Акумулатор и гаранция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Акумулатор и гаранция

Мнениеот Vincent1 » Съб 24 окт 2020 13:01


Здравейте колеги,

Преди година и 10м си купих нов акумулатор, за който получих гаранция 3г. Колата си я карам предимно градско, а със този ковид само събота и неделя. Акумулаторът е тръгнал да сдава багажа и ако колата не е карана няколко дни трудно пали, а когато температурите паднат вече ще е тотал щета. Както казах акумулаторът е в гаранция. Интересува ме какво точно покрива тази гаранция, някой ако се е възползал дали може да каже. Има ли варянт да ми кажат - "Ти не я караш достатъчно колата и затова акумулатора ти е заминал, гаранцията не важи". За мен лично ще е ок, ако за сметка на това че съм гаранция ми даддат една стабилна отстъпка от нов акумулатор. Незнам дали има такава практика?




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Stivi » Съб 24 окт 2020 13:08


Ами иди в магазина и ще разбереш за какво е гаранцията. Най-вероятно ще го тестват за проблем /както и зареждането на колата/ и ако не открият такъв ще искат да го оставиш за да го заредят при тях и пак да го тестват,няма какво да изгубиш !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 24 окт 2020 13:10


Тоя акумулатор зареждан ли е на зарядно, откакто е купен? С тоя начин на експлоатация е нормално това, което описваш.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Vincent1 » Съб 24 окт 2020 14:10


Да реално по акумулатора, не е правено нищо - не съм слагал дестилирана вода и не съм го зареждал. Нямам гараж и това малко затруднява поддръжката.
Забравих да спомена, че когато го купих акумулатора имаше пробелми и алтернатора и отказваха да ми заверят гаранцията. Опрамих си алтернатора и гаранцията беше заверене т.е би следвало през тези близо две години да си е зареждал нормално.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Zinoto » Съб 24 окт 2020 16:57


На първо време го зареди, никой няма да ти оспори гаранция затова, че си го зареждал. Ако има капачки развий ги и виж нивото на електролита, сигурно ще има нужда да капнеш малко дестилирана вода. Гледай наистина да е такава, аз вземам от аптека. След това задължително зареждане на зарядно. Ако не си сигурен в зарядното мери едновременно с волтметър или мултицет да не го презаредиш. Не трябва да качва повече от 14,8 волта докато е на зарядното.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот muns61 » Съб 24 окт 2020 17:12


Първо си зареди акумулатора със зарядно, после премери напрежението на колата след като запали и поработи 2-3 минути на място. Първо мериш без консуматори, после максимално включени. Ако всичко е наред, акумулаторът е проблемен.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот tdi fen » Съб 24 окт 2020 17:53


най-вероятно ще ти кажат,че му няма нищо не защото му няма,а защото е в гаранция,когато изтече гаранцията го закарай, тогава вече ще ти кажат истината,че е за смяна


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот brum » Съб 24 окт 2020 19:10


Иди някъде другаде където предлагат акумулатори и помоли да го премерят. Питай колко му е стартовият ток. Но преди това задължително го зареди.

Най вероятно ще си изкара гаранцията. Но тук съм почти убеден, че акумулатора е недозареден. А като седи недозареден сулфатизира. Този ефект го има и при 80% зареден акумулатор, ама е по-бавен. И ако е така сам си си виновен. Акумулатора иска дозареждане при тази експлоатация. Масовите стартерни акумулатори почти не толерират да седят недозаредени. Тяговите са друга бира, ама те са за други цели.

Гаранцията покрива производствени дефекти. Сулфатизирането води до подуване около клемите и човек с опит ще го види.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот tdi fen » Съб 24 окт 2020 20:09


карал съм преди да изтече гаранцията точно със същия проблем нарочно го бях заредил със зарядно за да не кажат че разреден,като отворих първите им думи бяха това е евтин акумулатор (разбирай гаранция Франция) все пак го измериха при фабрично 680А даде 540А по думите им направо бил отличен

п.п извода е гаранцията е вятър работа,може би ако замине някоя клетка,но нямаш гаранция,че и тогава няма да измислят нещо


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Zinoto » Нед 25 окт 2020 18:59


Това е истината, беше засегнато и в темата за акумулатор за дизел. Няма смисъл да се залита по скъпи и големи акумулатори, защото гаранцията е никаква, освен това има и доза късмет, заради това в много случаи евтин и дори по-малък от предписания изкарва повече, а дори и да не изкара поне си дал по-малко пари и отиваш и си вземаш нов.


vocil
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот vocil » Нед 25 окт 2020 20:07


Вместо да си разтягаме локуми за,, Гаранция Франция,, допълнително зареждане и тн. не е ли по лесно да се отвори гаранционната карта и да се звънне на посочените телефони. Също така може направо да се закара на посочените адреси и там да се оправят. Евтин, скъп, щом са спазени условията в гаранционната карта да си се оправят. Точно евтин акумулатор са ми сменявали с нов в гаранция без разправии и само с разговор по телефона. Само трябваше да намеря начин да го доставя до Стара Загора и обратно за моя сметка /да съм си чел предварително условията по гаранцията :smile /
Поне в мойте гаранционни карти нищо не пише за начин на експлоатация, суфатизиране и тн, та дори да е така, проблема си е техен, да се оправят.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Vincent1 » Пет 27 ное 2020 18:40


Разбрах се с хората да го занеса и да го заредят /тестват. Проблема е че като оборотен акумулатор имат само 70 AH на разположение, а моята кола е с 100 AH.

Може ли да ми кажете да ли е добра идея и дали въобще е възможно да подкарам моята кола (2.0 TDI 143hp) с този акумулатор. Реално ще я паркирам някъде и ще се върна да си взема заредения аумулатор след няколо дни, това ще ми е движението с нея.
Другия вариант който ми идва е този 70AH акумулатор да се ползва колкото да има ток за алармата и въобще да не се пали с него. Това предполагам няма да е проблем.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот tdi fen » Пет 27 ное 2020 19:05


няма проблем ако им е читав ще пали колата едно служебно волво дизел 2.4 5 цилдъра го караха с 70 доста време при полжение че и то е с 100ah


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Svetlix » Пет 27 ное 2020 21:43


И аз съм сигурен, че няма проблем с 70-ката. Ако е читава и заредена ще си върти без проблем, стига да не сковат някакви екстремни студове.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатор и гаранция

Мнениеот Vincent1 » Съб 28 ное 2020 0:02


Мерси пичове,
Акумулаторът ми е тотално умрял, от неделя до петък сдаде багажа. Ще видим май направо ще купувам нов акумулатор, но с тая карантина ако купя нов акумулатор той пак ще сдаде багажа, до пролета мърдане няма да има с тая кола.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bbb12, goppa, Monyo Monev и 141 госта