Passat B5 маркировка на пружини

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 01 сеп 2020 7:20


Задните пружини са оригинал за спортно олачване, с една оранжева и две сини маркировки, но са провиснали. Височината ненатоварени е 245 мм, което е с 30 мм по-малко от нови. Мога да купя други с височина 270, 275 или 278 мм, но те имат вместо 14 мм дебелина на пружината само 12,5 мм, което не се знае как ще се отрази на нивото на задницата, Затова търся оригинални!

Колата няма теглич, но е станало!

Догодина мисля да купувам Пасат 8, затова в тази кола не си струва никаква инвестиция.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот silent » Вто 01 сеп 2020 8:42


Имам нови пружини старлайн малко по-високи от тези които цитираш....дебелината е същата като на оригиналните ...сложих ги но колата се вдигна малко а мен това не ме устройваше и ги смених с такива за лоши пътища....ще ти ги дам на символична цена ако те устройва...оригинални имам като твоите...но ги свалих от колата....


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот teodorpc » Вто 01 сеп 2020 10:37


Доволен ли сте от резултата с пружините за лоши пътища и с каква маркировка са. Бих искал и аз да вдигна задницата и ако може да се повиши тавароносимоста, но ми е голяма каша.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот silent » Сря 02 сеп 2020 7:18


нямат маркировка-Монро са...купувах ги от Аутоплюс...не помня цена а и имам отстъпки....Пружината е с по-дебели витки и по-висока....води се за лоши пътища. Реши ми всички проблеми и съм страшно доволен...изравни се предницата и задницата стойката се появи-инак беше с виснала задница....и доста повече носи на натоварване.....с горецитираните за нормално окачване ефекта с повдигането беше малък.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот teodorpc » Вто 22 сеп 2020 12:11


Благодаря, за инфото. Поръчах си две задни и тези дни ще ги сменя. Също са Монро, понеже нямаха Закс налични. Номера им е SP3251 а ОЕМ се водят 4B0511115D с една сребриста и две зелени точки за окачване 1BB -лоши пътища. Пружината е с променлива дебелина и за това са по-скъпи, като едната тежи 3,3кг. докато нормалната е 2,1кг.


Zamfirecaa
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 30 ное 2021 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот Zamfirecaa » Вто 29 авг 2023 10:50


Колеги да обновя темата с колко сантиметра се дига с тези пружини за лош път



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта