20:42


Винаги е по- добре да се купи бензинка , която не е карана на газ и ти да и сложиш газовото. Но това ще рече 1000 лв. отгоре.Кола която е карана на газ- предполага се ,че газовото е слагано за да се въртят много километри . Газта като гориво не е щадяща към двигателя , съкращава му ресурса и е възможно , продавача да и е навъртял сериозни километри и да реши да я продаде точно преди да предстоят ремонтите .Не е ясно дали газовото е сложено кадърно и т.н.
Същото Audi , можеш да го вземеш с 1.9 tdi. Moтор от тези години , разбира се ще е без dpf , което го прави ок за градско каране. По – голямото му предимство , както спомена колегата по- горе е в пъргавината която ще имаш при извънградско. При изпреварване на тир с тоя мотор може и да не се налага да връщаш предавки , докато при атмосферния бензин не е така. Ще караш мотор легенда , ще разполагаш с пълното пространство на багажника , няма да имаш ограничения за паркиране на някои паркинги и т.н. Не на последно място , колите с тоя двигател ги изчистват в Немско и ако си мераклия да си внесеш и чакалиш може да излезе нещо на добра цена и на не много километри.


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот Алекси Георгиев » Вто 18 авг 2020 21:45


gogogo79 написа:По – голямото му предимство , както спомена колегата по- горе е в пъргавината която ще имаш при извънградско.


Аз от първия пост разбрах, че колата ще се кара предимно градско. :rolleyes
А и изрично наблегнах на това, защо точно атмосферен 1.8 е избрал - значи човека има някаква идея в главата. Ако си мислеше за 1.9 tdi, едва ли щеше да пуска тема изобщо.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 авг 2020 8:52


Карал съм 15+ г. такова Ауди, но преди фейслифта. 1.8 20v 125 к.с. Лично съм го разглобявал от-до. Включително основен ремонт на двигателя, ама истински с вадене на блока, разглобяване до чисто гол детайл и сглобяването му обратно. Следващия по сложност за мен ремонт беше смяната на радиаторче на парното, за което се сваля цялото табло. Газов инжекцион си сложих сам около осмата година и ми излезе около 700 лв. Всичко останало се прави лесно - съединител, окачване и т.н. Поне 4-5 пъти съм сменял/лепил картера, защото много лесно се чупи. Общо взето много лесна за ремонтиране и поддръжка кола.

Писал съм доста по форума. И други хора доста са писали. Може спокойно да гледаш и отзивите за Голф 4 или Октавия 1 със същия мотор. Просто се иска да се потърси, защото на мен не ми се пише отново нещо, което вече съм го писал.


shopov1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 17 авг 2020 22:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот shopov1 » Нед 23 авг 2020 0:57


Мерси на всеки за отзивите. :biggrin Причината да съм се насочил към този мотор е чисто и просто, защото няма турбина = един проблем по-малко според мен, а и колите с него ми изглежда, че не са толкова карани. Ако не съм прав моля някой да ме поправи.
Също така, за да не отварям нови теми, бихте ли ми казали какво мислите за Golf 4 с мотор 2.3 V5 150hp, защото намерих тази обява която доста ми привлече вниманието.
Знам, че това е рядко моторче, което значи кофти поддръжка, но пък било здраво и има звук. Дайте мнение.


Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Audi A3 8L съвети за покупка

Мнениеот Алекси Георгиев » Нед 23 авг 2020 17:05


shopov1 написа: Причината да съм се насочил към този мотор е чисто и просто, защото няма турбина = един проблем по-малко според мен


Ако не държиш на кой знае какъв вървеж, много правилно си се насочил, защото разправиите с турбото са чести.

А относно голфа от обявата - вижда ми се като купе да е читав и запазен за годините си, но аз лично не бих взел този мотор. А като цяло цената ми се вижда доста висока. Просто споделям мнението си.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта