Проблем с котки

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с котки

Мнениеот stefan4o » Нед 01 ное 2020 21:11


Мястото за хранене е друго. В мазето просто отиват да спинкат :)




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Проблем с котки

Мнениеот toraborat » Нед 01 ное 2020 21:35


Обади се в "4 лапи" да ги обезпаразитят поне. Ние имахме проблем, с много котки в апартамент (над 20) без да им се чисти, та от 4 лапи ми казаха че могат само да дойдат да ги ваксинират, което при теб може и да е достатъчно за начало.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Проблем с котки

Мнениеот petko5 » Нед 01 ное 2020 21:47


Препарата за Хлебарки, Бълхи, Кърлежи, Комари, Мухи и други Акари е Айкън :exclaim
От близо 8 год. насам, всяка година пръскам двора в градината с този препарат и се родих.
Този препарат е подходящ, както за външна употреба, така и за вътрешна употреба, но при спазване на правилната дозировка... :exclaim
Изображение

Правилната дозировката на този препарат е :
За Бълхи, Кърлежи, Комари, Мухи и други Акари, 20 мл. от разтвора се разрежда в 4 л. вода, може и да се добави от половин до една чаена лъжичка захар.
За Хлебарки, 20 мл. от разтвора се разрежда в 3 л. вода.
В затворено помещение, тоест помещение където се живее е желателно след пръскане да не се посещава поне Два часа (2ч.)
За мазе и двор, пръскаш и отиваш да си пиеш ракията :th_up

Относно набезите на Котки в мазето или Пернати отвън, това е неизбежно, или говорете с жената, ако не помогне, правете общо събрание и ако пак не помогне, като краен вариант, запечатайте прозореца на мазета, ... , оф обичам животните...но всичко си има граници...
Успех от мен :th_up


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Проблем с котки

Мнениеот group® » Нед 01 ное 2020 21:56


stefan4o написа:
group® написа:Айкън за бълхите. Нищо им няма на рибоците ти. Даже и на котките.

Идеята е да не стигаме до този момент с бълхите.

Идеята да не стигнеш е да пръскаш превантивно. После става по-трудно, тръгват нагоре по апартаменти....


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем с котки

Мнениеот milmar » Пон 02 ное 2020 11:03


toraborat написа:Обади се в "4 лапи" да ги обезпаразитят поне. Ние имахме проблем, с много котки в апартамент (над 20) без да им се чисти, та от 4 лапи ми казаха че могат само да дойдат да ги ваксинират, което при теб може и да е достатъчно за начало.

Това е полезно по принцип, но дава нулев ефект при еднократно третиране. Бълхите живеят в почвата, в пръстта или по пода, а се качват на гостоприемника за да кръвосмучат. После слизат и си пръсват яйцата в цялото помещение, където пребивава в случая котката, най-вече в пукнатини в мазилката примерно. По принцип там където са се завъдили бълхи, няма отъране с месеци. Това е така, защото яйцата не се повлияват от почти нищо (като Айкън примерно). Ако няма гостоприемник наоколо, доказано е че могат да се капсулират и чак след 5-6 години, при наличие на условия да се излюпят. Това е ужасно нещо. Лично съм го преживявал.
Борбата е всяка седмица да се пръска мястото с айкън за да се ликвидират излюпените ...
Най-сигурно е да не се допуска да се стигне до там.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с котки

Мнениеот 777 » Пон 02 ное 2020 11:51


За колко броя котки става дума? Бълхите да не са от нещо друго.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с котки

Мнениеот stefan4o » Пон 02 ное 2020 13:18


Ами край блока се навъртат около 10+ котарака. Майки с малки котета няколко броя. В момента бълхи все още няма, искам да направя нещо превантивно, това е идеята на темата ми.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с котки

Мнениеот thanis » Пон 02 ное 2020 13:23


Колега, върви при ветеринарна аптека, виж ги какво ще те посъветват за специализираните препарати, ако не бачка - Вземаш Лавандула и пръскаш яко около прозореца. Принципно опцията със залостване от предходните предложения как ти се струва ?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем с котки

Мнениеот milmar » Пон 02 ное 2020 15:14


Най-добре да се говори с повече хора във входа и всички заедно да убедят доброволно или насила (не физ. сила :-) ) жената да спре с котките. Ако обаче жената не е в ред, дименция и т.н. - няма начин, просто няма да ползваш мазето. Аз съм домоуправител, зная за какво става дума. Когато се стигне този етап, хората не са виновни, но няма как да се разбереш....


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с котки

Мнениеот 777 » Пон 02 ное 2020 16:05


Бълхи се въдят не само от котки, така че е възможно източникът да е бил друг. Примерно някой от входа, ако има кози на вилата си и ходи до там редовно. Един човек е достатъчен да докарва достатъчно количество, а котките изглеждат като очевиден виновник. Бълхите като се заселят веднъж по етажите, може да се развъждат и прехвърлят от един апартамент на друг.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем с котки

Мнениеот bobocamaro » Пон 02 ное 2020 16:34


stefan4o написа:В мазето просто отиват да спинкат :)

Ето с такъв или подобен
"Уред с ултразвук против кучета и котки, площ на покритие 250 кв,м"
няма да спинкат - опитай, може и да си избие инвестицията в него.
Сега, ако ти се идиотства с него и има мегдан, можеш да му вдигнеш захранването, крайно стъпало по-мощно, излъчвател и т.н.
Съответно, ако мачките озвереят и изчезнат, госпожите ще ти счупят играчката - това е ясно, така че я скриваш добре. :icon_lol
Не харчи и много ток, някакви си ват и половина. Имат и модели комбинирани със светкавица, но такъв лесно ще ти го намерят и потрошат съседите.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с котки

Мнениеот stefan4o » Пон 02 ное 2020 17:33


Първо мерси на всички за включването, ще карам наред:
Вземаш Лавандула и пръскаш яко около прозореца.

Първо ще опитам с това, колега. Мерси много.
Най-добре да се говори с повече хора във входа и всички заедно да убедят доброволно или насила

Нека поясня. Баща ми е домоуправител на блокчето. 7 апарамента сме. В двата живеят квартиранти, на които им е през... нали се сещате. В един не живее никой, бабата се гътна преди година (тя се оправяше чудесно с комшийката и котките й). Ние сме в единия, срещу нас живее възрастен 85+ годишен дядо (да е жив и здрав), долу под нас е котколюбителнката а над нас са баща ми и майка ми. Това е целият ни блок. Може да свикаме събрание, добра идея е. Но на него ще сме верояно аз, баща ми, котколюбителките - майка и дъщеря... и едва ли някой друг ще дойде :mhihi Другите идват само за наема, а даже единият от собствениците не съм го виждал сигурно над половин година. Баща ми неведнъж е говорил с тях - но любовта им към животните е толкова силна, че не им е повлияло особено много. Иначе жената си е с акъла, нищо, че е на 80-85 и тя. У тях е чисто и мирише на пролет, страхотно чисти хора са... но тази пуста любов към котките :banghead
Бълхи се въдят не само от котки, така че е възможно източникът да е бил друг.

Така е, колега. Но ако в мазето са живяли известно време улични котки се предполага само и единствено, че бълхите идват от тях, тъй като това е играно вече преди 5-6 години, както споменах. В мазето ходим предимно само трима човека - аз, котколюбителката и зетя на дядото срещу нас, който си бърка джибрите (когато не им е сезон не слиза и той). Аз няма как да донеса толкова бълхи нищо, че ми се налага понякога да работя на кофти места в голяма мизерия. Няма как да са от мен, не работя от вчера. Освен това първо ще ги занеса у нас, а не в мазето.
Ето с такъв или подобен
"Уред с ултразвук против кучета и котки, площ на покритие 250 кв,м"

Някой ако има опит с такъв - нека сподели. Има къде да го монтирам - в мазето, надявам се ще сработи на една стена (дели ни една стена между котешката спалня и моето мазе).


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Проблем с котки

Мнениеот milmar » Пон 02 ное 2020 17:37


Това с ултразвука го гледам с недоверие. Но ако има ефект, ще е добре да сподели някой с опит, че 50лв са си 50лв.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта