Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Пет 04 сеп 2020 23:37


Здравейте, вече стана 2 3 месеца се боря с досаден пробле м.

Колата е на газ и пеоблемът се проявява само на газ.

При рязко подаване на газ, например тръгване, започва едно чудене, глъхнене, прекъсване, ако подам плавно газ проблеми няма. Като цяло над 2500 оборота изчиства и от там нагоре си се форсира нормално.

Ходи няколко пъти на различни майстори, никой нищо конкретнл не можа да установи, сменил съм свещите и 6те бобини, като разлика никаква.

Газовото няколко пъти го настройвахме и аз, и майстори, ако има ефект е временен и проблемът се връща.

Това което днес видяхме, е, че в този момент с прекъсването сместа достс обеднява, иначе в движение смесите са перфектни, единствено при стъпка след 6к оборота обеднява много леко, около +6 7 %.

Вакуумът също го мерихме и не смуче въздух, дебитомерър на празен ход при загрял двигстел даваше около 3.8, ако не се лъжа, при стъпка до край стига до около 150 155.

Карам с това газово от 2год и половина и имам над 60к км на него, съответно до сега всичко беше тип топ.

Компютъра е Europagas Avance, дюзи Баракуда, изпарител Томасето Антартик 13 нещо си.

Клипче https://youtu.be/2ZgWkNYI8No




nogopechen
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 21 ное 2015 19:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот nogopechen » Съб 05 сеп 2020 10:13


Колега, когато я "гледахте" с "диагностиката", обърнахте ли внимание на налягането от редуктор-изпарителя? Моят същият и съм го настроил на 1,4 бара,и при натоварване (кикдаун, изпреварване в баир и т.н.), пада на 1,25 бара. Мотора е с турбо, 200 коня, колата тежи около 2 тона. На инжекторите им дават живот около 100000 км. с филтър ,,Ултра". Моите ги ползвам без калибрилящите дюзи.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Съб 05 сеп 2020 10:47


Да, при мен е настроена на 1,5 бара, и на празен ход ги държи, при мен също пада налягането на около 1.25-1.3 но газаджията каза, че било нормално да пада с 0.2-3 при стъпка. Аз също ползвам такива филтри, инжекторите ги отваряха и им гледаха някакви цедки ли какво имало не разбрах, биле чисти.

П.с. преди малко пробвах да изключа дебитомера и прекъсването спира, като го включа пак се появява. Сегс не знам това дали означава, че е дебитомера или просто когсто го изключа минава на някакви по богати карти и от там компенсира иначе бедната смес която може би се получава от изпарителя...


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Pet_rov » Нед 06 сеп 2020 13:31


Не че много разбирам от ГИ, ама за тези 60к филтри на газовата сменяни ли са? Да не би платната на редуктора да са за смяна?


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Пон 07 сеп 2020 12:40


Да сменям и двата филтъра през максимум 10к, всеки газаджия ми казва различни интервали един казва на 15к, друг на 30к, но както и да е конкретно в случая са сменяни скоро, на изпарителя го смених точно поради съмнения, че може да е от него преди има няма 1000км, а другия преди около 3-4к. Иначе и аз в момента се насочвам към изпарителя, утре ще ходя при газаджията да пробваме с друг изпарител и ще видим какъв ще е резултата. Голям смях, ще е, ако излезе изпарителя, понеже, колкото пъти ходя при него да я гледа и да търси и да проверява, всеки път ми казва, че проблема не е в газовото :icon_lol :icon_lol аз за това и сменях свещи и бобини... ще пиша утре след пробата.


nogopechen
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 21 ное 2015 19:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот nogopechen » Пон 07 сеп 2020 15:18


Колега, проверете и тръбата от сондата до изпарителя-нещо огънато, подбито, запушено. Може и сондата (клапана) да са нещо запушени. Ако не в гаранция не разбирам защо газаджията се дърпа от едни 200-300 лева?


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Пон 07 сеп 2020 19:54


Защото е убеден, че проблемът не е в газовото, като цяло в движение смесите всичко е почти перфектно... ще видим утре какво ще стане като го сменим.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Нед 13 сеп 2020 10:03


Така, сменихме изпарителя и проблемът си е все още там, интересното е обаче, че след ресетване на всички адаптации (вкл на бенз комп, разкачам акумулатора за час) и преди да почнем да настройваме, прекъсване няма. Та нея вечер когато го сменихме, почна така, излязохме карахме, настройвахме, всичко ок и по едно време пак почна лека полека да прекъсва. Вчера си взех кабел, пак ресетнах бенз комп, газ всичко, излязох да карам, събрах си картите, почнах да правя корекциите, стигнах до място където настройката беше задоволителна, т.е. сместа се върти около 0% +-5 да кажем, а при стъпка на около -5%, и пак така по едно време почна да прекъсва.
Не знам дали наистина няма някакъв друг проблем някъде и просто като се пусне повече гориво от газта, това да компенсира и за това в началото да няма прекъсване и после след като се настрои да почва да прекъсва.... но интересното е, че след настройката в движение си е екстра, или и да и липсва нещо е много малко.
Единственото което остава да не е семенено от към електрическата част е дебитомер и ламбда сонди, а от към газовото инжектори и компютър...


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот zografski » Нед 13 сеп 2020 10:29


Някакви грешки на ECU-то? Ламбда сонда например? Ако няма, няма какво да ги гледате сондите. По принцип не е изключено да е от дебитомера, дебитомер се мери само в движение, със записване на лог! Дебитомер на място не се гледа, а гледам в предните мнения, че сте го мерили на място, виж процедурата за тестване на дебитомер! Записва се лог и се гледат стойностите когато си на 3та предавка с макс натиснат педал на газ-та. За този двигател си има точно определени стойности, които трябва да показва, всичко извън тях означава, че е време за нов. Ноооо ако беше от него и на бензин щеше да ти го прави ;) Според мен Ви куцат настройките на ГИ или има нещо по системата което не е ОК ;) Ако колата няма проблем на бензин, не търси проблема там, а в ГИ ;)
Когато ресетнете горивните карти, нормално да нямаш ядове, горивните карти тогава са богати. Пробвайте да обогатите малко сместа в ниските, но не прекалено много, защото ще почне да ти прекъсва от богата смес.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Нед 13 сеп 2020 13:41


Относно сондите, мисля, че това, че няма грешки не е достатъчно, защото сондата може да е ленива, т.е. да опреснява бавно, и това също може да е припина според мен, просто нямам достатъчно бърза диагностика за дс го проверя това нещо, ама в сервиза миналата седмица уж го проверяваха и казаха че в него момент сместс е бедна.

А за бензина това което забелязвам е сутрин първото палене е малко заспало, смисъл такъв, пе не се форсирва ами примерно въртя подпалва се и като стигне 700 оборота и толкова, а не да се изфорсира лекичко и като цяло първата минута работи осезаемо неспокойно. Не знам това от какво е дали пак е от омазани адаптации заради газта или нещо друго...


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот zografski » Нед 13 сеп 2020 19:38


Не е от л.сондите със сиг, те не участват изобщо първите минути, докато загрее колата до определени градуси. Не знам при теб как е, при мен като запаля, колата работи 30тина секунди на 1100оборота, след което падат на 700 и до колкото знам, така е нормално. Да не те ебава някой датчик... проблема изглежда от тия дет трудно се хващат... Колкото до ламбда сондите, колкото бензинови VW-та съм имал... винаги са имали проблем с тия скапани сонди... сега съм ги махнал и софтуерно и хардуерно и нямам нито предни, нито задни и бих ти препоръчал ако решиш да сменяш, вместо да се изръсиш 1 торба пари за сонди, по-добре дай на някой мапер 400лв и да ти ги изолира софуерно.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Пон 14 сеп 2020 16:04


Според мен не е ок да се махат предните сонди, задните и аз съм ги махнал софтуерно.

А това с паленето и да работи известно време на 1100-1200 оборота така и не мога да го хвана кога го прави, някой път го прави, някой път не...


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот rld » Пон 14 сеп 2020 18:34


Darkbound написа:Според мен не е ок да се махат предните сонди, задните и аз съм ги махнал софтуерно.



Малко офтопик, но колко струва да се махнат задните?


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот Darkbound » Пон 14 сеп 2020 20:37


Ами много зависи при кого ще отидеш, ако е някой по неизвестен гаражен който току-що се е научил как да го направи 50-100 лв, ако отидеш при някой мапер и 200-300 може да ти иска. На мен ми го направиха за 50лв.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 V6 24V прекъсва при рязко подаване на газ от покой

Мнениеот zografski » Вто 15 сеп 2020 13:46


Колега, за теб много неща може да не са ок, а и твоя човек с/у 50лв може да не знае как става, аз карам така вече 4 години и ядове нямам, голфа къса асфалта (предните седят хардуерно, но са изолирани софтуерно, задните ги няма изобщо, махнати са и софтуерно и хардуерно, катализатори също нямам, с къстъм тръби съм) ;) Има голямо значение КАК ще го направят :D аз дадох 400лв, но при мен се пипаха и други неща. Като цяло предпочитам да дам 300-400лв на някой, който си разбира от работата и ще имам гаранция за свършеното, от колкото 50лв на някой, който тепърва прохожда и да се учи на моята кола.
Това че някой ти е изолирал софтуерно ламбда сондите пропусна да го кажеш, директно ти казвам, че от там може да ти идва проблема ;) Ходи сега пак при тоя пич да ти върне старата карта и дерзайте дали проблема ще го има, защото задните сонди също играят роля в смесообразуването, спец за нашите коли ;)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта