Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот tdi fen » Пет 09 окт 2020 18:02


според мен най-добре да се рециклират фабричните ксенони определено халогенните не са на ниво,дори да са топ състояние




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот buller » Пет 09 окт 2020 21:43


Най-добрият вариант е посочен няколкократно - рециклиране на твоите фарове.
Минах по този път, купих и нови круши (нямаше нужда, тези на колата бяха буквално нови, но...).
Около 250 лв. рециклирането на двата фара + сваляне и качване на колата. Цените бяха такива преди 4 години.
Ако имаш къде сам да си демонтираш фаровете и да им ги занесеш, няма да имаш притесненията за колата и ще ти намалее цената.
За мен това е една от най-добрите инвестиции в колата, защото карането нощем бе мъка (а така се бях наточил че е с ксенонови фарове).


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Съб 10 окт 2020 7:26


човека каза оставяш колата 2 работни дни....носиш ми ги свалени до 8 работни дни....не мога да я спра за толкова време ....не и заради фарове...това си си са негови условия и не го упреквам просто мен не ме устройва....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот stefan4o » Съб 10 окт 2020 10:03


8 работни дни е доста, да.
Вариант - вземаш някакви фарове, колкото да има. Слагаш ги и даваш твоите за рециклаж.
После тези, дето си ги купил ги пускаш с малка загуба и си готов.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот cecoa1 » Съб 10 окт 2020 10:38


Абе малко няма логика с колата да е по-малко времето, отколкото при свалени фарове...
То има де, ама това не е по технологични причини, а по организационни. Примерно, предполага се, че фаровете могат да се пращат и по куриери, а и като са свалени не са толкова спешни, и се правят когато остане време, което е различно според колкото работа има човека. Естествено е, когато му се откара колата, работата по нея да е с предимство, за да се намали престоят и там. Отделно, при цяла кола хората не са толкова гъвкави кога могат да се лишат от нея, та се налага майсторът да се съобразява.
Трябва също да се отбележи, че срокът е "до 8 дни". Което не значи 8 дни. Може пак да са два дни, но просто не е сигурно заради евентуални по-спешни ангажименти. Със сигурност при изрична уговорка, и примерно някой лев отгоре, може да се договори и по-приемлив срок.

Съвсем друга тема е, защо човек да се притеснява тая купчина ламарина да остане при някой майстор за два дни. За мен това е излишна параноя, но всеки с разбиранията си.

Основното е, че резултатът от читав заводски ксенон, е най-доброто за що-годе смислена цена. Тук изключвам някакви възможни странни китайски заместители, щото има доста видове, и може и да има някой, който да свети добре(там са на късмет нещата). По разни причини, поне за мен, това не е вариант.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Нед 18 окт 2020 15:28


С фара който купих закърпих положението дет се вика....смених лупата и рефлектора на моя фар....моят рефлектор беше зле да кажем на 20% на купения не беше идеален но да кажем на 70%, полирах ги външно....зачистих вътре и очаквам осезаемо по добра светлина......а дано....десния фар ме домързя да го свалям та искам да попитам ако някой знае.....лупите с рефлектора еднакви ли са за левия и десния фар...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 18 окт 2020 19:15


Би трябвало


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот silent » Пон 19 окт 2020 7:29


Чудесно би било ако са еднакви защото ще го никелирам и с един оборотен рефлектор ще рециклирам поетапно и двата фара....инак светна левия фар само дето иска регулировка, но пък се оказа че съм забравил да вържа дърпалката на ключалката на капака и в тъмното не ми се занимаваше да го отварям....така че благодаря на всички за съпорта....


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5: Смяна на ксенонови фарове с халогенни.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 19 окт 2020 8:46


Радвам се :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 205 госта