Зимни гуми - кой с какви - оценка

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот forski » Пон 26 окт 2020 9:10


Sonny_89 написа:Good year-a е АТ ADV или нещо подобно. Месечният пробег на автомобила е около 2300 км, 70 % от които са по асфалт, а останалите по горски пътища в средно състояние...


Горски пътища през зимата значи много кал, там чисто зимна асфалтова гума ще се омаже веднага и ефективността и ще клони към 0.
От друга страна АТ гумите на асфалт ще са шумни, и с понижено сцепление на сняг и лед, но с по-внимателно каране при такива условия биха свършили работа и на двата терена.
Аз бих заложил на АТ само заради горските пътища, единствения проблем който би имал с тях ще е на сняг, но там 4х4 ще помага.




To63to
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 окт 2019 12:48
Автомобил: Land Rover Discovery 2
Двигател: TD5

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот To63to » Пон 26 окт 2020 9:31


Sonny_89 написа:Я да попитам и аз нещо колегите с по-високопроходимите автомобили... пред смяна на летни гуми със зимни на служебния ми Хайлукс сме. Предлагат ми 2 модела гуми в размер 265/65/17. Едните са Good Year Wrangler/all terrain/, а другите са BF Goodrich/all terrain/. Тъй като първите съм ги карал една зима на Great wall steed 5, имам някакви положителни впечатления от тях. За вторите нещо да кажете, тъй като с този тип грайфер ми се струва, че ще бъдат шумни на асфалт [emoji849]

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk


Колега, Good Year Wrangler/all terrain/ вероятно ще е по-добра на утъпкан сняг и мокър асфалт, а BF Goodrich-а в кал и по-дълбок сняг. BF Goodrich-а не го хвалят много на мокро, но не е шумен, противно на очакваното. Само до тези гуми ли си ограничен в избора? Ако не си, по-добре поглени Cooper Discoverer AT3 4s или Cooper Discoverer AT3 LT ( 2 различни гуми са от серията АТ3 - LT е с по дълбок и агресивен грайфер и по-висока товароносимост). General Grabber AT3 също би бил добър вариант. Имай предвид че все пак са АТ гуми и въпреки че стават за зимата, не са като зимни, но пък зимните не стават толкова за извън пътя и не е добре да се карат целогодишно.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот silent » Пон 26 окт 2020 15:34


Относно Купъра...Аз карам Купър Уедър мастър....която е зимна гума с много едър грайфер...вероятно в някаква степен ще е подходяща и за кал( не съм тествал) за разлика от чисто зимни гуми които стават на кални валяци за нула време и си все едно със сликове...Относно Купъра който карам определено е доста по шумен от летните гуми и имам усещането че на мокро беше добре само първия сезон а всеки следващ е с доста влошено сцепление на мокро и сухо.... Лично аз съм със смесени чувства от гумата и не бих я препоръчал без угризения....


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Пон 26 окт 2020 15:44


Graber сравнено с Duratrac отстъпва значително по всичко, но става за бюджетен вариант.
(Имал съм двете)

Whether master имам на 3 коли и на едната ще им е 3та зима. За кал не стават изобщо да се сравняват с горните. Малко по-агресивна е шарката, но не се чистят. Иначе аз съм доволен, но с условието, че ги ползвам за сериозна зимна гума. На лигаво (мългливо - смесена влага и прах) действително има нещо, но на дъжд нямам забележки.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот humanic » Пон 26 окт 2020 15:51


Купих си от Диана най-обикновени чисто нови 16-ки 3220 ДОТ зимни Barum Polaris 5 правени в Словакия.
На другия ден пак оттам колегата си взе същите немски :)


To63to
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 окт 2019 12:48
Автомобил: Land Rover Discovery 2
Двигател: TD5

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот To63to » Пон 26 окт 2020 16:05


group® написа:Graber сравнено с Duratrac отстъпва значително по всичко, но става за бюджетен вариант.
(Имал съм двете)

Whether master имам на 3 коли и на едната ще им е 3та зима. За кал не стават изобщо да се сравняват с горните. Малко по-агресивна е шарката, но не се чистят. Иначе аз съм доволен, но с условието, че ги ползвам за сериозна зимна гума. На лигаво (мългливо - смесена влага и прах) действително има нещо, но на дъжд нямам забележки.


Duratrac-a със сигурност са по-добре на сняг от всички споменати, обаче има един малък проблем и той е, че почти не се внасят вече защото не покривали изискванията на ЕС за шум. Преди 1-2 месеца мисля че внесоха някой размери, но дали са останали изобщо...

Като цяло сме доста ограничени откъм АТ гуми спрямо американците. Yokohama Geolandar G015 я дават с добро представяне на сняг (даже има маркировка с 3те върха и снежинката) и прилична извън пътя, но май на кал никаква я няма, ако съдя по сравнително малкото пространство между грайфера. Колегата с хайлукса трябва да каже колко са зле пътеките, защото АТ гумите като цяло са ок в кал, но не са добри спрямо МТ.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Sonny_89 » Пон 26 окт 2020 18:02


Ами за съжаление доставчикът ни за гуми предлага само тези два варианта за този размер. Както казах по-нагоре Wrangler-те съм ги карал и бях очарован дори и на сняг в дълбоки коловози, защото Steed 5 не може да се похвали с кой знае каква проходимост, но се справяше добре (пробивал съм път през неутъпкан сняг с "доволен" обратен наклон). Колкото до "пътеките" - районът е обширен и са разнообразни... от трошенокаменна настилка до глинеста такава. Стараем се да ги поддържаме стабилизирани, но не можем да смогнем навсякъде. Едно преминаване на товарен автомобил в мокро време и до там.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот joro_kem » Пон 26 окт 2020 18:05


Щом си доволен, защо търсиш мнения за други? Всеки има свои субективни усещания и предпочитания.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот group® » Пон 26 окт 2020 18:07


Сега ги погледнах тези Good year АТ ADV и определено бих заложи Гудрича!
Особено щом споменаваш глина.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Sonny_89 » Пон 26 окт 2020 18:43


joro_kem написа:Щом си доволен, защо търсиш мнения за други?.


Затова сме автомобилен форум, за да търсим и други мнения. Това, че съм доволен от гумите "x" на автомобила "x" с размера "x", не означава задължително, че ще съм така доволен от същите гуми "х" на автомобила "y" с размера "y". Поради тази причина търся мнения и за гумите "у" [emoji846]

На същата тази глина го бях "ял" с Wrangler и впечатление ми направи, че местните offroad-ентусиасти бяха минали преди мен сякаш безпроблемно [emoji846]. Както и да е това е за друг форум.


To63to
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 окт 2019 12:48
Автомобил: Land Rover Discovery 2
Двигател: TD5

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот To63to » Пон 26 окт 2020 19:23


От двете Bf goodrich-a е по-добрата гума за извън пътя и вероятно по здравата. Вземай гумата която няма да те остави в тежки условия. На асфалт и двете ще са ок, особено предвид зимите напоследък..


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот joro_kem » Пон 26 окт 2020 20:11


Sonny_89 написа:Затова сме автомобилен форум, за да търсим и други мнения. Това, че съм доволен от гумите "x" на автомобила "x" с размера "x", не означава задължително, че ще съм така доволен от същите гуми "х" на автомобила "y" с размера "y". Поради тази причина търся мнения и за гумите "у"
мир на земята! за моите размери 195/65/15 и 205/55/16 съм пробвал достатъчно варианти и имам конкретни гуми и за лято, и за зима. как да е, исках да бъда полезен. успех в избора!


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Sonny_89 » Пон 26 окт 2020 20:58


Без лоши чувства. Остани със здраве [emoji846]


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот Sonny_89 » Вто 27 окт 2020 15:43


В крайна сметка днес монтирахме Гудрича. Като визия хич не ми допадат, но иначе са сравнително тихи.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кой с какви - оценка

Мнениеот 777 » Вто 27 окт 2020 15:45


Съжалявам, че е офтопик, но няма ли накрая да се научите как се маха това "... с помощта на Tapatalk".



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта