DPF пране - размисли и страсти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 окт 2020 21:06


Ако ходенето и 5км до детската градина, това е 1.5ч. Надали има това време.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 08 окт 2020 8:23


Zdravko Zankov написа:Ако ходенето и 5км до детската градина, това е 1.5ч. Надали има това време.

това е средна скорост на поне 5 годишно дете, моите дето нямат 2 годинки още това разстояние ще го минават с дни, 1 напред 5 назад, я камъче 10 минути игра , айде 10 метра айде почивка, почнеш ли да даваш зор лягат като магарета и трябва да ги носиш, в колата им е добре , после да горят калории в яслата :mhihi


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Кайзен » Чет 08 окт 2020 8:54


Как се хващате за една дума и почвате с оф-топика?
Той е от Павликени.. колко пък да е голям този Павликени? Има-няма 2-2,5км от единия до другия край. И надали той живее в единия край на града, а детската градина е на другия.
Как аз/ние едно време можехме да ходим пеш в жега, дъжд и сняг на детска градина, а сегашните деца не могат?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот VWGT » Чет 08 окт 2020 9:08


Ходенето пеша на детска градина и училище в момента (поне в Сф) е лукс, който не всеки може да си позволи.
Така че дизеларките с дпф много се мъчат, особено зимата и чистенето му е на дневен ред.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот dispatch » Чет 08 окт 2020 21:55


Кайзен написа:Как се хващате за една дума и почвате с оф-топика?
Той е от Павликени.. колко пък да е голям този Павликени? Има-няма 2-2,5км от единия до другия край. И надали той живее в единия край на града, а детската градина е на другия.
Как аз/ние едно време можехме да ходим пеш в жега, дъжд и сняг на детска градина, а сегашните деца не могат?


Прав си... горе долу е така, разстоянията са такива наистина. Дон Кихот също е прав. Малкия е на 3 години и горе долу върви..., ако се наложи ще ходим пеш. Между другото работя в Плевен, а живея в Павликени и живота в малкия град е доста по-спокоен от големия.
Примера с детската градина, вероятно не беше много подходящ. По-скоро се опитах да направя аналогия със стария си Пасат с ATJ мотор, който можеше да се кара и само по турбо.
Ясно стана, че това при двигатели с DPF няма как да се случи. Със сигурност е полезна информация за темата.

Друг въпрос: Влияе ли на работата на DPF-a добавянето на 5mg/l 2t-масло към дизела?


Tedko
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 17:32
Автомобил: VW Jetta 6
Двигател: CAYC 2011

Re: DPF 1.6tdi CAYC 105hp размисли и страсти

Мнениеот Tedko » Чет 08 окт 2020 21:58


Tedko написа:
Кайзен написа:
И най-добрите (според няколко познати) в България - https://www.olx.bg/ad/mashinno-pochistv ... 5pLjC.html


За цената ще пиша, следващата седмица смятам да се свържа с тях.


Цената е 250лв. Свързах се с хората, много точни бяха по телефона.
ДПФ-а досега трябваше да съм го изпратил при тях, обаче междувременно ме изненада теч на антифриз от масленият охладител на фолксвагена. Но това е друга тема.
IMG_20201008_224058.jpg



Имам един друг принципен въпрос - при премахване на ДПФ-а хардуерно и софтуерно, получава ли се черен дим при различните режими и при кои? Става въпрос само за комън-рейл двигатели.

Питам, защото съм виждал и пушещи и непушещи комън-рейли с премахнат ДПФ. От състоянието на двигателя като цяло ли зависи или повече от качеството на софтуерната корекция?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот group® » Чет 08 окт 2020 22:38


Изказвам личното си мнение и не ангажирам никого:

Премахване на DPF трябва да е тема табу в форума. (дори забранена за обсъждане, а и такова правило има!)
Защото всеки подрастващ, всеки надскочил се ще влезне тук, дори без регистрация и ще получи ценни съвети как да нарушава закона.
Така никога няма да се промени нищо. Всъщност ще става все по-зле - все по-мръсен въздух.

И в тона на предишния офф топик:
И да искам, и да мога да си заведа децата пеша на детска/училище, няма да го направа. Еле на някаква дълга дистанция. Да минават прекрасни пушещи дизели на високи обороти и облак дим... Ще разчитам на пречистващата система на колата и по-бързото стигане.
И ще замърсявам и аз. Макар и с DPF ...

Знам вече какво ще се изпише, вероятно. Какви били цените?! Какъв ни бил стандарта?! Как нямало контрол.
Ок, така е!
Но форумът, като институция и съставен от мислещи хора, е редно да се противопостави на тези съвети.
Достатъчно открити реклами има за всичко това.
Ясно е, че всеки си прави, каквото си реши.
И аз не се меся в това.
Меся се с мнението си във въпросите, които се обсъждат тук и считам за нередни!

п.с. За да не си мисли някой, че се правя на по-свят от папата ще споделя, че и аз съм махал катализатори в някакъв етап. И на червено съм минавал. И с превишена скорост съм се движил.
Но не считам, че е редно да търся съвети тук, как да ги правя тези незаконни неща!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот VWGT » Пет 09 окт 2020 8:54


В България наистина ли е незаконно да се премахне ДПФ? Питам, защото не знам.

Във форума е пълно с всякакви теми за тунинг и преработки на светлини, спирачки, двигатели и тн, които със сигурност са незаконни без технотест, и са много по-фатални за всички участници, отколкото премахването на ДПФ-а.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот samo_pechka » Пет 09 окт 2020 10:36


group® написа:Премахване на DPF трябва да е тема табу в форума. (дори забранена за обсъждане, а и такова правило има!)
Защото всеки подрастващ, всеки надскочил се ще влезне тук, дори без регистрация и ще получи ценни съвети как да нарушава закона.
Така никога няма да се промени нищо. Всъщност ще става все по-зле - все по-мръсен въздух.


За мръсния въздух наистина мога много да говоря , кои са причините - и за тях.
Да спрем дотук и да продължим по темата , да не се отклоняваме моля :) .


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот 777 » Пет 09 окт 2020 11:02


VWGT написа:В България наистина ли е незаконно да се премахне ДПФ? Питам, защото не знам.

Щом в Англия ги махат и коментират по форумите как става, какво се вживяваме.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Кайзен » Пет 09 окт 2020 13:13


dispatch написа:Друг въпрос: Влияе ли на работата на DPF-a добавянето на 5mg/l 2t-масло към дизела?

Зависи какво е маслото - някои нямат, други имат.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: DPF 1.6tdi CAYC 105hp размисли и страсти

Мнениеот Кайзен » Пет 09 окт 2020 13:14


Tedko написа:
Tedko написа:
Кайзен написа:И най-добрите (според няколко познати) в България - https://www.olx.bg/ad/mashinno-pochistv ... 5pLjC.html
За цената ще пиша, следващата седмица смятам да се свържа с тях.
Цената е 250лв. Свързах се с хората, много точни бяха по телефона.

Адмирации. Никаква промяна на цената от 2018г.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1055
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот mshbul » Пет 09 окт 2020 19:23


Лошото е, че на много години дпф-те са започнали да се разпадат, не всички и почистването не става. Те и тия дето чистят са го писали.

Ако всичко е в ред на колата няма да пуши особено. Но обикновено не е и повечето пушат. Най-често, за да се запуши дпф-а има причина и тя е градското, но и пушенето, което остава в дпф и бързо го пълни.
Аз си оправих дюзите като купих колата и дпф-а ми е в ред още на 285х. Но и не карам в града.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 окт 2020 10:10


Лично присъствах на пране на DPF на Passat 2.0 TDI 177 к.с. - ще потърся снимките от диагностиката на DPF-а преди и след.

Процедурата се извършва без никакъв демонтаж. Само се откача една тръбичка към DPF-a и през нея посредством маркуче се вкарва под налягане първо един препарат, седи вътре известно време, а след това се вкарва друг вид препарат, колата се пали и се задейства принудителна регенерация през компютъра.

Всичко излиза през ауспуха, а DPF-ът става като нов. По време на принудителната регенерация гледахме живи данни на компютъра и в края стигна до почти кръгла нула на саждите.

Процедурата се извърши при Данко в Danko's Garage. Препоръчвам да се свържете с него, вместо да се чудите какви глупости да правите с DPF-a.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: DPF пране - размисли и страсти

Мнениеот group® » Нед 18 окт 2020 11:32


Както е показано в клипа, а и както води логиката, без сваляне къде отиват саждите, задържаните твърди частици от входа на филтъра?
В клипа е показано как се пълни от двете страни и следователно се източва така.
А и 'нула на саждите' не е ли просто алгоритъм за мерене, а не реално измерени такива?
Какви са данните налягането?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 79 госта