Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Съб 29 авг 2020 23:52


i.stojanov написа: .Карам Бургас - София и не искам да бързам. Дясна лента - 90-100км/ч, лява - аз на 145км/ч ми премигват, изпреварват в аварийната и тн. Моля за съвет. Да ми чупят главата с бухалки, боксове и газови пистолети, докато детето и жена ми са в колата също не е вариант. Щото редовно има такива с набиващи спирачки като изпреварят, докато си караш 140-150км/ч ( на магистрала!!)..

А защо караш в лявата лента, изпреварваш и се прибираш, никой няма да тръгне да те бие че колата ти не може да изпревари за 1 секунда. Аз също съм от спокойните и си карам със 100 по магистралата, 140 за мен са безумно много, пробвал съм да пускам темпомата на 140 и постоянно съм на тръни, със 100 не се усеща че се движа.
Няма оправия, варианта е по високи глоби и психо тестове като професионалните, лошото е че много от водачите ще отпаднат тогава, а не е редно един човек който използва МПС за да закара детето си на училище или детска градина да няма право на управление. Остава варианта тези които редовно превишават да ги пращат на психотестове




i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот i.stojanov » Пон 31 авг 2020 9:09


valiosport написа:
i.stojanov написа: .Карам Бургас - София и не искам да бързам. Дясна лента - 90-100км/ч, лява - аз на 145км/ч ми премигват, изпреварват в аварийната и тн. Моля за съвет. Да ми чупят главата с бухалки, боксове и газови пистолети, докато детето и жена ми са в колата също не е вариант. Щото редовно има такива с набиващи спирачки като изпреварят, докато си караш 140-150км/ч ( на магистрала!!)..

А защо караш в лявата лента, изпреварваш и се прибираш, никой няма да тръгне да те бие че колата ти не може да изпревари за 1 секунда. Аз също съм от спокойните и си карам със 100 по магистралата, 140 за мен са безумно много, пробвал съм да пускам темпомата на 140 и постоянно съм на тръни, със 100 не се усеща че се движа.
Няма оправия, варианта е по високи глоби и психо тестове като професионалните, лошото е че много от водачите ще отпаднат тогава, а не е редно един човек който използва МПС за да закара детето си на училище или детска градина да няма право на управление. Остава варианта тези които редовно превишават да ги пращат на психотестове

Това въпрос ли е или само изказвам мнение?
Понеже, ако имаш колона, която поради една или друга причина кара със 100-110км/ч, а ти си успял да стигнеш заветните 140/км/ч и ги изпреварваш, то не стойш в лявата, а изпреварваш. Къде видя, че съм казал, честоя в лявата лента ? Та изпреварвам си и пак се залепя джигита за мен. Местя се и отива на следващият, който също изпреварва и тн. Та кой в нарушение?
Както и да е. Няма да оправим карането в тази или в друга тема със сигурност.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Вто 01 сеп 2020 0:26


Нема се плашиш, не влизаш ли в конфликт с никого ще те подмине джигита. Мене повече ме дразнят тия с камионите, стигне те и почва да ти мига че си решил да спазиш ограничението на скоростта, а в същото време не иска да изпреварва, че да може да се крие от камерите зад предното превозно средство


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Нед 06 сеп 2020 12:10


Вчера минах на ограничение 60 със 70км/ч на пътя Русе в посока към Плевен, знам че пътя е натоварен и вардят яко с камери, знака беше обрасал докато го видях и след няма и 50 метра патрулката беше на отбивката с камера вътре в патрулката, дали ме хванаха не знам, но определено бях най бавния на пътя, всяка кола ме изпреварваше понеже се опитвах да карам стриктно по правилата, голям резил ще е ако са ме снимали...


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот kamaza11 » Нед 06 сеп 2020 12:29


valiosport написа:Вчера минах на ограничение 60 със 70км/ч на пътя Русе в посока към Плевен, знам че пътя е натоварен и вардят яко с камери, знака беше обрасал докато го видях и след няма и 50 метра патрулката беше на отбивката с камера вътре в патрулката, дали ме хванаха не знам, но определено бях най бавния на пътя, всяка кола ме изпреварваше понеже се опитвах да карам стриктно по правилата, голям резил ще е ако са ме снимали...

Виж сега, много рядко километражите на колите са абсолютно точни, като цяло почти винаги дават с няколко километра над реалната скорост.
Второ- камерите не са настроени точно на ограничението, винаги има някакъв толеранс, като например в града (за Пловдив говоря, за другите може да не е точно така) е зададен лимит 64 км/ч, тоест на 65 вече те снима. Аз в града си карам винаги с 60 км/ч, дори като видя камера не намалям на 50, а си държа същата скорост. При мен на 60 по километраж е около 57 реални, но на всяка камера има даден толеранс, няма как все пак да държим точно 50км/ч през цялото време без темпомат. Така че не се притеснявай изобщо, аз карам с 10 отгоре над ограниченията и досега не съм имал проблеми, като както казах има 2 фактора- реална скорост и толеранс на камерата.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Нед 06 сеп 2020 13:08


Е олекна ми донякъде, по принцип не ми е за глобата за 8-9км/ч отгоре ще е 20 лева, проблема е че няма да мога да си извадя златен талон догодина когато стават 6 години от последното нарушение (за колан имах).
Чувал съм че гласят радара на 25км/ч отгоре ама колко е истина не знам.
На 50 като пусна темпомата ми показва 49км/ч на ГПС на навигацията, понеже съм с по големи гуми


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 06 сеп 2020 14:29


Те от догодина обмислят махането на тая тъпотия синя или златна


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот VWGT » Нед 06 сеп 2020 15:25


По мои наблюдения отклонението в показанията на километража варира от 0% (до 50кмч) до около 10% (при 100кмч), при много високи скорости (над 180-200) може и повече. Отделно камерите на ченгетата стандартно дават отклонение по спецификация някъде около +/- 3кмч. С други думи ако минеш някъде със 70 кмч вместо 60 по скоростомер, реално си в ограничението.
От години карам по тази формула и нямам нито един фиш. По магистралата 140кмч по километража ми са реални 133, аз карам на темпомат150, което по гпс-а са 142.
При 80 ограничение карам с 90-100, което са реални 82-92км/ч. При ограничение 50 карам с 60, което са реални около 56.

До 10кмч превишение според мен се пуска аванта, като добавиш около 3 кмч толеранс заради самата камера, излиза че при една реална скорост от +13кмч над ограничението нямаш грижи.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Нед 06 сеп 2020 16:13


К.Одаджийски написа:Те от догодина обмислят махането на тая тъпотия синя или златна

Е защо да е тъпотия това е стимул един вид към водача да спазва стриктно правилата, друго си е като ме спрат да му покажа цялата азбука в книжката и златния талон :mrgreen :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Водния дух1 » Нед 06 сеп 2020 20:16


VWGT написа:По мои наблюдения отклонението в показанията на километража варира от 0% (до 50кмч) до около 10% (при 100кмч), при много високи скорости (над 180-200) може и повече. Отделно камерите на ченгетата стандартно дават отклонение по спецификация някъде около +/- 3кмч. С други думи ако минеш някъде със 70 кмч вместо 60 по скоростомер, реално си в ограничението.
От години карам по тази формула и нямам нито един фиш. По магистралата 140кмч по километража ми са реални 133, аз карам на темпомат150, което по гпс-а са 142.
При 80 ограничение карам с 90-100, което са реални 82-92км/ч. При ограничение 50 карам с 60, което са реални около 56.

До 10кмч превишение според мен се пуска аванта, като добавиш около 3 кмч толеранс заради самата камера, излиза че при една реална скорост от +13кмч над ограничението нямаш грижи.

Не винаги пускат аванта. Мен ме бяха засекли преди около 3г.. със скорост 62км/ч в населено място. Моя скоростомер показваше 65.Спряха ме за рут.проверка и ми показаха радара. Последва въпроса-ко прайм сега... Снимка нямаше...


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Пон 07 сеп 2020 1:22


Е в населено място може и да не оставят толеранс защото няма как да караш със 100 в населено място, само че в случая аз съм на първокласен път, трафика се движи с 90-100 и глобичката тогава ще е солидна при ограничение 60 и едва ли ще го нагласят на точно 60 щото глобите са малки и не отхвърлят. Представи си само днес да са хванали 100 коли с по 5-10км/ч отгоре колко е разправия за всички фишове за 20 лева глоба на собственика


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот kamaza11 » Вто 08 сеп 2020 8:03


Водния дух1 написа:
VWGT написа:По мои наблюдения отклонението в показанията на километража варира от 0% (до 50кмч) до около 10% (при 100кмч), при много високи скорости (над 180-200) може и повече. Отделно камерите на ченгетата стандартно дават отклонение по спецификация някъде около +/- 3кмч. С други думи ако минеш някъде със 70 кмч вместо 60 по скоростомер, реално си в ограничението.
От години карам по тази формула и нямам нито един фиш. По магистралата 140кмч по километража ми са реални 133, аз карам на темпомат150, което по гпс-а са 142.
При 80 ограничение карам с 90-100, което са реални 82-92км/ч. При ограничение 50 карам с 60, което са реални около 56.

До 10кмч превишение според мен се пуска аванта, като добавиш около 3 кмч толеранс заради самата камера, излиза че при една реална скорост от +13кмч над ограничението нямаш грижи.

Не винаги пускат аванта. Мен ме бяха засекли преди около 3г.. със скорост 62км/ч в населено място. Моя скоростомер показваше 65.Спряха ме за рут.проверка и ми показаха радара. Последва въпроса-ко прайм сега... Снимка нямаше...

Аз затова си карам с 60км/ч , което сверено на камера е 57-8км/ч, но естествено, че при 65 на километраж ще е над 60 реални. Само за триногите в Пловдив знам, че са от 64км/ч нагоре. Реално, дори и патрулка с радар да е срещу теб, не вярвам ако си до 60 реални да ти направят проблем, но нагоре както в твоят случай става вече малко нагло и затова правят проблеми.
Общо взето карам +10км/ч на всички ограничения, като при много малко случаи, например към селото ми, при ограничение между два съседни града 60км/ч, аз карам с 80, но разчитам...и аз не знам на какво разчитам, може би на късмет :icon_lol


Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Vincent1 » Съб 24 окт 2020 21:16


Здравейте колеги,

Въпроса ми не е въведем по темата, но все пак ще го задам. От скоро ползвам Waze, но не ми дава сигнализация за стационарните камери - телевизионната и т.н. Гледах по настройките но никаде не намерих какво да пипна за да го оправя. Дали има такава опция или тях трябва да си ги следиш на дисплея.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот teodorpc » Чет 17 дек 2020 9:47


На мен ми ги казва, но не всички и не знам от къде се маркират, може би платената версия има такава опция. Иначе по темата: новите бели триноги са ги кръстили Cordon MD 1192. За съжаление се запознахме по неприятния начин струващ 280лв. Интересното е че у фиша няма приспадане на толеранс, а само установена скорост и с колко превишава ограничението. Другото е че ме снима във вторник и в сряда вече беше излязло в системата. "Приятната" изненада е че според новите закони, ако е повторно нарушение в рамките на 1 година, глобата е двойна, а в случая не е.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Andonov » Чет 17 дек 2020 10:13


Просто не пишат толеранса, но иначе е изваден от фиша. Не е нещо ново и то при тези камери - от доста време си е така.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта