Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
IazNeZnam
Мнения: 68
Регистриран на: Съб 26 сеп 2020 23:43
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот IazNeZnam » Съб 17 окт 2020 22:42


Здравейте на всички,

обмислям покупка на ползван автомобил и съм решил, че ще е Passat B8 2.0TDI 190к.с 4x4 автомат комби.
Ще бъда много благодарен ако някой сподели слаби места на модела на които да обърна внимание и въобще всякакви съвети на база на лични преживявания или опит на някой познат.

Няма много избор на ползвани в БГ.
Тези двата ми допадат

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hfdxcl - внос от Италия е тази. Минах днес само да и хвърля едно око, но понеже това ще ми е първи автомобил (съответно не разбирам от случващото се под капака) и само исках да видя как е като усещане и определено реших, че ще е Passat B8. Тази е карана уж от директора на тази автокъща малко под година(имаше и друго B8, което обаче не се продаваше...явно си ги харесват).
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hg4oi0 - тази не съм я гледал, но пише, че е от Швейцария.

Приемам всякакви съвети и благодаря предварително на всички изразили мнението си.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот group® » Нед 18 окт 2020 7:38


Здравей и добре дошъл!

За слабо място не мога да кажа дали имат, но има някои неща, които да имаш предвид:
- ясна история на колата - трябва да се потвърди от официалния представител на марката! Най-вече обърни внимание на обслужване на скорости и халдекс (система 4х4). Трябва да са сменяни редовно масла на около 60к км. (Специално за италианската). Това са и потенциално слабите места - маховик/скорости и халдекс. Задължително е да се направи преглед на колата, като аз бих заложил на официалния сервиз. Мисля че е 90лв без ДДС прегледа. Трябва съгласие на собственика(талон/документ), за да ти покажат историята на колата.
- Специално за италианската трябва да имаш предвид и смяна на ангренаж (принципно се сменя на 210к км). Тук съм писал по въпроса - viewtopic.php?f=83&t=483568&p=4791257#p4791257
- Друго, което да имаш на ум е DPF - в тази тема е обсъдено (съветвам цялата да прочетеш) - viewtopic.php?f=24&t=485203

Иначе ето и още теми за модела:
viewtopic.php?f=6&t=439530
viewtopic.php?f=6&t=484276
viewtopic.php?f=6&t=479884

В общи линии и двете изглеждат с правилното оборудване и екстри. Вече е въпрос на състояние. Лично аз бих бил много внимателен в огледа за следи от катастрофа/и. Не можеш да разчиташ на историята на колата за тази информация. Нужен е оглед от компетентен човек. Автобояджия би могъл да види доста признаци.

Едит: Забравих за DCC (адаптивното окачване). Струва ми се, че швейцарския има бутон до скоростния лост за избор на режими (mode). Има вероятност да има DCC, но примерно при Alltrack не е задължително да е така. Не знам дали при обикновен модел е възможно да има избор на режими без DCC. Самото DCC е нож с 2 остриета, но да отбележа, че аз нямам и не мога да кажа на 100%, дали си заслужава (за моите нужди - не). Принципно при тези километри си е слабо място, което може да ти струва близо по около 800лв на амортисьор. Има възможност и да се махне. Предимството му е основно към спортен режим на возене, затова е строго индивидуална екстра.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот joro_kem » Нед 18 окт 2020 9:09


Аз не бих ограничил търсенето на автомобил само от чужбина. Ако е купуван и експлоатиран у нас, историята и пробегът ще са напълно проследими, поне до изтичане на гаранцията.


IazNeZnam
Мнения: 68
Регистриран на: Съб 26 сеп 2020 23:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот IazNeZnam » Нед 18 окт 2020 9:39


group® много благодаря за подробния пост.

Ако има някой който може да я огледа за удари съм отворен за предложения.

joro_kem Аз не съм ограничил търсенето само на автомобил от чужбина, просто повечето обяви на закупувани от България са N1.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот muns61 » Нед 18 окт 2020 9:56


Предвид цената на автомобила, купи си евтин дебеломер, с който да измериш дебелината на покритието върху ламарината. Веднага разбираш дали е имало ремонт.


IazNeZnam
Мнения: 68
Регистриран на: Съб 26 сеп 2020 23:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот IazNeZnam » Нед 18 окт 2020 11:41


Какво ви е мнението за покупка от DasWeltAuto? Гледам, че дават 12 месеца гаранция, и уж са с пълна сервизна история тези които са внос.


Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот BeNjI14 » Нед 18 окт 2020 11:54


По добре да не е карана в България че нашите хубави пътища....... добре си се насочил към нов внос тази от Швейцария поне на снимките изглежда запазена успех с търсенето и покупката.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 18 окт 2020 14:58


Само да вметна, че разликата между върнати от български лизинг и такъв от немски е чудовищна, и не в полза на нашия.
Преди да взема моята гледах автокъща с коли от тука, направо бях отчаян. Два екземпляра на около 80 000 км изглеждаха и се усещаха като над 300 000, и това не е преувеличение. Помислих си, че са връщани километрите- надрани брони, смазани седалки (имаш усещането, че седиш върху твърда пластмаса без дунапрен), изпуснал амортисьор на капака на мотора, ужасна миризма в купето и т.н.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот silent » Нед 18 окт 2020 19:04


Това е щото българина е дебел ,не се къпе и не си реже ноктите ......западняка е фин чистоплътен напарфюмиран с изрязани нокти затова колата му е с несмачкани седалки,с неиздрани плстмаси и мирише на хубаво....в общи линии има мърлячи навсякъде.....но митовете и легендите за отговорния западняк и мърлявия българин....новия внос каран по хубави пътища срещу раздънканите местни че пътищата ги убили..... явно ще са вечни....


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот joro_kem » Нед 18 окт 2020 19:06


silent написа:...

Подкрепям мнението!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот group® » Нед 18 окт 2020 19:16


Изместваме ненужно темата. Човекът си е писал, че има само тези 2бр. по неговите критерии, а не че търси внос и т.н. полемики на тема българин/западняк. Ясно е, че всичко е до екземпляр.

Дас Велт Ауто са обсъждани във форума доста, но по всевъзможни теми и предполагам е трудно за ориентиране. Вкратце:
- може да се разчита на история, истински км, че колата не е пудрена и т.н джамбазки номера
- може да се разчита, че цената се коментира до около 10%
- може да се разчита на гаранцията, но трябва да знаеш, че тя е споделена. Тоест ти поемаш % от цената на частите, в зависимост от километрите
- не можеш да разчиташ, че ще ти кажат или знаят ако колата е удряна. Все пак можеш да си спокоен, че не е тотал.

Относно дебеломер - аз лично не те съветвам да се занимаваш чак да купуваш, еле ако не разбираш.
Опитен бояджия винаги ще разбере дали нещо е боядисвано, дали е било сериозно и т.н. Нямам идея дали в Порше предлагат такава услуга и дали могат да съдействат при проверката на техническото състояние на колата и някой от бояджийницата им да погледне?!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот muns61 » Нед 18 окт 2020 19:24


Дебеломери се дават и под наем срещу депозит, а работата с тях е като с мултицет - елементарна. Това е не по-малко необходимо от компютърната диагностика, предвид качеството на бояджийска работа при по-скъпи и търсени модели.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот group® » Нед 18 окт 2020 19:39


Ок, обясни му какво, къде и как да гледа, но най-вече, кое е нормално и кое не. :icon_lol

И не забравяй да му обясниш как да преценява дори и при добре боядисан детайл, как да разбере дали може да е проблем!


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот simo7 » Пон 19 окт 2020 8:11


Аз пък не мога да разбера и усмисля кас си готов да дадеш 30000+лв за кола на 150000км и на горе.Не ти броя парите но аз лично ще отида и ще си купя нова кола.Как ще дам тези пари за 4г. кола и на тези км.Както ги правят сега вече съвсем кекави не знам какво те очаква направо като я вземеш.Това е лично мнение и не ангажирам никой.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Passat B8 2.0 tdi 190 4motion

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 окт 2020 8:23


И колко трябва да струва една кола, която като нова е била близо 100 000 лв? Ако обичаш колега, въздържай се от подобни спам коментари. Купувай си нови дачии и си живей живота както намериш за добре! Всяко следващо мнение, което не е по темата ще получи официално предупреждение!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79, IronMaiden и 63 госта