Блиндирани врати-дайте препоръки за фирми,цени и срокове ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bobovo
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: метална (блиндирана )врата.

Мнениеот bobovo » Пет 19 фев 2016 0:09


Темата е стара ,но ето един тест на турска врата:
https://www.youtube.com/watch?v=PlNYaG07aOw




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: метална (блиндирана )врата.

Мнениеот VWGT » Пет 19 фев 2016 13:34


ето и един репортаж и едно видео за рисковете и елементарните предпазни мерски, които следва да вземем предвид, защото поставянето само на метална врата, пък била тя и сейфова, няма да помогне само по себе си.

https://www.youtube.com/watch?v=J1XvyLVyfFQ
https://www.youtube.com/watch?v=s6uniMemHNc


Потребителски аватар
bikele
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот bikele » Съб 12 сеп 2020 8:14


Здравей те, колеги моля за съвет и избор на марка блиндирана врата за апартамент. Държа особено много на изолация и шумоизолация, разбира се и на добра защита колкото може да се каже защита. Цена макс до 1200-300лв.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот toraborat » Съб 12 сеп 2020 8:36


За тези пари аз съм доволен от "Каракашев и Син". Ще има и за Герда да се добави и хубав патрон.


Потребителски аватар
bikele
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот bikele » Съб 12 сеп 2020 9:04


Гледах тези турските стар челик по принцип ми харесват но незнам да ли са качествени.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот toraborat » Съб 12 сеп 2020 10:15


Аз като търсех тези стар челик около 1000лв бяха супер леки със символичен лист метал и потъваха при натиск. Иначе на вид са хубави.


Потребителски аватар
bikele
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот bikele » Съб 12 сеп 2020 16:57


Уж казаха че дебелината е 1.5мм. А крилото 9см. Което според мен е добре, на солид са със 1.2мм. 7см.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот Stivi » Нед 13 сеп 2020 11:15


Вероятността крадците да тръгнат да режат ламарината за да влязат през нея е ...като да спечелиш милиони от билетчетата на Черепа,та не знам до колко трябва да е фактор !


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот group® » Нед 13 сеп 2020 20:59


Всички врати са пълни с пяна. Тя шумоизолира достатъчно. Най-дебелата, която намериш за тези пари, най-добре.

По-важното е при монтажа да искаш да ти напълнят касата с пяна и там да следиш нещата.

На апартамента ни сложихме турска. Комшията Солид. Другия българска. Разлика не виждам.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот инжектопляктор » Нед 13 сеп 2020 21:55


Извинявам се, ако е офф, но преди да си купувате "врата", прегледайте това. Тънките врати, които продават за блиндирани в Китай са интериорни, не входни.
Ако искате врата, поръчвате да ви направят. Не си купувате магазинска.
2 плоскости по 2мм стоманен лист върху винкелова рамка, пълна с пяна по средата е добър вариант.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот group® » Нед 13 сеп 2020 22:04


инжектопляктор - въпрос на гледна точка. Аз на врата не разчитам, затова и вратата на къщатата ми е стъклена :icon_lol
Съотношението - секунди забавяне на крадец/цена при вратите е слабо казано смешно. Давайте си парите за по-добри неща!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот инжектопляктор » Нед 13 сеп 2020 22:35


group® написа: Давайте си парите за по-добри неща!

Предполагам, че е най-добре да си купя 100 инча плазма и да я пазя със завеска. Хубава врата с хубава ключалка може да откаже крадец, защото за тях времето за проникване е важно, за да не ги хванат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на блиндирани врата

Мнениеот VWGT » Пон 14 сеп 2020 11:46


Аз имам едно правило, да не се изхвърлям в цената, но и да не взимам най-евтината в блока врата.
Като дойде тоя с отварачката, ще пробва и ще влезе там където му е най-лесно.
Ако си нарочен така или иначе вратата няма да ги спре.

Относно шумоизолацията, това си заслужава и зависи от майсторите повече. Примерно нашата врата беше ОК в началото, но сега имам чувството, че уплътненията са позаминали и се чува шум...

При къщите пък съвсем ... по този въпрос имаме ли си тема за DVR-и?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Блиндирани врати-дайте препоръки за фирми,цени и срокове ?

Мнениеот Vlad777 » Пон 14 сеп 2020 16:34


Тази година и аз правих врата. Ходих в една фирма на бул Христо Ботев в София (Врати Кайлъка). В дясно малко преди пресечката с ул. Симеон като се идва от бул Тодор Александров. Вратата я има в шоурума даже на части и може да се види много добре от какви материали и как е изработена.

Турските врати, както и евтините врати на Солид (под и около 1000 лв ), които също са Турски са декоративни... Такава врата смених - като я махнах можех да я вдигна с 1 ръка - супер тънка ламарина и вътре пълно с пяна. никакви железа и т.н. вътре.

В Кайлъка - солидна конструкция, облечена с дебела ламарина, вътре запълнена с пяна където може и отгоре с плоскост MDF от двете страни, за да не дрънчи и за по-добра шумоизолация. Заключване от 3 страни и шишове от четвъртата - откъм пантите. Допълнително резе отвътре, което не се вижда изобщо и не може да се отвори отвън (нощно заключване).

Вратата беше около 1200 лв. Сложих и доста скъп патрон (под 300 лв), защото колкото и да е здрава вратата, ако няма читав патрон, то няма и защита. Според специалистите много рядко крадците влизат като разбиват самата врата - почти във всеки случай се намира начин да се отключи, а не да се реже и т.н.

При монтажа в стената бяха забити шишове - по 20-30 см навътре, които после се завариха за касата на вратата. (за сравнение старата каса - турската беше хваната само с пяна и с едно макетно ножче я демонтирах цялата със все вратата... )

Ето я и темата за патрона:
https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=67&t=210534

Отделно голяма част от обирите стават докато спите вкъщи. Затова задължително трябва да имате и нощно резе, което не се вижда изобщо отвън, няма ключалка и дефакто не може да се отвори отвън.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Блиндирани врати-дайте препоръки за фирми,цени и срокове ?

Мнениеот инжектопляктор » Вто 22 сеп 2020 23:44


Извинявайте много за оффтопика, но не виждам как врата за 1000лв има декоративен характер, като за 1000лв материали и 3 дена с електрожена ще направя сейф.
Vlad777 написа:(за сравнение старата каса - турската беше хваната само с пяна и с едно макетно ножче я демонтирах цялата със все вратата... )

Извинявам се много, дори на PVC-дограмата ми съм навил по 20 сантиметра винтове за директен монтаж. Не знам за турската врата, но не е нормално да се монтира врата само с пяна. Дори на дървените врати в къщата съм хванал касите с по 20 сантиметра пирони в тухлата. Пяната е за пълнене на фуги, не да държи каквото и да е било. Който монтира врати и прозорци само с пяна...да не казвам ръчичките.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта