Подновяване на шофьорска книжка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот rld » Съб 12 сеп 2020 20:22


Тези дни си пуснах документи за подновяване на книжката, обикновена поръчка. Чакащи на опашката казаха, че ще се забави повече от месец. Като проверявам в сайта на мвр - shorturl.at/hosM0
ми казва, че след 2010 нямам издаден документ от избрания вид или същият вече е получен.
По долу обаче пише, че при Обикновена услуга ще получа книжката на датата, посочена в регистрационния талон, който Ви е предоставен при подаване на заявлението.

Проблемът е, че на квитанцията/талон няма такава дата, пише само обикновена услуга за книжка и талон, моите имена и егн, колко съм платил, подписи на мен и на служителя. Да не са пропуснали да ми дадат нещо?




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот valiosport » Съб 12 сеп 2020 21:11


Скоро я подновявах и в талончето пише СУМПС и дата за получаване, щом е обикновена поръчка отиваш на същата дата другия месец


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот rld » Съб 12 сеп 2020 21:42


Така ще направя, само да не се заядат, че нещо липсва


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот valiosport » Съб 12 сеп 2020 22:33


Кво да се заядат така са го написали, даже като не пише дата може и по рано да идеш.
Аз пуснах бърза поръчка че след това трябваше карта на водача да вадя, а там няма бърза поръчка и 1 месец книжка и 1 месец карта на водача, затова давай бърза поръчка и написаха 28 ден за получаване, момичето ми каза ела на 25 ще е готова книжката и така направих.
Иди в края на месеца и кажи че не е писана дата за получаване да провериш дали е готова книжката


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот MamaMy » Пон 14 сеп 2020 11:59


Само да ви подскажа да си приготвите повече пари. Използват, че времето ви за преиздаване е ограничено и току изскочи някой фиш 20-50 лв за задни години. Докато не се плати документи нанайси. Повечето хора нямат време да се разправят с обжалвания, че ги гонят срокове и си плащат като мен. Това обаче е само началото на рекета. Оказва се, че това плащане не се отбелязва никъде и продължава да виси в НАП. И като ви затрябва документ чист от задължения, хайде пак на въртележката. Който не си пази платежното пак плаща като мен. И накрая като се заинтересува какъв е този фиш, че нищо не пише освен един номер се оказва, че никой не знае от кого е издаден. Такъв кочан няма регистриран в системата. Да де, но щом е вкаран плащаш като поп.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот valiosport » Пон 14 сеп 2020 12:11


Времето за издаване не е ограничено точно сега заради пандемията одължиха срока за подновяване на документите. Един приятел се явяваше на изпит за нова категория сега преди месец с изтекла книжка, даже пита в КАТ дали ще го допуснат на изпит и служителката му обесни.
Документите които изтичат в периода 13 март до 31 октомври 2020 се одължава с 6 месеца. Значи ако ти изтича септември броиш 6 месеца от септември


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот MamaMy » Вто 15 сеп 2020 20:16


Това е хубава информация за който си търси правата. За съжаление аз минах по този път преди колбит кризата :banghead


Потребителски аватар
summer_smile_
Мнения: 1180
Регистриран на: Пет 27 дек 2013 14:59
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот summer_smile_ » Пон 21 сеп 2020 18:25


Къде сте подал документи за преиздаване, в общината или в кат? В общината дават квитанция, а в кат едно малко листче с номер, и в двата случая трябва на ръка служителят да напише датата за получаване. Аз наскоро подадох бърза поръчка в кат във вторник, написаха ми да отида следващата сряда да си получа новите документи и ми бяха готови. За София става въпрос.
Смятам, че си спазват сроковете и няма да има забавяне.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот rld » Пон 21 сеп 2020 18:58


В полицията съм подал документи. Няма дата на бележката, но я прибрах в колата за доказателство, че процеса на подновяване тече [emoji3]


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот Svetlix » Пон 21 сеп 2020 20:12


valiosport написа:Документите които изтичат в периода 13 март до 31 октомври 2020 се одължава с 6 месеца. Значи ако ти изтича септември броиш 6 месеца от септември


Но това важи само в България. Ако иска да излиза извън страната - не признават гратисния период от 6 месеца.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот valiosport » Пон 21 сеп 2020 21:02


Ми за България де, то първо няма да го пуснат на границата с изтеклия документ


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот rld » Чет 24 сеп 2020 22:11


Някой може ли да потвърди, че сайта на мвр за проверка на лични документи работи? Тоест, видял е там, че документа му е готов [emoji849]


bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот bread1978 » Пет 25 сеп 2020 8:14


Работи сайта за проверка - няколко пъти, включително преди 3 седмици, го ползваме и си показва точно :beer


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 27 сеп 2020 12:00


rld написа:Някой може ли да потвърди, че сайта на мвр за проверка на лични документи работи? Тоест, видял е там, че документа му е готов [emoji849]

Току що проверих моят паспорт, готов е, само че обикновена поръчка и ще чакам датата да мине октомври и ще ходя да си го взема


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Подновяване на шофьорска книжка

Мнениеот JuStan » Пон 28 сеп 2020 16:05


аз си поръчах паспорт по интернет, малко тегаво беше щото сайта е малоумен, но в крайна сметка се го получих и се разминах само с висене за получаване!



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта