Препоръчайте винтоверт.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 20:47


Сега да разкажа за хилти.Нямам никаква идея дали са добри или зле ,даже и не искам да знам.Признавам че старите им инструменти са били еталон за качество и частично съм работил с перфоратори хилти.

Сега нещата стоят по различен начин.Хилти продават консумативи,много консумативи и искат да продават още по много,всички машини са им странични занимания.

Машините им са неоправдано скъпи и завишени неслучайно.Отивам аз,купувам дюбели и разни пирони за пушка,скоби и т.н примерно за 5к.И агента ми казва, понеже ни кефите като клиенти,ви правим 40% отстъпка от цената на някои или всички машини ,щото сме лоялни клиенти.Да ,ама еквивалента на девилт,макита и бош,струва по малко от хилти с отстъпката.... Обаче хилти ти викат,виж тая машина струва 1000 лв.ние ти я даваме за 600 лв.щото си ни редовен клиент и ти си мислиш че си много специален, и си на много далавера.

Относно консумативите като цяло,скъпи и сравнително качествени,някои много качествени...и много скъпи ,нормално.



Още един пример,купувам пушка за директен монтаж,в хилти 2700 лв и цена на изстрел със скоба от 0.80 до 1.50 лв.

Същия примерно беа, цена 700 лв. И изстрел от 0.20-0.40 лв.

Консумативи миналата зима за хилти чакахме газ за гс120 три седмици.За беа има колкото искаш.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот joro_kem » Пет 16 окт 2020 22:20


Ronin написа:За беа има колкото искаш.
щот Митака и Данчо са пичове и си разбират от работата [emoji6]


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Пет 16 окт 2020 22:54


Абсолютно вярно,света е малък.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Winner25 » Нед 18 окт 2020 22:34


Има ли значение максималния въртящ момент. Гледам два модела на Einhell. Единия е 140Nm, другия 38.
Einhell TE-CI 18/1 Li-Solo и Einhell TC-CD 18-2 LI


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Нед 18 окт 2020 23:13


140 нютона е импакт.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Пон 19 окт 2020 4:34


За ударни и на батерия - ползвам един Worx с 20V (18V) батерия. За дупки 5,6 и 8 е идеален. Дупчи си бетона без драма. Стар и доволно ползван - остана от хората дето работеха по офиса и вместо в кофата замина при мен. Не знам какви пари струва, но за дребни работи е перфектен. В пъти по-удобно от опъването на кабели и мъкненето на голямата машина за смешни дупки.

Я кажете - от къде мога да намеря батерия за SKIL 2321? Че ме чака доста работа и или трябва да намеря втора батерия, или да търся алтернатива на този винтоверт с поне 2 батерии.

П.С. Докато го написах и реших да пробвам да потърся батерия за Bosch на 10.8V. И се оказа, че батерии има бол, ама цените са почти колкото нов винтовер. Та поръчах безмаркова от Китай. На 23лв се върза батерията. Оригиналните тук започват от 100лв нагоре...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот ktamen » Пон 19 окт 2020 22:53


С ударен винтоверт е страшна мъка да се пробива бетон с повече от 3мм бургия. Който не е съгласен, значи не е пипал пефоратор.
Преди година малко остана да си купя 10 - 15 машинки за 30 паунда, ама реших че прекалено съм заринат с много полезнотии, дето ги пипам веднъж на високосна година и се отказах. Между тези машинки имаше и 4 - 5 малки акумулаторни перфоратори, Бош и Макита, разбира се с прецакани от старост батерии. Подобни мънички играчки май има и в Лидъл и май бяха под 100лв, дори с такава играчка е несравнимо по-лесно да се дупчи бетон, отколкото с най-яката ударна бормашина.
Колегата над мен се е прецакал с батерията за 23лв. Когато и той го разбере му препоръчвам да не я изхвърля, а само да смени елементите, ако е нужно и платката. Ама първо да пита какви елементи, а не да бърза да поръчва. Пластмасовата кутийка е ценна, да не я хвърля.
Между другото батериите 10,8В на син и зелен Бош и на Дремел се различават минимално и с отстраняване или издялкване на капачката стават взаимозаменяеми.
И пак между другото, на обекта дето работя, ток има само в офиса и столовата. Всички инструменти са на батерии. Даже да имаше ток, едва ли някой щеше да го ползва за инструмент. Аз ползвам перфоратор, флекс, голям и малък винтоверт и мултитоол. Сори, ама това последното не го знам как е на български. И аз станах като оня, дето брал зеле 2 месеца в Англия и после - ,, Ама как беше тази дума на български,,
Иначе като дойдох си купих син пефоратор Бош, с който си бях свикнал в България, той пролежа година и нещо под леглото ми и накрая го пробутах на един съквартирант без дори да съм го пробвал.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Вто 20 окт 2020 8:51


Относно това, че съм се прецакал - за тази цена подозирам, че има риск. Но гледах feedback-а на не-китайците и беше добър. Руснаците обикновено са критични, но този път даваха по 5 звезди и коментари, че работят прилично.

Иначе имам налични клетки rate-нати на 15А, но въпреки това предпочетох да взема цели батерии вместо кутийки. Подмяната на клетки си е занимавка (при все, че имам с какво да правя точковите заварки) и предпочитам да го пропусна.

Работата дето ме чака е събиране на мебели от плоскости (без предвидени отвори в тях). Няма да се хващат директно с винтове, а ще се ползват правилните мебелни сглобки. Има 7 метра кухня, 8 метра шкафове в килер и останалото го броя за дребни работи. Та определено ще мога да дам читава обратна връзка за батериите.

И не знам кое наричаш ударен винтоверт, ама това дето ползвам се води "hammer drill". Захвата е SDS Plus и дупчи без драма с бургия 8ца бетон. С 10ка почва да се задъхва. Като го гледам по картинки е Worx WX390. По-бавно дупчи отколкото истински перфоратор с кабел, но двете машини имат различно приложение и изцяло зависи от обема на работа. Прикачам картинка за да е ясно за каква машина говоря.

1.png
1.png (91.89 KиБ) Видяна 3507 пъти


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Stivi » Вто 20 окт 2020 10:40


brum написа:Работата дето ме чака е събиране на мебели от плоскости (без предвидени отвори в тях). Няма да се хващат директно с винтове, а ще се ползват правилните мебелни сглобки. Има 7 метра кухня, 8 метра шкафове в килер

Не е по темата,но да ползваш "правилните сглобки" вместо да си навиеш винтове е абсолютна загуба на време и средства,като крайния резултат е абсолютно един и същ ! А на това от снимката ,само като му видиш формата и захвата,е ясно че не е мислено за винтоверт !


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Winner25 » Вто 20 окт 2020 22:32


Ronin написа:140 нютона е импакт.

Какво е импакт :redface И кое е по добре да се вземе?


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Вто 20 окт 2020 22:52


brum написа:Относно това, че съм се прецакал - за тази цена подозирам, че има риск. Но гледах feedback-а на не-китайците и беше добър. Руснаците обикновено са критични, но този път даваха по 5 звезди и коментари, че работят прилично.

Иначе имам налични клетки rate-нати на 15А, но въпреки това предпочетох да взема цели батерии вместо кутийки. Подмяната на клетки си е занимавка (при все, че имам с какво да правя точковите заварки) и предпочитам да го пропусна.

Работата дето ме чака е събиране на мебели от плоскости (без предвидени отвори в тях). Няма да се хващат директно с винтове, а ще се ползват правилните мебелни сглобки. Има 7 метра кухня, 8 метра шкафове в килер и останалото го броя за дребни работи. Та определено ще мога да дам читава обратна връзка за батериите.

И не знам кое наричаш ударен винтоверт, ама това дето ползвам се води "hammer drill". Захвата е SDS Plus и дупчи без драма с бургия 8ца бетон. С 10ка почва да се задъхва. Като го гледам по картинки е Worx WX390. По-бавно дупчи отколкото истински перфоратор с кабел, но двете машини имат различно приложение и изцяло зависи от обема на работа. Прикачам картинка за да е ясно за каква машина говоря.

1.png
Колеги,нека наричаме нещата с истинските имена и не въвеждаме в заблуждение питащите.Това от снимката е перфоратор,малък,слаб ,но перфоратор и пробива бетон в пъти по добре от всяка ударна дрелка.

С това ще сглобиш кухня,ама друг път.
Пак се връщаме на изходна позиция,колегата където пробивал бетон с лекота със ударен винтоверт и ти сглобяваш кухни с перфоратор.

Понякога губя вяра в живота,отчайвам се.

За сглобяване на мебели ти е необходима акумулаторна отвертка за 30 лв.Повярвай ми,с никой винтоверт не можеш да я замениш.

П.П. Акумулаторна отвертка,акумулаторен перфоратор,акумулаторен винтоверт,акумулаторен импакт ,акумулаторен гайковерт не са един и същ инструмент! Не ги бъркайте.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Вто 20 окт 2020 22:59


Winner25 написа:
Ronin написа:140 нютона е импакт.

Какво е импакт :redface И кое е по добре да се вземе?
Импакт вренч или както се пише на английски.Е вид винтоверт ,който при достигане на определен лимит на усилие в определена посока,започва да чука с радиални удари.За сведение,ударния винтоверт чука с аксиални удари ,тоест удара е в посока на оста на патронника.А импакта удря въртеливо около оста.

Всички сте виждали и чували как чукат гайковертите по гумаджийниците.Принципа на ударите е същия ,но технически е изпълнено различно.

При импакта захвата на патронника е хекс ,при гайковерта е квадрат на 1/2 3/4 и т.н

Перфоратора чука също аксиално,с тази разлика от винтоверта че при перфоратора движението е постапателно възвратно.При винтоверта е само постъпателно.

Какво да вземеш...незнам,какво искаш да правиш,ако с един уред искаш максимална универсалност , вземай винтоверт.

Аз имам от всички по много и за конкретната задача,ползвам конкретния инструмент.Ако завиваш дълги и дебели винтове в дърво,метал,бетон ,винтоверта няма да се справи.На малките винтове,винтоверта ги къса при голямо усилие,докато импакта ги навива до край без да ги повреди.На големите винтове ,винтоверта се мъчи и ако е четков, най-често изгаря ,импакта дори не се усеща че ги навива.Гайковертите се ползват както импакт ,само че за по големи усилия,от 200 нютона до към 1600-1800 нютона.


Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Сря 21 окт 2020 8:23


Никъде не съм казал, че с това на картинката ще събирам кухнята! Това не е винтоверт :) .

Ако обърнеш внимание за какво съм търсил батерии ще откриеш това от картинката. Събрало е до сега гардероб, рафтове в килер, малка кухня и легло от плоскости без отвори по тях. С акумулаторна отвертка ще е мъка да се дупчат отвори със скоростта с която върти. А при "правилните" крепежни елементи има повече пробиване отколкото навиване.
Прикачени файлове
1.png
1.png (122.09 KиБ) Видяна 3391 пъти


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот Ronin » Сря 21 окт 2020 13:50


Ако сглобяваш стандартна кухня и мебел,само въртиш и никъде не пробиваш.Все пак някои с това си вадят хляба.

Това е като твоята машина в моите ръце,мостра е!
Изображение


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Препоръчайте винтоверт.

Мнениеот brum » Сря 21 окт 2020 18:15


Имам ги и 2те, и умишлено Скил-а е за мебели. По-лек, по-удобен и за това е правен.

Ползвам евровинтове и дибли. Тях без пробиване не можеш да ги ползваш. Имам си шаблон и нещата стават бързо и лесно.

И да - като описа кое е ударен винтоверт съм съгласен, че не е за бетон. Машините се ползват за това за което са правени. Та май се разбрахме за машините :) .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта