Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот petko5 » Чет 05 ное 2020 16:21


Здравейте Колеги,
Някакви отзиви за това зарядно ?
Изображение

Имам от това зарядно и съм страшно доволен:
Изображение




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот milmar » Чет 05 ное 2020 17:04


Подобен тип зарядни са за поддръжка заряда на акумулатора, на кола, която рядко се кара. Вкараш си я в гаража и включваш това. То, ако е качествено, може да се остави за постоянно и няма опасност от презаряд. Но ако разчиташ за час-два това да възстанови паднал акумулатор зимата и пак да опитваш стартиране, забрави. Не пише колко е зарядния му ток, но едва ли може повече от 2A. Иначе си има разни програми, може дори да се окаже, че някои от тях са ти полезни.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Чет 05 ное 2020 18:18


Максималният ток при заряд на зарядното от долната снимка е 3.8А. Вероятно на това от горната снимка е по-голям, с оглед на възможността да зарежда и на 24V.
п.п. и аз имам комбинирано на 6/12V подобно на това от втората снимка. имам го от 2014 г. и съм го ползвал 10-ина пъти, но преди няколко дни установих, че вече не стартира заряд. та, със смесени чувства съм


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот инжектопляктор » Чет 05 ное 2020 18:45


joro_kem написа:п.п. и аз имам комбинирано на 6/12V подобно на това от втората снимка. имам го от 2014 г. и съм го ползвал 10-ина пъти, но преди няколко дни установих, че вече не стартира заряд. та, със смесени чувства съм

Ако не светва, има предпазител вътре. Ако пък тръгва, но не зарежда трябва да се погледне. Всичките тези устройства са импулсни захранвания. Има доста елементи, които при отклонения в параметрите водят до това цялото устройство да не работи. А по принцип са направени силно разредени акумулатори да не зареждат. Ако си свалил 12V до 7-8V просто забрави. Бие грешка и не тръгва. Аз имам 2 от тези зарядни. Оферта са като съотношение характеристики/цена/качество. Едно синьо от първите и червено с дисплей. На синьото мистериозно беше му изгорял предпазителя. Инсталирах цокъл външен за сменяеми предпазители и го замених с други със същите параметри. Да ти кажа, след това продължи да работи. Не знам защо е изгорял. Обаче многократно съм го лъгал да зарежда разредени акумулатори, може би има общо с това.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Чет 05 ное 2020 19:00


Тествах на няколко акумулатора 12V, всички с напрежение над 12V, та не е причината волтажа. Екранът светва, показва точно напрежението на батерията и дотам. Не позволява избор на режим - при натискане на бутона MODE не се случва нищо, при много бързо натискане излизат за кратко иконките на режимите, но нищо не се случва. Съхранявано е на сухо при константна температурао около 20 градуса, не е изпускано. Ще го отворя тези дни, за да погледна какво има в кутията [emoji1787]


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 ное 2020 19:42


milmar написа:... Обаче няма средно положение на ключето за посоката, така че да блокира за двете посоки, някои тресчотки имат.

Дай да видим тресчотка с такова блокиране. Аз не съм чувал за такава, с изключение на едни отвертки .
В интерес на истината , това не е необходимо. Има си отделен инструмент такъв .


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот batVenci » Пет 06 ное 2020 8:49


joro_kem написа:Тествах на няколко акумулатора 12V, всички с напрежение над 12V, та не е причината волтажа. Екранът светва, показва точно напрежението на батерията и дотам. Не позволява избор на режим - при натискане на бутона MODE не се случва нищо, при много бързо натискане излизат за кратко иконките на режимите, но нищо не се случва. Съхранявано е на сухо при константна температурао около 20 градуса, не е изпускано. Ще го отворя тези дни, за да погледна какво има в кутията [emoji1787]

Имал съм подобен случай с проблем от бутона за избор на режимите. Принципно си е един микро бутон, който с времето нещо престава да дава добър контакт при натиск. Същият се продава в магазините за електронни елементи, но при мен, като го пораздвижих се оправи. Може също да се напръска с контактен спрей, но при мен не се наложи. Ако проблема не е в бутона, остава електрониката, а там нещата вече стават по-сложни...


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот joro_kem » Пет 06 ное 2020 12:21


batVenci написа:Имал съм подобен случай с проблем от бутона за избор на режимите. Принципно си е един микро бутон, който с времето нещо престава да дава добър контакт при натиск. Същият се продава в магазините за електронни елементи, но при мен, като го пораздвижих се оправи. Може също да се напръска с контактен спрей, но при мен не се наложи. Ако проблема не е в бутона, остава електрониката, а там нещата вече стават по-сложни...

благодаря за съвета, ще го отворя да видя дали е от бутона. в тубата има видео с един пич дето подменя точно този бутон при идентичен проблем и всичко се оправя.


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот stardreamer » Пет 06 ное 2020 21:32


Колеги, днес взех още един комплект стойки от Лидл. На пръв поглед разликата с моите (старите такива) е, че имат дупки на 90 градуса и може по-финно да се регулира височината им (старите бяха с 2 или 3 дупки само).
Изглеждат същите иначе.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот rld » Съб 14 ное 2020 20:29


С такава помпа дали ще мога да си източа течността за чистачки? Със спринцовка и маркуч не става, защото спринцовката е слаба
Прикачени файлове
помпа.jpg
помпа.jpg (20.28 KиБ) Видяна 1894 пъти


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот hristodj » Нед 15 ное 2020 0:12


Изпръскай я на прозореца какво ще я точиш. После наливай зимната.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот rld » Нед 15 ное 2020 9:30


Около 2 литра има. За какво да я хабя. Досега все я смесвам и е зле почистването


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот samo_pechka » Нед 15 ное 2020 10:47


Добави концентрат зимен на - 60 градуса дето е. https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... e&ie=UTF-8


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот rld » Нед 15 ное 2020 12:19


Да, най смислено ще е така


Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот DAJelev » Нед 15 ное 2020 20:29


Аз пък съм откачал маркучето, което отива към пръскалките и съм я източва в шише, чрез самата помпичка.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта