Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот w_smith » Пет 10 юли 2020 9:01


А след протеста рязък скок на заразените. Много избирателно действа този Ковид 19. Коварна работа.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот stefan4o » Пет 10 юли 2020 9:11


На Узана - с маски !


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Съб 11 юли 2020 22:36


Днес не разбрах колко заразени има, че то от тия протести......!!!???? Абе общо взето днес поне спряхме да измираме яко. Утре ще видим[emoji6][emoji39]


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Пет 17 юли 2020 0:22


group® Публикувано: Нед май 10, 2020 написа:Търсят се конспирации, медиите били не знам си какви, правителства, заговори.
За мен истината е една - некомпетентност и страх от метежи диктуват световната политика!
И страха от метежи е огромен!
Ако се препълнят болниците и загиват хора на улиците - масата ще обвини тях и ще 'мете'.
Ако прекалят с мерките и изпуснат икономиката - масата ще 'мете' от глад.
Този страх и действия на парче, носят и ще донесат още беди.



Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Vlad777 » Вто 18 авг 2020 22:49


Vlad777 написа:Междувременно тенденцията, която забелязах продължава да се развива. Все по-малък е процента на тежко болните. По данни от 9 май вече е 2.0% ( 47 685 тежко болни от 2 381 858 заразени текущо).

За сравнение предишните седмици е 2.3%, 2.9%, 3.4%, което е трайна тенденция на отслабване на вируса.

Три месеца по-късно този процент е под 1. При 6.5 милона активни случаи има 62 хиляди в тежко състояние, което прави 0.95%.

В края на април са били пак толкова тежките случаи (59 хил), но при 2 милона активни.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Чет 15 окт 2020 9:10


Правилата на короната
1/ Вирусът е супер смъртоносен, но 80% от хората го карат безсимптомно.
2/ (допълнена) Вирусът е много опасен, но все още никой не го е виждал как изглежда (все още учените не са го изолирали и няма нито един научен или медицински труд, в който да е показан официално. В случай, че някой е срещал подобна разработка, моля да я предостави от съответното издание/учебник/журнал/списание/конференция и т.н.)
3/ Маските не предпазват от заразяване, но трябва да ги носим.
4/ „Може ли някай да ми обясни как маската не предпазва мен от болен, но предпазва здрав, ако аз съм болна. В единия случай пропуска вируса, а в другия не го пропуска. Съвсем сериозно, този довод направо ме убива. Да повторя - маската не пази мен от болен, защото пропуска вирусите му, но ако аз съм с маска, спира моите вирус, към здрави хора, които са без маски...
Т.е., да потретя - Моята маска пропуска на Пешо вирусите, но спира моите, а на Пешо пропуска неговите, но спира моите... Така ли е?
Басимус, то туй по-сложно от квадратурата на кръга...
Виктория Тинтерова“
5/ Трябва да има дистанция от 2 метра между хората, но не и в градския транспорт, офиса, вкъщи, в ресторанта, в мола, в магазина и т.н. (простете – има дистанция в магазините – пред касите е разчертано кой къде да застане. Само на касите!).
6/ Трябва да си останем вкъщи, ако не се чувстваме добре и без да се тестваме, но трябва да се тестваме, ако сме контактни и се чувстваме добре.
7/ В Германия трябва да носят маски между 9:00 и 23:00 часа (тяхната к0вид версия е с работно време).
8/ Пак в Германия клиентите на заведение, които са седнали, може да не носят маска, но ако са прави – трябва да носят маска (освен с разботно време тяхната к0вид версия очевидно се разпространява и само над 160 сантиметра височина).
9/Децата преди и след училище са заедно навсякъде (включително и вкъши, включително са гаджета, сеемейни приятели и ходят заедно навсякъде НЕ САМО НА ОТКРИТО), но в училище трябва да носят маски в коридорите и тоалетните, за да се предпазват (?!?!).
10/ При един ученик с положителна проба целият клас се карантинира, децата не се тестват, класът учи дистанционно. При един учител с положителна проба затварят училището!
11/ При досега направените тестове ако счетем, че половината от тях (а те не са толкова) са за проверка след карантина, то математически това означава, че всеки 5ти в България вече е тестван. Дали?
12/ Вирусът супер бързо мутирал, постоянно се мени, че даже и повтаря, обаче ние правим ваксина за всички хора по света!
13/ Вирусът не можел да преживява извън жив организъм, обаче се задържа с ДНИ върху метал, пластмаса, пари и 'нам к'во още.
14/ (редактирана) PCR тестовете са средство за доказване наличие на антигени, за антитела, за РНК или още 100 неща (като всяко нещо свързано с короната, и тук има много версии какво точно е този PCR). Във всички случаи този тест не е диагностициращо средство, а ние ги ползваме именно като средство за диагностициране и броим пробите, които са дали положителен резултат. Нешо повече – считаме тези с положителните проби за болни.
15/ Карантина 14 дни, карантина 10 дни, карантина с тест, карантина без тест. Всяка карантина е предпоследна...
16/ Децата се карантинират здрави у дома (медицински и световен прецедент), обаче родителите им продължават да ходят на работа (?!?!?!). Кой да се грижи за децата? Баба им и дядо им, за които обаче е известно, че децата са супер опасни и карантинирайки децата, за да спасим бабите и дядовците, слагаме бабите и дядовците да ги гледат, защото иначе няма кой (?!?!?!).
17/Любопитен факт – в офисите на мобилните оператори и куриерските фирми служител и клиент разписват документи с една и съща химикалка на устройството. Но иначе се гледат през плексиглас и носят маски!
18/ Маските помагали да се прекара коронавирусa по-леко. Запомнете, деца – никой никога по никакъв начин не може да каже как и дали ще се сблъскате с определена болест. И ако се случи – никой никога по никакъв начин не може дори да ПРЕДПОЛОЖИ как ще я преболедува вашия организъм. Освен, ако не разполага с кристална топка и умения на медиум, разбира се.
19/ Първоначалната версия беше, че вирусът дошъл от някакъв китайски пазар, на който човек изял прилеп или нещо подобно. После се оказа, че вирусът бил „избягал“ от лаборатория. Последно – тоя вирус лети или бяга?!
20/ Последният брифинг на СЗО - https://www.who.int/emerge…/diseases/novel-coronavirus-2019…
21/ (допълнена) СЗО казват, че децата до 12 години не трябва да носят маски. Но те биват принуждавани да носят. Защо?
Оправете си шизофренията. Личи си.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Чет 15 окт 2020 10:18


Stivi написа:12/ Вирусът супер бързо мутирал, постоянно се мени, че даже и повтаря, обаче ние правим ваксина за всички хора по света!

Ей това е най-голямата загадка. 5 сензации с хора, които се заразяват повторно, но работата по ваксините върви с усилени темпове. Какво ще ти ваксинират, ако дори след преболедуване нямаш имунитет.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Чет 15 окт 2020 10:24


Абе що нищите конспирации. Имунитета не е само антитела. Такива се изграждат наново при нужда.

И т'ва, че има 5 човека по света дето са повторили - ама има много повече от тях дето не са повторили.

Колко ще ядем дървото ще се види. Или той, или карантината ще ни затрие.


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот kamaza11 » Чет 15 окт 2020 11:28


Че има вирус- има. Ама пак си измислиха някакви числа и очаквам от понеделник- карантина.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Чет 15 окт 2020 11:42


brum написа:Абе що нищите конспирации.

Защото хората сме с доста ограничено мислене. Чисто природно е заложено така - има опасност; няма опасност. Едва последните години научната мисъл се върти около идеята, че много неща не знаем. Преди това се е считало, че всичко знаем и не са се допускали изменения (земята е плоска и е в центъра на вселената, Адам и Ева, горивото с олово и т.н.). Рано е и в обществото да се настани трайно идеята за незнание. Все още не търпим мисълта, че не знаем нещо. Самата тя (мисълта), ни кара да изпитваме страх.

Повечето хора избират да не вярват, омаловажават, градят теории в подкрепа на справяне със страха.
Има и хора, които реагират със страх извън здравата норма.
Трудно е да се заеме позиция посредата. Всеки знае всичко.

Реакциите към маските са явлението, което продължава да ме изумява, но ще си спестя навлизането в тази тема.

По-страшното се случва сега, когато нещата напредват. Контактни лица нехаят и впрягат целия си арсенал от мозъчни изблици в отричане на всичко, но най-вече на персонална отговорност към другите. И много държат да налагат убежденията си.
Пресен личен пример имам вече. Колежка на жена ми и казва да не се тества след близък контакт. И то при 30% заразени колеги. Заразени и болни със симптоми и всичко, както си е по 'платените' медии (уточнявам, защото знам и тази теория)!
Но тя била млада, без симптоми и нямало защо да се тества (те и другите са млади, но както и да е). Давайки такъв съвет, човек трябва да е доста смел (да не казвам тъп, но така мисля).
Защото и идея си няма с колко рискови лица контактува жена ми, аз, децата ми. Кого и какво пазим. Що за 'смелост' да даваш такъв акъл?!
Чудно ми е как такъв човек ще посрещне новината, че благодарение на логиката си е починал човек от обкръжението му (на никой не го пожелавам)?
Но не се съмнявам, че същите тези теории на конспирациите ще му свършат работа и ще разреши вътрешния си конфликт. Нали само в това можехме да сме сигурни - безграничната човешка глупост?!
Как беше?! Да си тъп е като да си умрял - трудно е на околните.

п.с. яка тема с много запечатана история :icon_lol


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Чет 15 окт 2020 11:54


group® написа:Но тя била млада, без симптоми и нямало защо да се тества

Идеята е ясна - мисли си, че дори да е позитивна, нищо няма да й стане и затова по-добре да не се тества. Хем да не се стряска излишно и да спести някой лев. В интерес на истината провеждането на разни карантини е така направено (поне на думи), че да стимулира нежелание да се окажеш с положителен тест. Изпращат те веднага в карантина, дори да имаш съмнение в теста нямаш възможност да направиш втори тест. При нарушение на карантината сериозни глоби. Трябва да имаш късмета да си близо до лаборатория в момента на обаждането, че си положителен, веднага да отидеш за втори тест и да няма опашка (многочасова понякога). Така че освен безотговорността има и дребни сметки за личния комфорт (които изглеждат дребни, когато се отнасят за други хора).


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот toraborat » Чет 15 окт 2020 15:55


Еми половината хора изповядват Мангъров, другата половина не. И като се съберат се получава като двойка на белот, където единия играе да я изкарат, другия за валат.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Чет 15 окт 2020 19:03


А не бе,ще разбера че съм "контактувал" с човек който има положителен тест /от тези дето реагират положително и на кокоши трън/ и ще тръгна да давам пари за тестове,за да се набутам в статистиката на педалите от НОЩ...ма нЕкой друг път !? Все едно да тръгна да тествам дъщерята ,ако кажат че в класа им е имало дете с положителен тест,като някакви "мами" кукумицини !
group® написа: И то при 30% заразени колеги. Заразени и болни със симптоми и всичко, както си е по 'платените' медии (уточнявам, защото знам и тази теория)!

Колко болни,ще мрат ли ? А симптомите сигурно са "типични само за Ковид и за нищо друго" ?? Понеже в минали години също са се разболявали много хора от колективи,но никой не се е насирал от страх като сега ,благодарение на "обективните" и "независими" медии !


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Чет 15 окт 2020 22:02


Stivi написа:Колко болни,ще мрат ли ?


Тъпо ми е да виждам/чета такива признаци на безсърдечност!
Нямам какво да ти отговоря. Прав си за всичко!
Бъди здрав ти и семейството ти!

А един виден съфорумец ме убеждаваше, че от цялата история хората щели да станат по-добри ... Уви! Греши/ш!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Пет 16 окт 2020 7:59


Когато се налагат неадекватни мерки със сила, няма как нещата да са по-добри.

А в лидл има тоалетна хартия на промоция :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn и 61 госта